Erste kommentár Ma reggel publikált angol nyelvű Magyar Telekom elemzésünkben az 560 forintos célárunkon nem változtattunk, ugyanakkor a korábbi vételi ajánlásunkat tartásra csökkentettük, mivel az...
Ma reggel publikált angol nyelvű Magyar Telekom elemzésünkben az 560 forintos célárunkon nem változtattunk, ugyanakkor a korábbi vételi ajánlásunkat tartásra csökkentettük, mivel az elmúlt hónapok árfolyam emelkedésének hatására már csak 8-9%-os felértékelődési potenciál van a részvényekben célárunk eléréséig. Elemzésünkben a legfontosabb változtatások a következők:
Egyszeri pozitív adóhatás miatt 50%-kal megemeltük 2016-os várakozásunkat.
2017-es előrejelzésünket 11%-kal csökkentettük, elsősorban a Crnogorski Telekom értékesítése miatt.
A feltöltőkártyás telefonok regisztrációjához kötődően a lengyel tapasztalatokból kiindulva legfeljebb 3%-os csökkenéssel számolunk. Ami nem tartalmazza a feltöltőkártyás ügyfelek előfizetővé való konverziójának az üzleti potenciálját.
További kockázatot jelent a Digi mobiltelefon szolgáltatásának indulása, melynek verseny növelő hatása csak jó pár éves távon belül fog érződni. Ennek szerepeltetése érdekében 2018 és 2021 között éves átlagos 1,1%-os mobilbevétel csökkenéssel kalkulálunk.
A mai kereskedésben a hazai piac oldalazására számítunk.
Ismét új csúcsokon fejezték be a kereskedést a vezető amerikai indexek pénteken. Az S&P500 0,36%-ot, a Dow 0,48%-ot, a Nasdaq pedig 0,33%-ot emelkedett.
Majdnem 5 évvel hivatalos mandátumának lejárta előtt távozik Daniel Tarullo Fed kormányzó. Tarullo kulcsszerepet játszott a gazdasági válságot követő pénzügyi szabályozások kialakításában. Várhatóan április elején hagyja el posztját, távozásával Trumpnak minden bizonnyal könnyebb dolga lesz deregulációs reformjának véghezvitelében.
13 éves csúcsát követően korrigált a Michigani Egyetem fogyasztói bizalmi indexe. Februárban az előzetes adatok szerint 95,7 pont lett az index, ami alulmúlja mind a 98,5 pontos előző havi adatot, mind 98 pontos elemzői várakozást.
Mérsékelt optimizmus uralkodott az ázsiai piacokon. A Nikkei és a Hang Seng is egyaránt 0,4%-ot, a Shanghai pedig 0,5%-ot emelkedett.
Az előzetes negyedik negyedéves japán GDP adatok alapján az évesített növekedés 1,0% volt, ami nagyjából megfelelt az 1,1%-os várakozásnak. A belső kereslet stagnált. A GDP deflátor -0,1%-os értéke is lényegében megfelelt a -0,2%-os piaci előrejelzésnek. Mivel a gazdaság növekedését főként az export támogatta, ezért nagyon fontos lesz, hogy Trump politikája hogyan befolyásolja a japán gazdaságot. Kína után Japánnak van a legmagasabb külkereskedelmi többlete Amerikával szemben, ami főként az autóexportnak köszönhető.
Pozitív hangulat uralkodott a határidős piacokon ma reggel.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.