Ugrás az oldal tartalmára
GYIK Panaszkezelés
PIACI HÍREK

A Commerzbank spanyol portfóliójára 3 milliárd euró fölötti ajánlatok éreztek - Európa Best Of

ERSTE TÍZÓRAI
ERSTE TÍZÓRAI2014. március 19.   10:11

Az Adidas árbevétele több mint 1,5 milliárd dollárral lehet alacsonyabb 2013 és 2015 között a kedvezőtlen devizaárfolyamok miatt. A Berenberg szerint az Adidas nem fogja tudni teljesíteni a 2015-es stratégiáját, az idei évre vonatkozó részvényenkénti profitvárakozást több mint 9%-kal, 4,36 euróra csökkentette a Berenberg, a jövő évi előrejelzést pedig...


Az Adidas árbevétele több mint 1,5 milliárd dollárral lehet alacsonyabb 2013 és 2015 között a kedvezőtlen devizaárfolyamok miatt. A Berenberg szerint az Adidas nem fogja tudni teljesíteni a 2015-es stratégiáját, az idei évre vonatkozó részvényenkénti profitvárakozást több mint 9%-kal, 4,36 euróra csökkentette a Berenberg, a jövő évi előrejelzést pedig 13%-kal 5,32 euróra csökkentették.
A BMW bővíteni szeretné amerikai üzemét, az eddig gyártott 300.000 darab helyett 400.000 darabra növelné a kapacitást, a jövőben piacra kerülő X7-es modellt is gyártana itt a társaság.
A Commerzbank spanyol, Project Octopus portfóliójával kapcsolatban újabb hírek érkeztek. A 4 milliárd euró névértékű portfólióra 3 milliárd euró fölötti ajánlatok éreztek a hírek szerint. A Lone Star a JP Morgan-nel, a Blackstone a Deutsche Bank-kal, az Apollo Global Management pedig a Banco Santander- rel ált össze a portfólió megvásárlására. A kötelező ajánlatok április 5-ig várhatóak, a Commerzbank a tranzakciót június 30-ig le szeretné zárni. Mivel legalább három komoly csoport pályázik az eszközökre, ezért szerintünk az ajánlati árak közel lesznek a portfólió 4 milliárd eurós értékéhez (nem lesz 1 milliárd eurós különbség). Egyébként a bank a leépítendő eszközökön (116 milliárd euróról 75 milliárd euróra) összesen 2,9 milliárd eurós veszteségre számít 2016-ig. Így ha 1 milliárd euró lenne a veszteség ezen a portfólión, az nagyon negatív üzenet lenne. Korábban a hasonló méretű angol portfólión 3,5 százalékos veszteséget volt kénytelen elkönyvelni. Most szerintünk ez a különbözet sokkal kisebb lehet.
A Fiat-hoz tartozó Chrysler bejelentette, hogy két hónapra bezárja a Detroit-ban található Viper üzemet, mert gyenge a kereslet a sportautó iránt.
A Siemens 225 millió dollár értékű szerződést nyert a tengerentúlon, amelynek keretében 32 dízel- elektromos mozdonyt kell leszállítania. Az illinoisi Közlekedési Minisztérium 5 államot összefogva 225 darab mozdony beszerzésére írt ki pályázatot, az első mozdonyt 2016-ban kell szállítani. Az elnyert tender jó hír a Siemens-nek, de árfolyamhatása minimális.

A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.

MINISO: Kínai részvénysztori az ázsiai őrület árnyékában

MINISO: Kínai részvénysztori az ázsiai őrület árnyékában

ELEMZÉS

Kína lemaradt Mostanában sok szó esik az ázsiai...

2026 legnagyobb PIACI MEGLEPETÉSEI ábrákban

2026 legnagyobb PIACI MEGLEPETÉSEI ábrákban

VIDEÓ

Bebesy Dániellel, az Erste Alapkezelő szenior kötvényportfólió menedzserével tekintettük át...

Az Erste Befektetési Zrt. (székhelye: 1138 Bp., Népfürdő utca 24-26., 8. emelet; "az Erste") EZEN oldalon található adatkezelési tájékoztató ismeretében, a "Mentés" gomb megnyomásával egyértelműen és kifejezetten hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat kezelje abból a célból, hogy az Erste Befektetési Zrt. részemre az általa nyújtott befektetési szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön, az adatkezelési tájékoztatóban foglalt időtartamig.

A "Mentés" gombra való kattintással továbbá hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste Befektetési Zrt. az Erste Bank Hungary Zrt. (1138 Bp., Népfürdő utca 24-26.; a „Bank”) részére a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat továbbítsa annak érdekében, hogy a Bank részemre az általa nyújtott pénzügyi szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön a Bankoldalon található adatkezelési tájékoztatójában foglaltak szerint az ott meghatározott időtartam alatt.

Erste tájékoztatását elfogadom, miszerint Erste a személyes adataimnak feldolgozásával az Idealap Kft.-t bízta meg adatfeldolgozási szerződés keretében.

Ezen felül tudomásul veszem, hogy jelen hozzájárulásomat akár az info@ersteinvestment.hu címre küldött nyilatkozatommal, akár a 06-1-2355-151 telefonszámon az Erste ügyfélszolgálatán, akár személyesen bármelyik Erste bankfiókban bármikor korlátozás és indokolás nélkül visszavonhatom.

Rendben