Tegnap a Brit jegybank váratlanul szinten hagyta a kamatot. Ugyankor inkább csak halasztásról szól a dolog, a monetáris tanácstagok szerint, hiszen előbb frissítik az inflációs és növekedési előrejelzést mielőtt lépnének. Persze a font 10-15 százalékos gyengülése már eleve egy stimulus a gazdaságnak, s ráadásul importált inflációt is, hogy, így nem feltétlenül kell...
Különben a jegybank azt is jelezte, hogy egyéb eszközök bevetését is fontolgatja. Vagyis szerintünk most nyitottabb a kamatcsökkentés kérdése, mint a tegnapi ülés előtt. Ennek pedig font erősítő tényezőnek kellene lennie, amelynek köszönhetően a tegnapi font erősödés inkább csak még az első mozgásnak tekinthető.
A kínai GDP a várakozásoknak megfelelően, illetve annál kicsit jobban alakult a második negyedévben (+6,7 százalék) s ráadásul a kiskereskedelem és az ipari termelés húzhatta. Ez pedig jó hírnek tekintendő. A mai napon a BUX index esetében oldalozásra számítunk, míg a DAX esetében inkább a csökkenésé lehet az úr, azután, hogy tegnap „rendesen” letesztelte a 200 napos mozgóátlagot. Ha netán 9.800 pont környékéig esne vissza a korrekcióban, abban még nem lenne semmi meglepő (30 napos mozgóátlag), de van egy olyan érzésünk, hogy ez nem fog bekövetkezni, mert eddig, a két napja tartó technikai korrekció során még emelkedett is az árfolyam, ami számunkra azt jelenti, hogy van erő az indexben.
- A brit jegybank meglepte az elemzőket
- Nem sokat változott a nyersanyagok ára
- Napok óta tart a dollár gyengülése
- Működnek a kínai reformok, nem lassult a növekedés
- Ismét saját részvényeket vásárolt a Magyar Telekom
- Oldalazásra számítunk a mai kereskedésben
- A Citigroup és a Wells Fargo piacnyitás előtti gyorsjelentésével lehetünk ma gazdagabbak.
- Jó hangulatban telt a kereskedés a tengerentúlon az S&P500 és a Dow Jones ismét történelmi csúcson zárták a napot (Dow Jones 0,73%, S&P500 0,53%, Nasdaq 0,57%).
- A St. Louisi Fed elnöke James Bullard tegnap kiemelte, hogy a Brexit negatív hatása az amerikai gazdaságra nagyon minimális, és a jegybanknak nem kellene sietnie a kamatemeléssel.
- Az Atlantai Fed elnök Dennis Lockart szerint a következő hónapok során kialakulhat olyan helyzet a tengerentúlon, hogy egy esetleg két kamatemelésre is sor kerüljön.
- Számos makrogazdasági adat érkezik ma a tengerentúlról. A júniusi kiskereskedelmi forgalom mellett inflációs és ipari termelési adatot publikálnak, de ma érkeznek a Michigani Egyetem fogyasztói bizalmi indexének előzetes számai, és a New Yorki feldolgozóipari beszerzési menedzser index.
- A várakozásokkal szembement a brit jegybank és nem vágott a 0,5%-os irányadó kamatrátából, továbbá az eszközvásárlás keretösszegén sem emelt. A tagok többsége azonban jelezte, hogy az augusztusi inflációs és növekedési előrejelzés után már jöhet a lazítás. A hírre beerősödött az angol font.
- Philip Hammond Nagy-Britannia új pénzügyminisztere nyilatkozatában kiemelte, hogy minden szükséges lépést megtesznek az üzleti és fogyasztói bizalom helyreállítása végett, de rendkívüli költségvetés létrehozásában nem gondolkodnak.
- A makrogazdasági adatok tekintetében a júniusi euró zónás inflációs adat lesz érdekes a befektetők számára, amitől 0,1%-os emelkedést várnak az elemzők.
- Tegnap sikerült a 200 napos mozgóátlagot áttörnie az EUR/USD devizapárnak, és a napon belüli felszúrásnak köszönhetően az 1,115-ös ellenállást is megérintette az árfolyam, de zárásra visszazuhant a kurzus 1,111-ig. A dollár napok óta dinamikusan gyengül, a következő szint 1,115-nál található.
- Nagyot erősödött tegnap a font a kamatdöntő ülést követően. A GBP/USD árfolyama megközelítette az 1,35-ös ellenállást.
- A második negyedévben is 6,7%-kal növekedett tovább a kínai GDP, ami kisebb meglepetésnek számít hiszen az előrejelzés csak 6,6%-os növekedés volt. A júniusi ipari termelés és kiskereskedelmi forgalom is felülmúlta a várakozásokat. Az ipari termelés 6,2%-kal, a kiskereskedelmi forgalom 10,6%-kal növekedett. Mindkettő pozitív meglepetést és gyorsulást jelent az előző hónaphoz képest. A kedvező növekedési számok azt mutatják, hogy működtek a kínai reformok.
- A mostani GDP számolása már az új módszertan szerint készült, mely alapján 1952-ig visszaszámolták a GDP értéket, bár a módszertani váltás csak minimális eltérést okozott a korábbi értékekben.
- Az USDJPY árfolyama tovább emelkedett 105,7-ig, így már érintette a bollinger szalag felső élét és technikailag egyre jobban kezd túlvetté válni.
- Hétfőn zárva lesz a japán tőzsde.
- A Magyar Telekom tovább folytatta a saját részvényvásárlást. További 266 ezer darab saját részvényt vásárolt, ezúttal 449 forintos átlagáron. Így már összesen 532 ezer darab részvényt vásárolt a Munkavállalói Résztulajdonosi Program keretében. A program keretében legfeljebb 1,6 millió darab részvényt vásárolhat a Telekom.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.