Lehet(ne) egy picit örülni. Tegnap napvilágot látott, hogy a kínai devizatartalékok csökkenése kis megtorpanást mutat, hiszen váratlanul 3212 milliárd dollárra emelkedett márciusban a februári 3202 milliárdról. A piac mindeközben néhány milliárd dolláros csökkenést várt. Ugyanakkor ez nem nagyon hatott a piacokra, a DAX is elfáradt napközben, és elég csúnya vége lett...
A japán jen a tegnapi nagy csökkenést követően megnyugodott, és ma mintegy fél százalékot tud emelkedni, aminek köszönhetőn jó pár napos esést követően egészen elfogadható mértékű emelkedést tudott felmutatni a Nikkei index. A tegnapi nagy kilengéseket követően a dollár erősödik picit az euróval szemben is, és ma ez hasonlóan pozitív mozgást hozhat a DAX indexben is. A BUX indexben maradhat a tegnapi „kotta”: oldalazás kis emelkedéssel.
- Törökország szerint az EU nem teljesíti a vállalásokat migráns ügyben
- 38 dollár felett maradt az olaj, emelkedik az arany ára
- Ismét ígérget Draghi
- Váratlanul emelkedett a kínai devizatartalék
- Oldalazásra számítunk ma a BÉT-en
- Janet Yellen optimista kilátásokat fogalmazott meg az amerikai gazdaságról tegnap, és azt mondta, hogy a következő lépés valószínűleg a kamatemelés lesz. A decemberi kamatemelést nem tartja hibának. Mindeközben a San Franciscó-i Fed elnök nyilatkozatában jelezte, hogy szerinte legalább két kamatemelés lesz idén.
- A Tesla immáron több mint 325.000 megrendelésnél tart a Model 3-as típusból egy héttel a bemutató után. A cég nem szeretné elkövetni azt a hibát, mint a Model X-nél, hogy nem tudja időben leszállítani az autókat, ezért megpróbál idén 80-90.000 autót leszállítani a tavalyi 50.000 után.
- A Verizon valóban tervezi a Yahoo internetes üzletágának megvételét, így jövő héten ajánlatot kíván benyújtani, várhatóan az Alphabet-tel egyetemben. További részletek egyelőre nem ismertek.
- Vegyes makrodatok érkeztek a tengerentúlról tegnap. A friss munkanélküli segélykérelmek száma 270 ezerről 267 ezerre csökkent, a tartós munkanélküli segélykérelmek száma viszont a 2.173 ezer fős várakozáshoz képest 2.191 ezer lett.
- Az EKB jegyzőkönyve szerint a negatív betéti ráta összességében pozitívan hat a kereskedelmi bankokra. Ez alatt valószínűleg a kötvényhozamok csökkenésén elkönyvelt nyereséget és a TLTRO keretében negatív kamat mellett kapott banki hiteleket értik. Ennek ellenére a további kamatvágásról már az a vélemény, hogy nyomás alá helyezheti a bankok jövedelmezőségét, ami a bankrendszer stabilitását rontaná.
- Törökország elnöke azzal állt elő, hogy amennyiben az EU nem teljesíti a szerződésben vállalt kötelezettségeit, akkor elállnak a migrációs megállapodástól.
- Az arany 1.236 dollárra emelkedett. A csökkenő részvényárak és a kamatemelési várakozások változása emelték ma is az arany árát. A piac egyre kevésbé bízik az USA kamatok emelésében, a mostani várakozás már csak egy, maximum két emelés az idén. A növekvő piaci bizonytalanság viszont egyre inkább az arany felé tereli a befektetőket, mivel a részvény- és a kötvénypiac túlértékeltsége miatt az arany egyre vonzóbbá válik.
- Mario Draghi tegnap egy lisszaboni konferencián megismételte már sokszor elhangzott mondatát, hogy megtesznek minden szükséges lépést. A jegybank jelenleg még rendkívül távol van 2%-os inflációs céljától, hiszen a legfrissebb adatok alapján még mindig enyhén a negatív tartományban tartózkodik az infláció. Bár valószínűleg a beszédnek nem szabad túl nagy jelentőséget tulajdonítani, mégis hozzájárulhatott ahhoz, hogy a dollár kismértékben erősödött az euróval szemben. Az EURUSD 1,1363-ig esett ma reggelre.
- A várakozásokkal ellentétben a kínai devizatartalék kismértékben emelkedett, ami azt mutatja, hogy a pánikszerű tőkekiáramlás megállt, ez pedig elősegítheti a gazdaság stabilizációját.
- Az USDJPY árfolyam egészen 107,7-ig esett tegnap, ahonnan ma reggel 108,8-ig felpattant, ami adott némi lendületet a japán részvénypiacnak is. A Bank of America és a Nomura szerint is a 105-ös szint egy olyan pont lehet, ami alatti árfolyamot nem szívesen látna a japán jegybank, ezért várakozásuk szerint ezen a ponton már nagy valószínűséggel közbelépne a japán jegybank megállítva a jen erősödését.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.