Erste kommentár Ma kerül be a Waberer’s a CECE indexbe 0,1 százalékos súllyal, míg a CIG Pannonia súlya csökken. A MOL, OTP, Richter triumvirátus súlya pedig kis mértékben növekszik. Az esti index...
Ma kerül be a Waberer’s a CECE indexbe 0,1 százalékos súllyal, míg a CIG Pannonia súlya csökken. A MOL, OTP, Richter triumvirátus súlya pedig kis mértékben növekszik. Az esti index átsúlyozás miatt a záró szakaszban ezért nagyobb forgalomra számíthatunk, hiszen az alapkezelők ilyenkor állítják be az olyan alapokban a részvénysúlyt, amelyek a CECE indexet követik.
Mindeközben az EKB is megemelte a növekedésre adott előrejelzését. Az idei évre 0,2 százalékponttal nagyobb, 2,4 százalékos, a jövő évre 0,5 százalékponttal magasabb, 2,3 százalékos, 2019-ben 0,2 százalékponttal jobb, 1,9 százalékos, míg az újonnan megjelenő 2020-ra vonatkozóan 1,7 százalékos növekedést vár. Mindeközben az infláció moderált marad, hiszen 1,5; 1,4, 1,5 és 1,7 százalékkal növekedhetnek az árak a 2017-2020-as időszakban. Ebből egyedül a 2019-es érték emelkedett a korábbi értékhez képest 0,2 százalékponttal. Vagyis maradhat az alacsony infláció mellett a szilárd GDP bővülés, ami pozitív szituáció a részvénypiacok számára. Egy nappal korábban a Fed is hasonló üzenetet fogalmazott meg.
Ugyanakkor az USA kommunikációs bizottsága elfogadta a vitatott, internet lassíthatóságáról szóló törvényt. Ezzel megszűnne a netsemlegesség, amelyet különben az internet szolgáltatók támogatnak, míg a tartalomszolgáltatók nem. Többen is jelezték, hogy a bíróságon megtámadják a vitatott törvényt, amely különben csak hónapok múlva léphet életbe. Öröm az ürömben, hogy egy átlagos amerikai polgár négy szolgáltatóval tud szerződni, amely azt sugallja, hogy a törvény amúgy sem érné el a hatását, hiszen mindenki tudna számára kedvezőbb szolgáltatót választani.
A mai napon csökkenésre számítunk mind a DAX, mind a BUX index esetében.
Lecsorgás jellemezte az amerikai indexeket a tegnapi kereskedésben. A Dow és a Nasdaq 0,3%-kal, az S&P500 0,4%-kal esett vissza.
Minimális mértékben felülteljesítette a várakozásokat az Oracle második negyedéves gyorsjelentésében, azonban piaczárást követően közel 7%-os esést mutatott az árfolyam. Ennek egyik oka lehetett, hogy a folyó negyedévre 0,68-0,70 dollár közötti EPS várakozást közölt a cég, miközben az elemzők 0,72 dollárra számítottak. Az árbevétel már 16%-át adó felhőalapú szolgáltatásokból származó bevételek 1,52 milliárd dollárt tettek ki, ami 44%-os év/év alapú növekedést jelent. Ezzel továbbra is jó úton van a vállalat a felhő- és szoftveralapú szolgáltatások felé történő fordulatban, ami a jelenlegi negyedévben 21-25%-os növekedést mutathat év/év alapon. Összességében 6,5%-kal növekvő 9,63 milliárd dolláros árbevételen 0,7 dolláros tisztított EPS-t ért el a cég.
A republikánus többségnek köszönhetően eltörlésre került az internet-semlegességet előíró törvény az USA-ban, ami szerint minden általuk birtokolt hálózaton átfolyó adatot egyformán kellett kezelniük. Ez eddig megakadályozta, hogy az internetszolgáltatók bizonyos online tartalmakat blokkoljanak, vagy csak lassabb elérésüket tegyék lehetővé, ezzel megszüntetve bizonyos versenyjogi aggályokat. A tegnapi szavazást követő pár hónapon belül ez már a gyakorlatban nem fog érvényesülni, amiből leginkább az AT&T, a Comcast vagy a Verizon profitálhat.
Több tényező is nyomasztotta az ázsiai befektetőket, így a Hang Seng 1,3%-ot, a Shanghai index és a Nikkei pedig 0,6%-ot csökkent. A japán részvények esetében elsősorban az ismét erősödő jen nyomta le a részvényárfolyamokat, míg a kínai piac vonatkozásában a megnövekedett volatilitás kényszeríthette a pozíciók csökkentésére a befektetőket.
A japán jegybank által több mint 1000 vállalat megkérdezésével végzett Tankan felmérés alapján javult az üzleti bizalom, ráadásul az alindexek többnyire felül is múlták a piaci várakozásokat, ez alól csak a nagyvállalati feldolgozóipari kilátások jelentenek kivételt, melynél a várt növekedés ellenére csak stagnálás volt tapasztalható.
Az amerikai határidős piacok a pozitív, míg az európaiak a negatív tartományban voltak ma reggel.
A Magyar Telekom 2017. december 13-án 59.839 darab saját részvényt vásárolt 465 forintos átlagáron. A cég a tranzakciót követően 537.203 darab saját részvénnyel rendelkezik.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.