Itt jelentkezhet be korábban regisztrált Erste Market hozzáférésével.
Amennyiben korábban csak hírleveleinket kapta, és nem regisztrált, akkor hozzáférését ezen az oldalon tudja aktiválni.

PIACI HÍREK

A Brexit miatt veszik az aranyat a londoniak

ERSTE REGGELI
ERSTE REGGELI2016. június 9.   09:28

Nagyon gyenge adatok jöttek ma reggel Japánból. A várt 1,8 százalékkal szemben 8,2 százalékkal csökkent a gépek rendelésállománya áprilisban. Hasonló visszaesést 2014 második félévében láthattunk. A pénzállomány (M2 és M3) is nagyobb mértékben bővült, mint a piac várta, hiszen rendre 3,4 és 2,8 százalék volt növekedés a várt 3,3 és 2,7 százalékkal szemben. Az...

Nagyon gyenge adatok jöttek ma reggel Japánból. A várt 1,8 százalékkal szemben 8,2 százalékkal csökkent a gépek rendelésállománya áprilisban. Hasonló visszaesést 2014 második félévében láthattunk. A pénzállomány (M2 és M3) is nagyobb mértékben bővült, mint a piac várta, hiszen rendre 3,4 és 2,8 százalék volt növekedés a várt 3,3 és 2,7 százalékkal szemben. Az előrejelzések különben megegyeztek az előző havi bővüléssel, azaz a pénzmennyiség növekedése gyorsult. Ennek ellenére a japán jen nem gyengült, hanem még erősödött is a dollárral szemben.

Mindeközben Kínában csökkent az infláció a korábbi 2,3 százalékról 2 százalékra az élelmiszerárak csökkenése miatt, aminek örülünk. Akárcsak a jó német gazdasági adatoknak. Mind a kereskedelmi, mind a folyófizetési mérleg többlet nagyobb lett a várakozásoknál áprilisban. Igaz a márciusi értéket kissé alulmúlták az értékek. Mindeközben a munkaerő-költség növekedése 3,1 százalékra gyorsult az első negyedévben az előző negyedévi 2,1 százalékról. Vagyis a német adatoknak kicsit örülhetünk.

