Erste Market belépés

Online befektetés belépés

Ha elfelejtetted NetBroker jelszavadat, hívd
ügyfélszolgálatunkat a 06 1 235 5151 telefonszámon.

Még nincsen értékpapírszámlád?
Online számlanyitás
GYIK Panaszkezelés
PIACI HÍREK

Egyre több brit politikus hagyja el a süllyedő hajót

ERSTE REGGELI
ERSTE REGGELI2016. július 5.   09:02

Ahogy az várható volt, az amerikai piac zárva tartása miatt minimális forgalom és oldalazás jellemezte a magyar tőzsdét, hiszen a forgalom 5 milliárd forint alatt maradt, és mindössze 0,2%-os elmozdulást produkált. Egyre több brit politikus hagyja el a süllyedő hajót. Múlt héten Boris Johnson jelentette be, hogy nem indul a miniszterelnökségért,...

Ahogy az várható volt, az amerikai piac zárva tartása miatt minimális forgalom és oldalazás jellemezte a magyar tőzsdét, hiszen a forgalom 5 milliárd forint alatt maradt, és mindössze 0,2%-os elmozdulást produkált.

Egyre több brit politikus hagyja el a süllyedő hajót. Múlt héten Boris Johnson jelentette be, hogy nem indul a miniszterelnökségért, tegnap pedig Nigel Farage mondott le a pártelnökségről. Ezzel pedig immáron a második vezető Brexit párti politikus vonult a háttérbe. Ebből is látszik, hogy mennyire kellemetlen feladat lesz a britek kiléptetése az EU-ból.

Ma Amerika visszatérésével a forgalom is visszatérhet a parkettre, bár továbbra is csak oldalazásra számítunk.
Piaci áttekintés
- Függetlenség Napját ünnepelték tegnap a befektetők
- Az olasz bankszektorban igyekszik rendet vágni az EKB
- Száguld az arany
- Megmozdult a dollár a befektetők szabadsága alatt
- Most még nem vágott tovább az ausztrál jegybank
- Oldalazásra számítunk ma a hazai börzén
Nemzetközi hírek
USA
- Függetlenség Napját ünnepelték tegnap a tengerentúlon, ezért zárva tartottak a piacok, így makrogazdasági adat sem érkezett, illetve egyik Fed döntéshozó sem nyilatkozott.
Európa
- Az európai indexek a múlt heti rally után megtorpantak és a DAX index 0,7%-ot, a FTSE 100 index 0,8%-ot, a CAC40 index pedig 0,9%-ot esett.
- Az EKB arra kötelezi Olaszország harmadik legnagyobb hitelezőjét, a Banca Monte dei Paschi di Siena-t, hogy a következő három évben 40%-kal csökkentse a rossz adósság állományát. A banknak minél előbb teljesítenie kellene a tőkemegfelelési kritériumot, így tőkeemelésre kerülhet sor. A Fitch attól fél, hogy a befektetők túlságosan nagy diszkont mellett lesznek csak hajlandóak részvényt venni, ráadásul az eszközeladások és leírások túlságosan nagy veszteséget okoznak majd a banknak.
- A mai napon számos európai szolgáltatóipari és feldolgozóipari beszerzési menedzser index, továbbá brit stabilitási jelentés érkezik a brit jegybank elnökének beszéde mellett.
Olaj, arany
- A WTI típusú könnyűolaj piacán sem volt tegnap elszámolás, a ma hajnali kereskedésben pedig elindult lefelé az árfolyam, de továbbra is a sávon belül mozog. Az OPEC publikálta a májusi kitermelési adatokat, a napi 32,3 milliós kitermelés napi 100 ezer hordóval kevesebb az egy hónappal korábbinál. A legnagyobb visszaesés (250 ezer hordó/nap) Nigériában volt, a folyamatos katonai támadásoknak köszönhetően. Szaúd-Arábia 80 ezer hordóval növelte a napi kitermelését.
- Tegnap 1.350 dollárnál zárta a kereskedést az arany, utoljára 2014 márciusában zárt ebben a magasságban. A mai kereskedésben 1.343-ig korrigált, de a meredek emelkedő trenden ez nem változtat semmit.
Devizák
- A tengerentúli börzén pihentek a befektetők, de az EUR/USD devizapárban volt némi aktivitás. Tegnap folytatódott a dollár gyengülése 1,115-ig, az esti órákra azonban megérkezett a fordulat és 1,112-ig esett az árfolyam ma reggelre. Így összességében nem változott a kép, továbbra is a 200 napos mozgóátlag felett sávozik a devizapár.
- Nem volt nagy mozgás tegnap a forintban, az euró ellenében 317 környékén oldalazott az árfolyam. Jelenleg félúton tartózkodik a 315 illetve a 318,5-nél található szintek között. A következő napokban nagyobb a valószínűsége a forint erősödésének, a péntekire várható Moody’s döntés lehet némi katalizátor a piacnak. A fonttal szemben kétéves mélyponton van a forint 376,5-nél. Egyelőre nem is várható korrekció a GBP/HUF devizapárban.
Távol-Kelet
- A Nikkei 0,8%-ot, a Hang Seng 0,7%-ot csökkent, a Shanghai index viszont 0,6%-ot emelkedett
- Az ausztrál jegybank a várakozásoknak megfelelően 1,75%-on hagyta az alapkamatot, miközben a jegybank véleménye szerint az infláció meglehetősen alacsony maradhat egy ideig. Az elemzői várakozások alapján azonban augusztusban további lazítás jöhet az inflációs számok ismeretében.
- Bár múlt héten nem sikerültek jól a kínai beszerzési menedzser indexek, de a ma megjelent szolgáltatóipari Caixin PMI némi optimizmusra ad okot. A korábbi 51,2 pontról 52,7 pontra emelkedett az index értéke, bár a kompozit index értéke még ezzel együtt is enyhén csökkent.
Határidős piacok
- Alapvetően negatív hangulat uralkodott a határidős piacokon ma reggel.
Vállalati hírek
- A pakisztáni TAL blokk Makori-Deep-1 es kútjának kitermelési potenciáljára vonatkozó becslést napi 3790 hordó kőolajra emelték a korábbi 2020 hordóról. Mivel a MOL-nak 25%-os részesedése van, így a rá eső növekedés napi 442 hordó kőolaj. Ez kevesebb, mint a MOL kitermelésének fél százaléka, így bár a bejelentés pozitív, érdemi árfolyamhatásra nem számítunk.

