Japánban továbbra is folyik a helikopter pénz körüli vita. Miközben a Nikkei gazdasági újság szerint nem 20 hanem már 30 ezer milliárd (cirka 300 Mrd dollár) lehet a gazdaság meglökését célzó pénz (GDP 7,1 százaléka), addig a központi bank elnöke szerint nem lesz semmiféle helikopter pénz. A befektetők pedig már inkább nem hisznek senkinek, s így inkább a medve volt...
Az Mtel esetében a cég a vége felé jár a saját részvények vásárlásával. Már csak cirka 300 darabot fog megvenni a tervezett 1,6 millióból. A Richter az ellenállási szinthez érkezett. A Richter és az OTP ellenállási szinthez érkezett, ahonnan le is fordultak.
A mai napon mind a DAX, mind a BUX index esetében csökkenésre számítunk.
- Mario Draghi nem varázsolta el a piacokat
- Gyengült a WTI, esett az arany ára is
- Ismét erősödik a forint
- Tovább nőhet a japán élénkítő csomag?
- A Magyar Telekom tovább folytatta a saját részvényvásárlást
- Csökkenésre számítunk a mai kereskedésben.
- A függőben lévő lakásértékesítések júniusban 1,1%-kal bővültek az előző hónaphoz képest, miközben az elemzők 0,9%-os visszaesést vártak.
- A PayPal 5%-ot emelkedett a vártnál jobb gyorsjelentés számokra. A bevételek 16%-kal 2,65 milliárd dollárra emelkedtek, míg az egy részvényre jutó eredmény 36 cent lett a vártnak megfelelően. A társaság továbbá bejelentette, hogy a Visa-val kötött megállapodást bővítik, így még több helyen fogadhatják el az érintéses fizetést.
- A Starbucks bevételei 7%-kal 5,24 milliárd dollárra emelkedtek, miközben a piac 5,33 milliárd dollárral számolt. A legalább egy éve nyitva lévő boltok eladásai Amerikában 8%-kal nőttek, míg a bázisidőszakban ez az érték 13% volt. A tisztított profit 42 centről 49 centre emelkedett, ami minimálisan nagyobb az elemzői konszenzusnál. Az eredmény ellenére 3%-kal esett a részvény, mert a legalább egy éve nyitva lévő boltok esetében már csak 10%-os emelkedést várnak az eladásokban, míg legutóbb ezt úgy kommunikálták, hogy legalább 10% lesz a bővülés.
- A Visa gyorsjelentése vegyesre sikerült. A bevételek 3,2%-kal 3,63 milliárd dollárra emelkedtek (várakozás 3,65 milliárd dollár), míg a fizetési forgalom 10%-kal 1300 milliárd dollárra bővült. A profit esetében a tisztított eredmény 69 cent lett, miközben az elemzők 66 centet vártak. A menedzsment jelezte, hogy az erős dollár a nemzetközi tranzakciókat negatívan érint. Továbbá egy 5 milliárd dolláros részvény visszavásárlási programot is bejelentettek.
- A Biogen 7%-ot emelkedett a gyorsjelentés számaira. A bevételek 2,59 milliárd dollár helyett 2,89 milliárdot értek el, az EPS pedig 4,67 dollár helyett 5,21 dollárt. A menedzsment bejelentette, hogy a teljes éves EPS várakozása 19,7-20,0 dollár közé esik, míg a piac 18,9 dollárt várt. Ezen felül közölték, hogy a céget hat év után elhagyja a vezérigazgató.
- Az AT&T bevételei 23%-kal emelkedtek 40,5 milliárd dollárra a DirecTV felvásárlás és a növekvő ügyfélszám miatt. A tisztított EPS 70 centről 72 centre bővült. A piac pont ezeket a számokat várta, így kismértékű esést láthattunk a részvénytől.
- A Financial Times szerint az Apple okosóra eladásai a második negyedévben lefeleződhettek. Az IDC statisztikái szerint ez 1,6 millió darabos eladást jelent, ami egy felfutó fázisban lévő terméknél nem túlságosan kedvező hír.
- A várakozásoknak megfelelően az EKB nem változtatott sem az irányadó, sem a betéti ráta mértékén. Mario Draghi a sajtótájékoztató során elmondta, hogy lefelé mutató kockázatok láthatók a növekedés terén, az infláció alacsony maradhat idén és csak az év vége felé indulhat emelkedésnek. A Brexit hatásait még nem tudják pontosan számszerűsíteni, ezért kivár a tanács és nem lazít tovább a monetáris kondíciókon. A piaci árazások alapján októberig nem várható újabb körös lazítás a tanácstól.
- A török parlament által megszavazott rendkívüli állapot idején az alkotmány értelmében a rendeleti kormányzás eszközeivel élhet Erdogan elnök. Ez „csupán annyit tesz”, hogy az elnök vezette kormány rendeletei törvényerejűek. Az alkotmány szerint 6 hónapos a periódus, de azt meg lehet hosszabbítani. Ezek után akár kijárási tilalom elrendelése, demonstrációk betiltása, média korlátozása is jöhet.
- A mai napon számos európai feldolgozó és szolgáltatóipari beszerzési menedzser index érkezik. -
- Az arany 1.326 dollárra esett. A részvénypiacok jó szereplése, a kockázatvállalás növekedése és az erős dollár mind hozzájárult az arany gyengüléséhez. Az ázsiai részvények nyolc havi csúcsra emelkedtek, míg a dollár már a harmadik hete erősödik. A piac várja a FED soron következő július 26- 27-i ülését is, ami irányt adhat a kamatok alakulásának, ami a legfontosabb mozgatóerő az arany esetében.
- Négy napon keresztül oldalazott az EUR/HUF a 20 és 30 napos mozgóátlag között, végül tegnap sikerült a sávból kitörnie lefelé. Határozott forinterősödés indult, és 314-ig esett a devizapár zárásra. A reggeli kereskedésben is erős a forint, a következő támaszt a 312,7-nél található 200 napos mozgóátlag jelenti.
- A japán Nikkei nevű gazdasági újság már 30 ezer milliárd jen, átszámítva 283 milliárd dollár értékű gazdaságélénkítő stimulus lehetőségéről ír. A hír hitelességét árnyalja, hogy a héten mér 10 és 20 ezer milliárd jen összegű gazdaságélénkítő programról is cikkezett a sajtó és a piac láthatóan nem is igen hisz az újabb hatalmas összegnek.
- A piac sokkal inkább azzal van elfoglalva, hogy a Japán jegybank elnöke tegnap azt nyilatkozta, hogy nem fogják bevetni a helikopterpénzt, mint eszközt, mivel szerinte a jegybanknak ezen kívül is bőven van még eszköztára. A helikopter pénzel kapcsolatban ellentmondásos hírek érkeztek az elmúlt hetekben, az alkalmazásáról szóló spekulációk Ben Bernanke múltkori látogatását követően terjedt el. Elemzők szerint viszont a japán jegybank eddig alkalmazott eszköztára már nem elég, helyette radikálisabb módszerekhez kéne nyúlni, például a helikopter pénz alkalmazásához.
- Kuroda bejelentését követően a jen gyengült a dollárral szemben, az USDJPY 107 fölötti értékről 105,8-ig esett vissza, ebben az is szerepet játszott, hogy a jen technikailag már kezdett túlvetté válni.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.