A mai napon a DAX esetében emelkedésre számítunk a talán picit erőletett fej-váll alakzatból. A BUX esetében is hasonló mozgásra számítunk.
Piaci áttekintés
- Nem szövetkezik a Tesla a Samsung-gal
- Vegyes export-import adatok érkeztek Németországból
- A Brexit miatt veszik az aranyat a londoniak, míg Albertában újraéledtek az erdőtüzek
- Folytatódik a dollár gyengülése
- Kisebb mértékben nőtt az infláció Kínában, mint várták
- Kis emelkedés jöhet ma a BÉT-en
Nemzetközi hírek
USA
- Mérsékelt jó hangulat uralkodott tegnap a tengerentúli börzéken, ennek megfelelően enyhe pluszban zártak a piacok. Az S&P500 éves csúcsán fejezte be a kereskedést (Dow Jones 0,37%, S&P500 0,33%, Nasdaq 0,26%).
- A Reuters forrásai szerint a Tesla a Model 3-ba kerülő akkumulátorok előállításához frigyre lépne a Samsung-gal. A Tesla cáfolta a hírt, hiszen kizárólagosan a Panasonic akkumulátorait használják a kocsikhoz. A japán cég 1,6 milliárd dollár értékben ruház be a Tesla 5 milliárdos akkumulátor gyárába.
Európa
- Az európai tőzsdék közül egyedül a FTSE 100 tudott pluszban zárni (0,3%), a CAC 40 index 0,6%-ot, a DAX index pedig 0,7%-ot esett.
- Az EKB kormányzótanács tag Erkki Liikanen nyilatkozata szerint a tanács nem gondolkodik „helikopter pénz” szórásban a defláció elleni harcban.
- A német export hó/hó alapon nem változott, miközben az elemzők 0,6%-os csökkenést vártak az adatban, ezzel szemben az import 0,2%-kal esett, holott 1,2%-os bővülést prognosztizált a piac.
- Mario Draghi a mai napon felszólal a brüsszeli gazdasági fórumon, amire érdemes lesz figyelni.
Olaj, arany
- Az amerikai olajtermelés 12 heti csökkenést követően megállt, sőt 0,1 százalékkal bővült az elmúlt héten, ennek ellenére a készletek 3,23 millió hordóval csökkentek, ami egy kicsivel nagyobb mértékű, mint a várt 3,14 millió hordós csökkenés. Mindeközben Albertában két olajtermelőnek (Cenovus és Canadian Natural Resources) is le kellett állítani a kitermelést az újraéledő erdőtüzek miatt. Különben nem hatalmas mennyiségről, 23.000 és 800 hordó napi kitermelésről van szó. Ugyanakkor felhívja a figyelmet arra, hogy az idei „erdőtűz szezonnak” még nincs vége. Irán 35 centtel megemelte a kőolaj árat a júliusi ázsiai szállításokra, ami szintén felfelé mutató jel. Így talán nem meglepő, hogy a generikus határidő 50 dollár fölött stabilizálódik, sőt várhatóan tovább emelkedik 60 dollár felé.
- Tovább veszik az aranyat is, annak köszönhetően, hogy az elmúlt napok gyengébb gazdasági adatainak köszönhetően a befektetők továbbra is hisznek az alacsony kamat politikájának tovább tartó fennmaradásában, ami előnybe hozza az aranyat. Mindeközben a Brexittől való félelem aktiválta a londoni befektetőket. Az aranyrudak és érmék forgalma jelentősen növekedett a londoni üzletekben az elmúlt napokban. Van olyan üzlet, ahol egy hét alatt 19 százalékkal növekedett az aranyat vásárlók száma.
Devizák
- Tegnap már hathetes csúcson is járt a hazai fizetőeszköz az euró ellenében, de a 310-nél található támaszt nem sikerült szignifikánsan áttörnie az EUR/HUF devizapárnak. A tegnap reggeli várakozásoknál alacsonyabb inflációs adat után hirtelen gyengülni kezdett a forint, ez az irány azonban nem volt tartós, délutánra új mélypontot ütött a devizapár, majd zárásra újra visszaemelkedett az árfolyam. Az átmeneti megtorpanás után van még tere a forint erősödésének, a következő támasz 308,5-nél található.
- A pénteki nagy dollárgyengülés után három napig tartó oldalazás következett. A tegnapi kereskedésben azonban újra elindult felfelé az EUR/USD árfolyama, és van még tere a dollár gyengülésének. Jelenleg közel egyhavi mélyponton jár a tengerentúli fizetőeszköz. A követező erősebb szint 1,15-nél található.
Távol-Kelet
- Az ázsiai piacok közül a japán Nikkei 225 index 1,0%-ot, a Shanghai Composite index 0,3%-ot esett.
- A májusi kínai inflációs adat év/év alapon a várt 2,3% helyett 2,0%-kal emelkedett a csökkenő élelmiszeráraknak köszönhetően. Ez az érték jócskán a jegybanki 3%-os cél alatt van.
- A japán gépipari rendelésállomány éves alapon áprilisban 8,2%-kal esett, a várt 1,8%-os visszaeséssel szemben.
- A japán jegybank alelnöke szerint a jelenlegi monetáris politika nélkülözhetetlen a defláció elleni harcban, és ha több intézkedésre van szükség, akkor nyitva áll az ajtó a további lazítás előtt. A tanács következő ülése június 15-16 között lesz, akkor érkezhet új iránymutatás a piac számára.
Határidős piacok
- Mind az amerikai, mind az európai határidős piacokon negatív hangulat uralkodott ma reggel.

A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.

Érdeklődik a részletek iránt? Kérjen visszahívást és szakértőnkkel egyeztethet a termékkel kapcsolatban.
PIACI HÍREK

A vártnál kissé erősebben kezdte az évet a Magyar Telekom

Az Erste szektorelemzője ma reggel tette közzé a Magyar Telekom első...

AGRÁR SAROK

Tovább zsugorodik az agrár géppiac

Miután egy április végi rendezvényen az illetékes államtitkár bejelentette, hogy a digitalizációs pályázat halasztásra kerül - méghozzá...

2025. május 12.

Az Erste Befektetési Zrt. (székhelye: 1138 Bp., Népfürdő utca 24-26., 8. emelet; "az Erste") EZEN oldalon található adatkezelési tájékoztató ismeretében, a "Mentés" gomb megnyomásával egyértelműen és kifejezetten hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat kezelje abból a célból, hogy az Erste Befektetési Zrt. részemre az általa nyújtott befektetési szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön, az adatkezelési tájékoztatóban foglalt időtartamig.

A "Mentés" gombra való kattintással továbbá hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste Befektetési Zrt. az Erste Bank Hungary Zrt. (1138 Bp., Népfürdő utca 24-26.; a „Bank”) részére a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat továbbítsa annak érdekében, hogy a Bank részemre az általa nyújtott pénzügyi szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön a Bankoldalon található adatkezelési tájékoztatójában foglaltak szerint az ott meghatározott időtartam alatt.

Erste tájékoztatását elfogadom, miszerint Erste a személyes adataimnak feldolgozásával az Idealap Kft.-t bízta meg adatfeldolgozási szerződés keretében.

Ezen felül tudomásul veszem, hogy jelen hozzájárulásomat akár az info@ersteinvestment.hu címre küldött nyilatkozatommal, akár a 06-1-2355-151 telefonszámon az Erste ügyfélszolgálatán, akár személyesen bármelyik Erste bankfiókban bármikor korlátozás és indokolás nélkül visszavonhatom.

Rendben