Erste kommentár Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter elmondta, hogy készül a gazdaságot élénkítő intézkedéscsomag. Ez talán olyan értelemben nem meglepő, hogy a közelmúltban benyújtott 2018-2022...
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter elmondta, hogy készül a gazdaságot élénkítő intézkedéscsomag. Ez talán olyan értelemben nem meglepő, hogy a közelmúltban benyújtott 2018-2022 közötti konvergencia programban stabilan 4 százalék fölötti GDP növekedéssel számol a kormány, miközben az MNB nem oly régi előrejelzésében és a piaci szereplők szerint is a növekedés hamarosan 3 százalékra vagy az alá is visszaesne. Vagyis számítani lehetett ilyen lépésre. Ennek egyik iránya lehet a demográfia, családalapítás adókon keresztül történő erőteljes támogatása. Legalábbis ilyen irányra az eddigi nyilatkozatokból lehet számítani. Ugyanakkor nagy valószínűséggel ez csak a lépések egy része lesz. Ne feledjük, az EU transzferek a költségvetésben mintegy leharmadolódnak az elkövetkező években a mostani GDP 3 százalékának környékéről.
Úgy tűnik, hogy mégis kormányt formálnak az olasz pártok. Az Öt Csillag a Ligával alakítana kormányt, amelyet Berlusconiék kormányon kívülről támogatnának. Ez szerintünk a legkevésbé piacbarátnak tűnő megoldás.
A mai napon emelkedésre számítunk a DAX-ban, és a BUX index is megpróbálhat egy fordulatot a tegnap elért támaszszintről.
1% körüli emelkedést mutattak tegnap a vezető amerikai indexek, ezzel az S&P500 ismét a konszolidációs zóna tetejéhez érkezett. Április közepén a kitörési kísérlet sikertelen volt, hiába érkeztek igen erős gyorsjelentések, ami inkább negatív előjelnek számított. Most azonban különösebb hírek nélkül kezdett el ismét felfelé araszolni az index, ami arra enged következtetni, hogy a piac kezd ismét optimistább lenni. Az indexnek nagyjából a 2.718 pontnál lévő április közepi csúcsot kéne áttörnie ahhoz, hogy kitörésről beszélhessünk. Ha azonban ez a kísérlet is behalna, az nem sok jót sejtetne a közeljövőt illetően.
Kína tegnap megerősítette, hogy folytatja a kereskedelmi tárgyalásokat az USA-val, azonban felszólította az Egyesült Államokat, hogy hagyjon fel a fenyegetőzésekkel. Ezalatt főként a kínai árukra kivetett importvámot értette a kínai fél.
Tegnap az atlantai Fed elnöke, Raphael Bostic is arról igyekezett meggyőzni a piacot, hogy a Fed inflációs céljának esetleges túllövése nem fog agresszívabb kamatpályát eredményezni. Ebből szintén az valószínűsíthető, hogy hamarosan a Fed 2%-os célja feletti inflációs adatokat láthatunk a tengerentúlon.
Emelkedtek ma az ázsiai indexek. A Shanghai index 0,1%-ot, a Nikkei 0,4%-ot, a Hang Seng 0,7%-ot emelkedett.
Kínában tovább lassult az infláció, áprilisban már csak 1,8% volt a korábbi 2,1% helyett. Ezzel alulmúlta az 1,9%-os piaci várakozást is. Ugyanakkor a termelői árindex 3,1%-ról 3,4%-ra ugrott, összhangban az elemzői várakozásokkal, főként az olajár emelkedés jelenhetett meg a termelői árakban.
Trump bejelentette, hogy külügyminisztere, Mike Pompeo nem egyedül tért haza Észak-Koreából, három foglyot is elengedett Észak-Korea. Ez jelképes lépésnek számít a két elnök találkozóját megelőzően, és a javuló viszony jelének tulajdonítható. Közben kiszivárgott, hogy Trump és Kim Dzsongun a semleges helyszínnek számító Szingapúrban találkozhat.
Alapvetően pozitív hangulat uralkodott a határidős piacokon ma reggel.
Holnap hajnalban teszi közzé I. negyedéves eredményét az OTP.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.