Van egy Richter gyorsjelentésünk, amely alapvetően a vártnak megfelelően alakult. Ugyanakkor az eredmény sokkal jobb, mint amit a vállalat az éves előrejelzésében sugallt. Ugyanis ott az üzemi eredményhányad 10%- ra csökkenne, miközben az első negyedévben egy egyszeri tételnek köszönhetően még emelkedett is 16,6 százalékra a tavalyi 15,8 százalékról, de még a kínai...
Mindeközben a DAX tegnap tovább esett és megérkezett a támasz tartományba. Sőt! Vagyis erről a környékről valamiféle, legalább átmeneti emelkedésnek kellene jönnie.
- David Cameron szerint veszélyes vizekre evez Nagy-Britannia, ha kilép az EU-ból
- Emelkedett az olaj, nem változott az arany ára
- Tovább gyengült tegnap a forint
- Csökkent az üzleti hangulat Kínában
- Holnap hajnalban jön a MOL eredménye
- Vártnak megfelelő eredmény a Richtertől
- Esésre számítunk ma a BÉT-en
- Három éve volt utoljára ilyen gyenge munkaerőpiaci adat. A mezőgazdaságon kívül foglalkoztatottak száma 156 ezerrel bővült a tengerentúlon az ADP jelentése szerint, miközben a piac 196 ezres bővülést volt.
- Az ISM szolgáltatóipari indexe 55,7 pontra emelkedett áprilisban, miközben a piac 54,8 pontot várt. A Markit által publikált szolgáltatóipari beszerzési menedzser index 52,8 pontos értéke némileg kedvezőbb, mint az 52,1 pontos várakozás.
- A vártnál 1 centtel kisebb veszteség és néhány nagy ígéret elég volt a befektetőknek, hogy pozitívan értékeljék a Tesla gyorsjelentését. A bevételek 45%-kal 1,6 milliárd dollárra emelkedtek, míg az egy részvényre jutó eredmény 57 centes veszteséget mutatott 58 cent helyett. A 14.820 darabos értékesítés (16.000 irányszám) mellett 15.510 autót gyártottak le. Elon Musk szerint a második negyedévben már 20.000 darab autót gyárthatnak, amiből 17.000 mehet is az ügyfeleknek, így az idei évre tervezett 80-90.000 darabos célszám is meglehet. Ráadásul a bűvös 500.000-es darabszám 2020 helyett 2018-ra meglehet. Hozzátesszük, ha egyáltalán a nevadai akkumulátor gyár és a Model 3 időben kész lesz. A menedzsment túlzott optimizmusa és a magas értékeltség miatt kockázatosnak ítéljük meg a cégbe történő befektetést.
- Közel 13%-ot esett a Fitbit árfolyama tegnap a várttól elmaradó profit prognózisra. A cég bevétele 370 millió dollárról 505 millió dollárra emelkedett, miközben az elemzők 446 millióval számoltak, és a 3 centes EPS helyett is 10 centet produkált a cég, azonban a folyó negyedévre a menedzsment 8-11 centes eredményt vár csupán, miközben a piaci konszenzus átlaga 26 cent volt.
- A ma piaczárás után megjelenő GoPro gyorsjelentés a tavalyi évben látott 24 centes profit után 59 centes veszteséget hozhat. Az elemzők többsége a Karma nevű drón és az új Hero5 megjelenésétől várják a fordulatot.
- A GorPro-n kívül ma jelent még az Alibaba és a Merck is.
- David Cameron brit miniszterelnök szerint azok, akik az EU-ból való kilépés mellett kampányolnak nem gondoltak át a gazdasági hatás nagyságát. A szigetország kereskedelmének több mint 40%-a az EU27 országoktól függ. Az új kereskedelmi megállapodások megkötése pedig nem megy egyik napról a másikra, miközben a bizonytalanság teszi a dolgát.
