Erste kommentár Az MOL 7,14 százalékos tulajdonosa, az Oman Oil át kívánja rendezni olajipari portfólióját. Igaz, elsősorban a hazai börzét kívánja erősíteni és ezen keresztül külföldi...
Az MOL 7,14 százalékos tulajdonosa, az Oman Oil át kívánja rendezni olajipari portfólióját. Igaz, elsősorban a hazai börzét kívánja erősíteni és ezen keresztül külföldi befektetőket vonzani az országba, de nem elképzelhetetlen, hogy a MOL részesedéstől is megválna. Korábban a Dana és a Crescent adott el MOL részvényeket, legutóbb pedig a CEZ vált meg 7 százalékos pakettjától. Ugyanakkor azt gondoljuk, hogy a részletek ismerete nélkül, a hírnek egyelőre nem kellene hatással lennie a részvényárra.
A Bézs könyv szerint feszült a munkapiaci helyzet az USA-ban, elsősorban az alacsony végzettségűek körében. A gazdaság pedig továbbra is bővül. Ezt a képet nem segíti a bevándorlás-ellenes politika. Erre a dollárnak valamiféle erősödést kellett volna felmutatnia, de mostanában inkább a csúszó, sőt egyesek szerint elmaradó adópolitikai átrendezésre (adócsökkentés) kell számítani. Az pedig rossz lenne a részvénypiacoknak.
A mai napon oldalazásra számítunk a DAX és a BUX index esetében is.
A kezdeti emelkedést követően lecsorgás jellemezte a tegnapi kereskedést a tengerentúlon. Az S&P500 0,17%-kal, a Dow 0,58%-kal zárt lejjebb, a Nasdaq 0,23%-ot tudott emelkedni.
Közzétette Bézs könyvét a Fed, ami az egyes körzetek február közepe és március vége közötti gazdasági helyzetét vizsgálta. A gazdasági aktivitás mind a tizenkét körzetben növekedett, többnyire szerény illetve közepes ütemben. A munkaerőpiacot illetően továbbra is nehézségei akadnak a cégeknek az alacsonyabb képzettséget igénylő munkahelyek betöltésében, ami egyes körzetekben a feldolgozóiparban, az építőiparban és a szállítmányozásban visszafogottabb növekedést eredményezett. Az inflációt illetően a vállalatok többsége visszafogott áremelkedést vár az elkövetkező hónapokban.
Megfelelt a várakozásoknak az eBay első negyedéves gyorsjelentése. A vállalat 2,22 milliárd dolláros árbevételt és 0,49 dolláros tisztított EPS-t ért el, ami szinte hajszálpontosan megegyezik az elemzők várakozásaival. A következő negyedévre a részvényenkénti 0,47 dolláros profitvárakozásoknál pesszimistább képet vázolt a cég, ugyanis 0,43 és 0,45 dollár közötti értékre számít. A hírekre az árfolyam 2,5%-ot esett piaczárást követően.
Jelentett az első negyedévre az American Express. A vállalat 7,9 milliárd dolláros árbevételen részvényenkénti 1,34 dolláros tisztított profitot ért el, ami felülmúlta a 7,8 milliárdos árbevétel és 1,27 dolláros EPS várakozásokat. A vállalat sajáttőke arányos megtérülése 25,1% lett a negyedév során. A hírekre az árfolyam több mint 2%-kal erősödött piaczárást követően.
Stanley Fischer, a Fed alelnöke szerint a várható kamatemelések és a Fed mérlegének leépítése nem lesz jelentős hatással a világ többi gazdaságára. Fischer szerint a növekedés ezekben az országokban széleskörű alapokon nyugszik és sokkal kisebbek a lefele mutató kockázatok, mint az utóbbi években.
A Bostoni Fed elnöke, Eric Rosengren is azon a véleményen van, hogy a Fed-nek olyan mértékben kell majd a mérlegének fokozatos leépítésébe kezdenie, hogy az ne változtasson a Fed jelenleg várható kamatpályáján. A monetáris politika iránymutató eszköze ezt követően is az alapkamat lesz.
Enyhe pluszok jellemezték az ázsiai piacokat. A Hang Seng 0,3%-ot, a Nikkei 0,1%-ot emelkedett, miközben a Shanghai index értéke nem változott.
Nagyot nőtt a japán export és import is. Márciusban az export 12,0%-kal növekedett, míg a várakozás 6,2% volt, az import bővülése még ennél is gyorsabb ütemű volt, ott 15,8%-os növekedés volt látható a tavalyi év azonos időszakához képest, míg a várakozás 10%-os bővülés volt. Az adatok kedvező képet festenek a japán gazdaság helyzetéről és versenyképességéről.
Az amerikai határidős piacok a pozitív, míg az európaiak a negatív tartományban voltak ma reggel.
Christopher Mattheisen, a Magyar Telekom vezérigazgatója és igazgatósági tagja a „Kiegészített Részvényvásárlási Program” keretében 36.710 darab Mtel részvényt kapott 2017. április 19-én. A tranzakciót követően Christopher Mattheisen tulajdonában összesen 215.276 darab Mtel részvény van.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.