A gyenge kínai makroadatok elrontották a hangulatot a világ börzéin, így tovább zajlik az elmúlt héten indult korrekció. A vezető amerikai részvényindexek 0,8% körüli esést mutatnak piacnyitás után. A várt 13,3 milliárd dollárral szemben 13,9...
A gyenge kínai makroadatok elrontották a hangulatot a világ börzéin, így tovább zajlik az elmúlt héten indult korrekció. A vezető amerikai részvényindexek 0,8% körüli esést mutatnak piacnyitás után.
A várt 13,3 milliárd dollárral szemben 13,9 milliárd dolláros árbevételt ért el az Alibaba a gazdasági negyedik negyedévben, ezzel 41%-os növekedést elérve év/év alapon, ami megegyezik az előző negyedév növekedési ütemével. Ráadásul jüanban számítva az árbevétel 51%-os növekedést mutatott. Ezzel elmaradt a sokak által várt lassulás a növekedési ütemben, ami erős pozitívum. Az egy részvényre jutó tisztított EPS dollárban 1,27 dollár lett a várt 0,95 dollárral szemben, ami 40%-os növekedés év/év alapon. A felhőalapú szolgáltatásokból származó bevétel 76%-kal nőtt év/év alapon 1,1 milliárd dollárra, ami továbbra is kifejezetten erős növekedési ütem. A számokból az látszik, hogy a vállalat továbbra is dinamikusan növekszik a kínai gazdaság felől érkező bizonytalan hírek ellenére. Az árfolyam volatilis kezdés után 1%-kal emelkedik piacnyitás után.
Közzétette negyedéves jelentését a kínai internetóriás, a Tencent is. Az árbevétel ez esetben elmarad a várakozásoktól és „csupán” 16%-ot nőtt év/év alapon, 86 milliárd jüanra a várt 88 milliárd jüannal szemben. A nettó profit 27 milliárd jüan lett jócskán felülmúlta a 19 milliárd jüanos konszenzust, ami főként a cég befektetéseinek a felérétékelődésének volt köszönhető.
Gyenge hónapot zártak áprilisban az amerikai fogyasztók, miután a kiskereskedelmi forgalom 0,2%-kal esett hó/hó alapon a várt 0,2%-os növekedéssel szemben. A GDP számításához használt tisztított adatsor stagnálást mutatott a várt 0,3%-os emelkedéssel szemben. Ezzel pedig a ma hajnali gyenge kínai adatok után az USA-ból is gyengébb fogyasztói adatok érkeztek, ami nem jó előjel a második negyedévre.
Az ipari termelés is gyengébb képet mutatott áprilisban, miután 0,5%-os visszaesés volt tapasztalható hó/hó alapon a várt stagnálással szemben. Kisebb pozitívum, hogy az előző havi adatot 0,1%-os visszaesésről 0,2%-os növekedésre korrigálták.
Ezzel szemben kisebb jó hír, a New York-i Fed feldolgozóipari indexe 17,8 pontra ugrott az előző havi 10,1 és a várt 8 ponttal szemben.
A várakozásoknak megfelelően 1,2% lett az eurozóna éves GDP növekedése az első félévben. Az EU tagországok között Magyarországon volt a legnagyobb növekedés, negyedéves szinten 1,5%, szemben az euro zóna 0,4%-os átlagával.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.