Elárulom magam. Tegnap hazafelé menet bizony még a legyek sem zümmögtek az úton. Mintha ciánoztak volna, olyan kihalt volt a város. Mindenki a meccset nézte. A 42 százalékos valószínűségű esemény, az első helyen való továbbjutás lett a végeredmény, azaz ilyen értelemben meglepetés született. Persze minden magyar a „szívében tudta”, hogy ez fog történni. Ma pedig...
Mindeközben az IMF szerint a korában várt 2,4 százalék helyett csak 2,2 százalékkal fog növekedni az USA gazdasága idén. Az IMF vezetője, Lagarde szerint ettől függetlenül az USA gazdasága „jó formában van”. Szerinte a probléma a termelékenységgel van, ami 2008 előtt évente 1,7 százalékkal növekedett, míg azóta inkább csak 0,4 és 1 százalék közötti a javulás, évente. Yellen is aggódik a növekedés miatt. Az elmaradás okai egyelőre nem tisztázottak, ami miatt szerintem érdemes aggódni, mert ha nem tudjuk az okot, akkor kezelni sem tudjuk a problémát, legalábbis általában.
Ma 18.950 forintra megemeltük MOL célárunkat. Az ok a megemelt idei átlagos olajár várakozásunk, illetve az üzemanyagok iránti kereslet erőteljes növekedése (első negyedév 11 százalék). Az utóbbi erősebb downstream üzletág nyereséget sugall. Ráadásul a Romgaz után, EV/EBITDA alapon a MOL a legolcsóbb olajrészvény a régióban a maga 3,5x 2017-es szorzószámával. Az átlag 4,4x, vagyis 22 százalékkal magasabb érték. Ez alapján Felhalmozásra ajánljuk a részvényt.
Ugyan mára már valamiféle profit realizálást vártunk mind a DAX, mind a BUX index esetében, de úgy tűnik, hogy annyira alulpozícionáltak lettek a befektetők, hogy végül inkább egy oldalazás néz ki mindkét index esetében a mai napra.
- Minden szem a brit népszavazásra szegeződik
- Gyengült az olajár, kismértékben javított az arany a Brexit szavazás előtt
- Nyugodtak a befektetők, gyengül a dollár
- Gyér forgalom Ázsiában
- Felhalmozásra minősítettük fel a MOL-t, az új célár 18.950 forint
- Oldalazásra számítunk ma a BÉT-en
- Az IMF a korábbi 2,4%-os növekedési prognózisát 2,2%-ra vágta Amerika esetében. A munkanélküliségi ráta véleményük szerint 5% alatt maradhat.
- Janet Yellen kongresszusi meghallgatása során azt mondta, hogy az elmúlt hetekben a munkaerőpiac felől érkező adatok gyengélkedése átmenetinek tűnik. Reményei szerint a növekedésben fellendülést fognak látni.
- Makroadatok terén az új lakásértékesítési adatokra, a feldolgozóipari beszerzési menedzser index adatára és a friss, valamint a tartós segélykérelmek számára lesz érdemes figyelni.
- Az utolsó exit pollok szerint nem dőlt el még semmi. A ComRes felmérése szerint 48% a maradásra szavazna, 42% kilépne, a YouGov szerint 51% maradna, 49% kilépne, míg az Opinium adatai 45%- os kilépési, 44%-os bentmaradási arányt mutatnak. A menetrend a következő lesz a szavazatok számlálása terén: magyar idő szerint 23 órakor urnazárás, (menet közben nem érkeznek majd adatok), péntek reggel 6 órakor 80%-os lesz a feldolgozottság, péntek reggel 8 órakor pedig már végleges eredményt közölnek.
- Az EKB újfent megsegítette a görögöket. A tegnapi döntés alapján a görög államkötvényeket újra használhatják a bankok fedezetként, ami likviditási szempontból egy igen nagy ajándék számukra.
- A mai napon Európából feldolgozóipari és szolgáltatóipari menedzser indexek érkeznek.
- Az arany 1.268 dollár volt ma reggel, ami némi emelkedést jelentett. A piac egyértelműen a mai népszavazás eredményére vár. A becslések szerint, ha Nagy-Britannia az EU része marad, akár 1.200 dollárig eshet az arany. Más végeredmény esetén az 1.350 dolláros aranyár sem kizárt. Az eredmények holnap hajnalban várhatóak.
- 1,134-ig emelkedett az EURUSD árfolyama ma reggelre. Alapvetően dollár gyengülésről beszélhetünk, hiszen a legjelentősebb devizák esetében egyedül a japán jennel szemben tudott erősödni a dollár. A dollár és jen gyengülés abba az irányba mutat, hogy közvetlenül a Brexit népszavazást megelőzően nyugodtak a befektetők, és nem keresik a menedék devizákat. A dollár gyengüléséhez az is hozzájárult, hogy Janet Yellen tegnapi meghallgatásán arról beszélt, hogy nem elégedett a növekedési számokkal, de ő sem tudja pontosan az okát a növekedési ütem visszaesésének.
- A Nikkei termelői beszerzési menedzser index értéke 47,8 pontra emelkedett júniusban, ami nagyon enyhe növekedést jelent a múlt havi 47,7 pontos értékhez képest. Az index még így is elmarad a gazdasági bővülést jelző 50 pontos értéktől.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.