Erste kommentár Óvatos emelkedés jellemezte a tegnapi napot, amivel a DAX visszatért a 20 és 30 napos mozgóátlagra. S ismételten megpróbál elrugaszkodni erről a szintről, amelyről már egy párszor próbálkozott....
Óvatos emelkedés jellemezte a tegnapi napot, amivel a DAX visszatért a 20 és 30 napos mozgóátlagra. S ismételten megpróbál elrugaszkodni erről a szintről, amelyről már egy párszor próbálkozott. Kíváncsian figyeljük, hogy sikerül e most összehozni az „áttörést”.
A BUX index a 200 napos alá történő bebucskázás után újra a mozgóátlag fölé emelkedett. Ugyanakkor egyből a 20 és 30 napos mozgóátlagokkal találkozhatunk a 200 napos fölött. Ez pedig azt jelenti, hogy nehéz lesz a szintről elrugaszkodni, s viszonylag hosszabb távon 38.000 pont környékén maradhat az árfolyam.
Ma dönt a Fed. Várhatóan 25 bázisponttal, 1,75 százalékra emeli az „alapkamatot”. A piaci várakozások szerint további 25 bázispontos emelések jöhetnek júniusban és szeptemberben is. A Fed új elnöke, Powell először fog megszólalni. Ráadásul gazdasági előrejelzésekkel is gazabbak leszünk.
Kivárás jellemezte tegnap az amerikai kereskedést a Fed mai kamatdöntése, az esetleges újabb amerikai importvámok, a pénteken újfent lejáró adósságplafon, az amerikai technológiai cégekre Európában kivetendő magasabb társasági adó, illetve a Facebook adatbiztonsági mizériája közepette. A Dow 0,5%-kal, az S&P500 0,2%-kal, a Nasdaq 0,3%-kal került feljebb.
A legoptimistább várakozásokat is felülmúlta a FedEx a gazdasági harmadik negyedévében. 16,5 milliárd dolláros árbevételen 3,72 dolláros tisztított EPS-t ért el a cég a várt 16,2 milliárd dolláros árbevétellel és 3,1 dolláros EPS-sel szemben. A vállalat tegnapi közleménye szerint az adóreform mellett a rendelési volumenek növekedése (online kereskedelem) és a növekvő szolgáltatási díjak is kedveznek jelenleg a csomagküldő szolgálatoknak. A vállalat a korábbi 12,7-13,3 dolláros sávból a 15-15,4 dolláros sávba emelte idei évi egy részvényre jutó profitvárakozását. Így az adóreform mellett, ami a cég korábbi becslése szerint nagyjából 1 dollárral járul hozzá az idei EPS-hez, a rendes működési tevékenységből is a vártnál jóval nagyobb mértékben profitál a cég.
Egyre közelebb az árbevétel-arányos társasági adó bevezetése a közepes és nagy technológiai cégekre az EU-ban. Ezúttal az El Pais spanyol napilap hozta le belsős dokumentumokra hivatkozva, hogy az öreg kontinenshez köthető árbevétel 3%-át kéne ezeknek a cégeknek társasági adóként megfizetniük. Ez Amerikában többek között a Google-t, a Facebook-ot és az Apple-t is komolyabban érintheti. A 2017-es európai bevételek alapján ez az Apple esetében nagyjából 1,5 milliárd dollár, a Facebook esetében 300 millió dollár, a Google esetében nagyjából 1 milliárd dollár lehet. Az Apple és a Facebook esetében ez a 2017-es profit 2-3%-a lehet, a Google-nél ennél azonban nagyobb mértékű, 8,5%. A pontos részletek mindenesetre még nem láttak napvilágot, így ebből még messzemenő következtetést nem érdemes levonni.
Noha 2019-ig megállapodtak az amerikai költségvetés keretösszegében a republikánus és demokrata politikusok, annak pontos felhasználásáról továbbra sem sikerült megegyezni. Ennek határideje most péntek, így ismét sürget az idő, különösen azért, mert a következő két hétre ülésszünetre vonul mind az alsó-, mind a felsőház. A főbb kérdés a Mexikó és USA közt építeni tervezett fal finanszírozása, a bevándorlás kérdése, illetve egyes adókedvezmények.
Emelkedés jellemezte az ázsiai piacokat ma reggel. A Shanghai index 0,1%-ot, a Hang Seng 0,6%-ot emelkedett, míg a kínai értéktőzsde a nap-éj egyenlőség ünnepe miatt zárva tartott.
A japán jegybank elnöke, Kuroda egy nyilatkozatban arról beszélt, hogy a G20 csúcstalálkozón a monetáris politikák normalizálódása nem volt kulcsfontosságú téma. Ezzel lényegében azt is jelezte, hogy a japán jegybankra nem nehezedik külső nyomás, hogy rövidtávon változtasson laza monetáris politikáján.
Az amerikai határidős piacok a pozitív tartományban voltak ma reggel, míg az európaiak vegyes képet mutattak. A DAX szintén pluszban volt.
Tegnap zárás után jelentette be a cég, hogy fő tulajdonosa, a B.V. CEE Transport Holdco gyorsított könyvépítéses eljárás keretében intézményi befektetők számára 2,62 millió, azaz 15 százaléknyi részvényt ad el. A tranzakciót követően a közkézhányad 41 százalékra emelkedik. A tranzakció lebonyolítói az Erste Group, az UniCredit és a Wood & Company. Az eladó 150 nap eladási tilalmat vállal a maradék részvényekre a tranzakciót követően.
Ma reggel jelentett be a cég, hogy kivásárolja a regionális szegmensben a kisebbségi tulajdonost, Szemerey Lóránd Győző urat. A 40 százalékos tulajdonrészért „közepes méretű, egy számjegyű millió euró” vételárat fizet. Az RCL üzletág tavaly 17 millió euró EBITDA-t termelt, a tranzakció várható zárása április 2.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.