- Az eurózónás szolgáltatóipari beszerzési menedzser index a várt 53,2 pont helyett 53,1 pontot mutatott tegnap, a kiskereskedelmi értékesítés pedig márciusban 2,1%-kal növekedett a várt 2,5% helyett.
- Az arany 1.281 dolláron állt ma reggel. A piac a holnapi munkanélküliségi adatokra figyel elsősorban, ami nagyban befolyásolhatja a Fed kamatpolitikáját. Az arany ára már harmadik napja csökken, annak ellenére, hogy a Fed egyre kevésbé hajlik a kamatok emelésére, aminek inkább emelni kéne az arany kurzusát. Az ETF-ekben tárolt arany mennyisége 2013 decembere óta legmagasabb szinten van, tehát a pénzügyi befektetők további arany áremelkedésre számítanak.
- Folytatódott tegnap a forint gyengülése az euróval szemben. Az árfolyam egy forintot emelkedett 313- ig, amit egy enyhe korrekció követett a reggeli kereskedésben. Rövidtávon további forintgyengülés valószínű, a következő ellenállás 315 környékén található.
- Visszaesést mutattak az áprilisi kínai Caixin beszerzési menedzser index értékei. A szolgáltató szektorban a márciusi 52,2 pontról 51,8 pontra esett az index, a kompozit index pedig 51,3 pontról 50,8 pontra csúszott vissza. A visszaeső értékek hatására ismét fellángoltak a növekedési félelmek, ami hozzájárult a kínai részvénypiacok gyenge teljesítményéhez.
- A Richter árbevétele 1,9%-kal, operatív eredménye 6,9%-kal emelkedett az első negyedévben az előző év azonos időszakához képest, azonban az adózott eredmény 19%-kal 12,2 milliárd forintra esett vissza, melynek fő oka a tavalyi évben elszámolt egyszeri bevételek miatti magas bázishatás. A Richter operatív eredmény soron jelentősen felülmúlta a piaci várakozásokat köszönhetően annak, hogy egyéb bevételként 3,45 milliárd forint került elkönyvelésre a kínai leányvállalat átértékelése kapcsán. Oroszországban és a FÁK térségben növekedni tudott a Richter annak is köszönhetően, hogy az első negyedévben átlag 4%-os áremelést hajtottak végre Oroszországban. Az Esmya árbevétele 14,4 millió euró lett, ami 50%-os növekedést jelent év/év alapon, ez pedig lényegesen gyorsabb felfutás, mint a menedzsment által korábban megfogalmazott éves 30%-os növekedési cél. A Cariprazine ebben a negyedévben még nem hozott bevételt, az első negyedéves kiszállítások eredményhatása a második negyedévben kerül majd elszámolásra. Összességében a Richter pozitív meglepetést okozott a pesszimista menedzsment várakozások után, de nem szabad elfelejteni, hogy a felülteljesítés nagyrészt egyszeri tételnek köszönhető. Enyhén pozitív, esetleg semleges árfolyam reakcióra számítunk.
- A Magyar Telekom megerősítette 2016-os EBITDA célját. A számok már tartalmazzák az Origo és az Inforpark eladásából származó 5,1 milliárd forintos tételt. A cég a következő negyedévekben csökkenő EBITDA-val számol. A Digi piacra lépésével kapcsolatban elmondták, hogy nincsenek arra utaló jelek, hogy a Digi országosan szolgáltat majd. Macedóniában a két nagy mobilszolgáltató összeolvadása után stabilizálódni látszik az árháború. A Magyar Telekom fordulatra számít leánycégénél, igaz annak mértéke kérdéses. Itthon már 50.000 Magenta1 előfizető van. A belföldi mobil szegmenssel kapcsolatban elmondták, hogy a Telenor és a Vodafone agresszív stratégiája miatt rosszul alakul a feltöltőkártyás előfizetések száma. A negyedéves eredmény összességében erős volt, de az év hátralévő részével kapcsolatban már óvatosabb a cég, erős versenyre kell számítani (Digi, belföldi mobilpiaci versenytársak, Macedónia).
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.