A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.

Érdeklődik a részletek iránt? Kérjen visszahívást és szakértőnkkel egyeztethet a termékkel kapcsolatban.
PODCAST

A hitelpiacot visszahúzó amerikai jelzálogkamatok – jól teljesítő amerikai bankok

A 30 éves jelzálogkamatok a Goldman Sachs, a Moody’s nemzetközi hitelminősítő és amerikai hitelpiaci szervezetek szerint is igen magasak. 2022...

AGRÁR SAROK

Ki korán kel, annak kávé kell

A téma aktualitását a nyári pihenés, a világpiaci trendforduló és a kávéfogyasztási szokások átalakulása egyaránt adja. Akkor igazán stílusos, ha...

2025. július 14.

Az Erste Befektetési Zrt. (székhelye: 1138 Bp., Népfürdő utca 24-26., 8. emelet; "az Erste") EZEN oldalon található adatkezelési tájékoztató ismeretében, a "Mentés" gomb megnyomásával egyértelműen és kifejezetten hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat kezelje abból a célból, hogy az Erste Befektetési Zrt. részemre az általa nyújtott befektetési szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön, az adatkezelési tájékoztatóban foglalt időtartamig.

A "Mentés" gombra való kattintással továbbá hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste Befektetési Zrt. az Erste Bank Hungary Zrt. (1138 Bp., Népfürdő utca 24-26.; a „Bank”) részére a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat továbbítsa annak érdekében, hogy a Bank részemre az általa nyújtott pénzügyi szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön a Bankoldalon található adatkezelési tájékoztatójában foglaltak szerint az ott meghatározott időtartam alatt.

Erste tájékoztatását elfogadom, miszerint Erste a személyes adataimnak feldolgozásával az Idealap Kft.-t bízta meg adatfeldolgozási szerződés keretében.

Ezen felül tudomásul veszem, hogy jelen hozzájárulásomat akár az info@ersteinvestment.hu címre küldött nyilatkozatommal, akár a 06-1-2355-151 telefonszámon az Erste ügyfélszolgálatán, akár személyesen bármelyik Erste bankfiókban bármikor korlátozás és indokolás nélkül visszavonhatom.

Rendben