Miközben a poll-ok továbbra is vegyes képet mutatnak a brit EU referendumról, addig a fogadóirodáknál egyre inkább eltolódik a valószínűség a bennmaradás felé. Tegnap estére tovább növekedett a bennmaradás valószínűsége a reggeli 71-ről 76 százalékra, és most is a 76 százalékos szinten áll. Más szavakkal: majdnem négyszer akkora a bennmaradás valószínűsége, mint a...
A piacokra tekintve a hatalmas fordulat után megállhat az emelkedés, még akkor is, ha kis felfelé irányú mozgásra számítunk a mai napon, hogy aztán holnap már inkább az aggodalomé legyen a terep. Sőt ez az aggodalom már a mai napon, napközben is megjelenhet. A DAX index tegnap a 30 napos mozgóátlagig, 9.987-ig emelkedett. Valószínűleg ezt a szintet nem viszi át olyan könnyedén. Lefelé a természetes támasz a „duplarés” 9.820 és 9.750 pont között. Nyilván ez alatt már nem kellene látnunk a DAX-ot a közeljövőben. A BUX is várhatóan belegabalyodik a 20 és a 30 napos mozgóátlagokba, amelyek 26.600 és 26.700 pontnál találhatók.
A mai MNB kamatdöntéssel kapcsolatban semmilyen különleges meglepetésre nem számítunk. Még korábban megmondták, hogy szinten tartanának, s szerintünk így is fognak tenni.
- Lassan a spanyol választások miatt is izgulhat a piac
- 49 dolláron a WTI, nem változik az arany ára
- Tart a kockázatkeresés a devizapiacokon
- Pozitív gazdasági jeleket lát az ausztrál jegybank
- Kamatdöntő ülést tart az MNB
- Emelkedésre számítunk ma a BÉT-en
- A Goldman Sachs jelentősen csökkentette az idei évre vonatkozó várakozását az amerikai részvények iránti keresletre vonatkozóan, hiszen a korábbi nettó 225 milliárd dolláros értéket 125 milliárdra cserélték. Az elemzés szerint továbbra is a saját részvény vásárlások adják a forgalom jelentős részét, de itt is romlik a tendencia, mivel idén 212 milliárdnyi részvényt vettek vissza a cégek a tavalyi 374 milliárddal szemben.
- A Wal-Mart tárgyalásokba kezdett kínai e-kereskedelmi platformjának eladásáról a JD.com céggel.
- Janet Yellen szenátusi meghallgatása magyar idő szerint délután 4 órakor indul, amire érdemes lehet odafigyelni.
- A Telegraph legfrissebb felmérése szerint az EU-ban maradásra szavazók aránya 53%-on áll, míg a kilépők aránya 46%. Ez lényegesen megnyugtatóbb statisztika, mint amikkel a múlt héten találkozhattunk.
- A német pénzügyminiszter szerint az ország gazdasági növekedése folytatódik ebben az évben, de a főbb makroadatok tükrében a második negyedévben a növekedési dinamika kisebb lesz (az első negyedévben szezonálisan kiigazítva 0,7% volt a növekedés az előző negyedévhez képest).
- A június 26-i spanyol parlamenti választások előtt közzétett közvélemény-kutatások szerint a konzervatív Néppárt győzhet (29-31%), akik mögött szorosan ott liheg a baloldali Podemos és az Egyesült Baloldal koalíciója (24,6-26%). Az eredmények patthelyzetet mutatnak, ami tovább növelhetné az aggodalmat az ország stabilitásával kapcsolatban.
- A mai napon a német ZEW bizalmi index alakulására és Mario Draghi beszédére lesz érdemes figyelni.
- Az arany 1.283 dolláron állt ma reggel. A Brexit népszavazás áll a figyelem középpontjában, ez határozza meg leginkább az arany árának alakulását. A piac jelentős aranydrágulásra számít, ha a britek a kilépés mellett döntenek.
- Tovább erősödött az euró a dollárral szemben. Ahogy a Brexit félelmek alábbhagytak, a menedék devizák fokozatosan háttérbe kerülnek, ennek megfelelően gyengült a dollár is. Az EURUSD devizapár ma reggel már 1,133-on járt.
- A japán pénzügyminiszter nyilatkozata alapján a G7 és G20 országok megegyeztek abban, hogy szükség esetén egy Brexit-et követően összehangolt devizapiaci intervenciókat hajtsanak végre a nem kívánt hirtelen árfolyam elmozdulások ellen a stabilitás érdekében.
- Az ausztrál jegybank legutóbbi kamatdöntő üléséről szóló jegyzőkönyve szerint az infláció továbbra is alacsony lehet, miközben a gazdaság felől kedvező adatok érkeznek, a nem bányászati beruházások magas szintje miatt.
- A kínai jegybank egyeztetéseket folytat arról, hogy újabb reformokat vezessenek be a devizapiacon. A javaslat értelmében az úgynevezett onshore bankok számára is megengednék, hogy részt vegyenek az offshore jüan piacán. Ezzel az offshore (Hongkongban és a nemzetközi piacon kereskedett piaci alapú jüan) és a kínai jegybank által meghatározott árfolyamú onshore deviza árfolyama konvergálhatna egymáshoz.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.