A tegnapi nagyobb esést követően korrigálni igyekszik a technológia szektor, a Nasdaq a határidős indexek állása alapján 0,3%-os emelkedést mutat. Az S&P500 is hasonló mértékben emelkedik, míg a Dow 0,4%-kal. A várthoz közeli képet mutattak az amerikai fogyasztók...
A tegnapi nagyobb esést követően korrigálni igyekszik a technológia szektor, a Nasdaq a határidős indexek állása alapján 0,3%-os emelkedést mutat. Az S&P500 is hasonló mértékben emelkedik, míg a Dow 0,4%-kal.
A várthoz közeli képet mutattak az amerikai fogyasztók jövedelmi helyzetéről és vásárlási hajlandóságáról érkező makroradatok az USA-ból október hónapra. A személyi jövedelmek 0,4%-kal emelkedtek októberben az előző hónaphoz képest, a várt 0,3%-kal szemben. A személyi kiadások a vártnak megfelelő 0,3%-os havi növekedést mutattak, míg az előző havi, megugró autóvásárlásoktól fűtött adatot 0,1 százalékponttal 0,9%-os növekedésre lefele korrigálták. A kiadási adatok alapján számolt inflációs mutató (PCE) 1,6%-os áremelkedést mutatott év/év alapon a várt 1,5%-kal szemben, míg a maginflációs mutató a vártnak megfelelő 1,4%-os növekedést. A megelőző havi inflációs adatokat 0,1 százalékponttal felfele korrigálták. A maginfláció alakulását tekintve az látható, hogy szeptemberrel véget ért az infláció év eleje óta tartó lassulása és ismét gyorsulni kezdett az árak növekedési üteme. A Fed szerint ez a trend tovább folytatódhat, amiben az olajár elmúlt hónapokban tapasztalt emelkedése is segíthet. Ez pedig további alapot szolgáltat a Fed-nek arra, hogy folytassa a kamatemelési ciklust a tengerentúlon.
A tervek szerint amerikai idő szerint ma este kerülhet sor a Szenátus adóreform tervezetének megszavazására, azonban igen sok különféle álláspontot kell közös nevezőre hozni addig. Az egyik kulcskérdés az, hogy tartalmazzon-e a javaslat egy olyan pontot, ami szerint, ha az addicionális gazdasági növekedésből származó állami bevételek nem kompenzálnák a költségvetésre eső többletterhet (10 év alatt 1.400 milliárd dollár), akkor automatikusan adóemelések lépnének életbe. Tegnap este még nem született döntés a javaslat végleges formájáról, így akár az is elképzelhető, hogy nem sikerül még ma tető alá hozni a szavazást. Ezt pedig csalódásként élhetnék meg a befektetők.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.