Erste kommentár Ma kora délután jön az Allergan gyorsjelentése, melynek kapcsán két dolgot lesz érdemes árgus szemekkel figyelni. Az egyik a cariprazine értékesítési számai, illetve hogy hogyan...
Ma kora délután jön az Allergan gyorsjelentése, melynek kapcsán két dolgot lesz érdemes árgus szemekkel figyelni. Az egyik a cariprazine értékesítési számai, illetve hogy hogyan változik esetlegesen az értékesítésre vonatkozó előrejelzés. A második pedig az Esmya-val kapcsolatos, nevezetesen hogy mikor jelenik meg a piacon, illetve milyen értékesítési számokban gondolkodik a cég. Egy konferencián a jövő év végén már arról beszéltek, hogy akár 1 milliárd dollár felett is lehet a csúcsértékesítés, ami azért is tűnik optimistának, mert két hasonló készítmény van éppen klinikai vizsgálatok alatt, melyek az Esmya startja után 1-3 évvel kerülhetnek piacra. Ez pedig nyilván negatívan hathat az értékesítési számokra. Egy szó mint száz, ha érdekeltek vagyunk a Richter árfolyamának alakulásában, akkor figyeljük az Allergan mai eredményét.
Az OTP számára pozitív döntés született Romániában az ottani „átváltási” törvény kacsán. Az alkotmánybíróság azt mondta, hogy nem jogszerű a törvény, így nem alkalmazható. Ez pozitív hír, de a piac ilyesmire számított, és nem igazán kalkulált ilyen irányú veszteségekkel. Így árfolyamhatásra nem is számítunk.
Egyre inkább érződik a cirka háromhónapnyi távolságban levő francia választások körüli aggodalmak negatív hatása. A francia hozamok emelkednek, s az aggodalom az európai részvénypiacokra is átterjedhet annak ellenére, hogy úgy tűnik, hogy Mariane Le Pen ugyan az első fordulóban nyerhet, de a második fordulóban nagy valószínűséggel veszíteni fog. Vagyis nem feltétlenül lesz drasztikus változás a francia politikában.
A mai napon oldalazásra számítunk mind a DAX, mind BUX esetében.
A kezdeti emelkedés után kisebb lecsorgás jellemezte a tegnapi kereskedés hátralevő részét a tengerentúlon. Az S&P500 0,02%-kal, míg a Dow és a Nasdaq egyaránt 0,19-0,19%-kal emelkedett.
A Minneapolis-i Fed elnöke, Neel Kashkari szerint az inflációs folyamatok egyelőre a kamatok szinten tartását követelik meg az USA-ban. A jelenleg 1,7%-os éves növekedést mutató maginfláció csak nagyon lassan emelkedik a véleménye szerint, ráadásul ha ez meghaladná a Fed 2%-os célját és például 2,3%-ra emelkedne, az sem adna okot aggodalomra, mivel a cél alulteljesítését követően teljesen természetes lenne egy hasonló mértékű felülteljesítés. Kashkari szerint az inflációs várakozások továbbra is alacsony szinten vannak, valamint többen csatlakozhatnak újból a munkaerőpiachoz a jövőben, így még messze a teljes foglalkoztatottság.
Vegyes képet mutatott a Disney negyedik negyedéves gyorsjelentése. A 14,8 milliárd dolláros árbevétel elmaradt ugyan a 15,4 milliárdos elemzői várakozásoktól, azonban a részvényenkénti 1,55 dolláros tisztított profit meghaladta az 1,49 dolláros várakozást. Nagyobb negatívum volt a gyorsjelentésben, hogy a kábel TV szegmens profitja elmaradt a várttól és csupán 864 millió dollár lett a várt 1,08 milliárd dollárral szemben. Ez főként az ESPN sportcsatorna számlájára írható, amiből az látszik, hogy ebben a szegmensben is változik a trend a fogyasztói szokásokban és inkább az internetes felületeket preferálják a nézők. A részvények 0,5%-ot estek piaczárást követően.
Pozitív hangulat jellemezte ma az ázsiai kereskedést. A Nikkei 0,5%-ot, a Hang Seng 0,4%-ot, a Shanghai index pedig 0,3%-ot emelkedett.
Kína devizatartaléka még a vártnál is nagyobb mértékben, 12 milliárd dollárral csökkent januárban, ezzel jelenleg 2998 milliárd dolláron áll. Hasonlóan alacsony értékre 2011 óta nem volt példa, és a 2014 közepi csúcshoz képest már kerek 1000 milliárd dollárral kevesebb a devizatartalék. A csökkenéssel párhuzamosan Kína valószínűleg folyamatosan értékesítette amerikai állampapírjait is.
A kínai jegybank tovább folytatta a likviditás csökkentését, melynek hatására a kínai bankközi kamatok is mérsékelt ütemben, de egyértelműen emelkedések indultak.
Az ausztrál kereskedelmi miniszter Amerika nélkül is szeretné megvalósítani a csendes-óceáni kereskedelmi megállapodást (TPP), melyről a z együttműködés többi tagját is próbálja meggyőzni a jövő hónapban megrendezésre kerülő chilei megbeszélésen.
Mind az amerikai, mind az európai határidős piacokon pozitív hangulat uralkodott ma reggel.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.