A Richter egy komoly akvizíciót jelentett be ma reggel, a svájci székhelyű Finox Holding nevű gyógyszergyártót vásárolják meg 190 millió svájci frankért (55 milliárd forint). A svájci biotechnológiai vállalat a női termékenységgel összefüggő termékek fejlesztését és értékesítését végzi. A Finox Holding készítménye, a BEMFOLA® egy bioszimiláris r-hFSH, ami a petefészek...
- Tovább tart a rali az európai piacon
- Emelkedik a WTI árfolyama, stagnál az arany ára
- A 200 napos mozgóátlagot kerülgeti az EUR/USD
- Pocsék adat ellenére is emelkedik Ázsia
- A Richter felvásárolja a svájci Finox Holding biotech céget
- A Moody’s pozitívra javította az OTP forint betét minősítés kilátását
- Tovább veszi az OTP-t a Csányhoz köthető alap
- Saját részvényt vett a Richter
- Emelkedésre számítunk ma a BÉT-en
- A Fed első körös stressz tesztje során mind a 33 bank esetében teljesült a minimális tőkeigény. Tegnap került publikálásra az újabb körös beszámoló, ahol az osztalékfizetési és részvény visszavásárlási programok keretösszegei dőltek el. A 33 legnagyobb bankból 31 esetében fogadta el a Fed a terveket, a Banco Santander és a Deutsche Bank tengerentúli leánya bukott el a teszt második körén. A Morgan Stanley-nek új tervet kell benyújtania kisebb hiányosságok miatt.
- A J.P Morgan 10,6 milliárd euró értékben tervez részvényeket visszavásárolni a következő egy év során, az osztalék pedig változatlanul 48 cent. A Citigroup 8,6 milliárd dolláros visszavásárlási programja a következő egy évre vonatkozik, és a negyedévenkénti osztalékot 5 centről 16 centre emelik. A Bank of America 5 milliárd dollárt tervez a visszavásárlásokra elkölteni egy éves távlatban, a negyedéves osztalékot pedig 5 centről 7,5 centre módosítják.
- Gyengén sikerült a függőben lévő lakásértékesítések májusi értéke, éves alapon 2,4%-kal bővültek az eladások, miközben a piac 4,6%-os növekedésre számított.
- A személyi jövedelmek a várt 0,3% helyett 0,2%-kal bővültek júniusban, míg a személyi kiadások a vártnak megfelelően 0,4%-kal növekedtek.
- Ma délután Chicagói beszerzési menedzser index és a szokásos friss heti segélykérelmek száma érkezik.
- Az IMF lefelé mutató kockázatokat lát a német növekedés terén. Mivel Németország egyik legfontosabb külföldi partnere Anglia, így a Brexit miatti bizonytalanság visszahathat a német gazdaságra is. Ezért gondolkodnak azon, hogy a növekedési kilátásokat lejjebb vegyék. Azok az elemzőházak, melyek már módosították előrejelzésüket, jellemzően néhány tized százalékkal lassabb növekedést várnak, mint korábban.
- Az EKB alelnöke Vitor Constancio is igyekezett nyugtatni a piacokat, ugyanis arról beszélt, hogy minden eszközük megvan ahhoz, hogy kezeljék a britek kilépését. A piac várja is az EKB beavatkozását, ugyan a határidős kamatügyletek alapján a júliusi kamatvágás esélye kiárazódott, azonban az ezt követő szeptemberi ülésen továbbra is kamatvágásban bízik a piac. Az EKB alelnöke arról is beszélt, hogy a mostani sokk teljesen más, mint amit a Lehman csődje után láthattunk, ezúttal a pénz- és tőkepiacok nem fagytak be.
- Az arany 1.316 dolláron stagnált. Az USA kamatlábainak alakulása és a Brexit hatása mellett érdekes adat látott napvilágot, mely szerint az indiai import 7 éves mélypontra esett, és mindössze 700 metrikus tonnát ért el. India a fizikai arany egyik legnagyobb vevője a piacon. A magasabb árak azonban elriasztják a vevőket, ami magyarázza, hogy 2009 óta miért esett vissza ismét a kereslet. A dollár globális erősödése is emeli a feltörekvő piaci devizákban számolt aranyárat, ami jelentősen visszaveszi az érdeklődést a nemesfém iránt.
- A dollár piacán nagyobb mozgás volt tegnap, a gyengülés irányába mozdult el a tengerentúli fizetőeszköz. Egy fontos szintet, a 200 napos mozgóátlagot sikerült áttörnie az EUR/USD devizapárnak, és 1,112-ig emelkedett az árfolyam. A hajnali órákban egy fordulatot láthattunk, és a kurzus visszatesztelte az 1,11-nél található 200 napos mozgóátlagot.
- Az angol font tegnap is korrigált a dollár ellenében, az árfolyam megérintette az 1,35-ös szintet, ahol egy komolyabb ellenállás zóna kezdődik.
- Az előzetes adatok alapján rendkívül gyenge lett májusban a japán ipari termelés. Míg a piac 1,9%-os bővülésre számított, a valóságban 0,1%-os csökkenés következett be. A gyenge adatban valószínűleg jelentős szerepet játszott az erős jen negatív hatása, ami az exportot érinti súlyosan. 15 szektorból 11-ben csökkent a termelés.
- Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója minősített befolyása alatt álló CSAM Asset Management által kezelt alap 2016. június 28-án 6.332 forintos átlagáron 75.000 darab OTP törzsrészvényt vásárolt. Ezáltal a Sertorius (CSAM) tulajdona az OTP által kibocsátott részvényből 1.300.000 darabra (0,46%) nőtt. Ugyanakkor Csányi Sándor közvetlen részvénytulajdona változatlan maradt.
- A Richter 75.056 darab saját részvényt vásárolt tőzsdén kívüli forgalomban, amit munkavállalói értékpapír-juttatási programjához kíván felhasználni. A társaság egyúttal 149.433 darab törzsrészvényt osztott ki munkatársainak.
- A MOL 2016. június 29-én 615 millió euró összegű rulírozó hitelszerződést írt alá tíz bankkal. A szerződés refinanszírozza az 1.000 millió euró összegű rulírozó hitelszerződés 2016 júniusában lejárt 439 millió euró összegű részét. A hitelszerződés 5 éves futamidejű és kétszer egy évvel meghosszabbítható, illetve lehetőség van a keretösszeg 300 millió euróval történő megnövelésére is a futamidő alatt. A lépés technikai jellegű, a jelenlegi hozamkörnyezetben a MOL kedvező finanszírozási feltételeket harcolhatott ki.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.