Ugrás az oldal tartalmára
GYIK Panaszkezelés
PIACI HÍREK

Lassabban, de tovább nőtt az amerikai fogyasztás

ERSTE UZSONNA
ERSTE UZSONNA2026. július 16.   15:08

Az Egyesült Államokban 0,2%-kal nőtt a kiskereskedelmi forgalom júniusban az előző hónaphoz képest, ami lassulást jelent a májusban mért 1%-os emelkedést követően. A friss adat megfelelt a várakozásoknak. Ez az elmúlt öt hónap legkisebb növekedése, ami főként az alacsonyabb...

Az Egyesült Államokban 0,2%-kal nőtt a kiskereskedelmi forgalom júniusban az előző hónaphoz képest, ami lassulást jelent a májusban mért 1%-os emelkedést követően. A friss adat megfelelt a várakozásoknak. Ez az elmúlt öt hónap legkisebb növekedése, ami főként az alacsonyabb energiaáraknak tudható be, de arra is utal, hogy a fogyasztói kiadások lendülete csökkenhet.

A növekedést a gépjármű- és alkatrészkereskedők (1,9%) vezették, ezzel szemben a bútorüzletek forgalma stagnált, a benzinkutaké pedig 5,3%-kal csökkent.

A benzint kizárva a kiskereskedelmi forgalom 0,7%-kal nőtt. A GDP kiszámításához használt, az éttermeket, autókereskedőket, építőanyag-áruházakat és benzinkutakat kizáró forgalom 0,5%-kal nőtt, miután májusban 0,8%-os növekedést regisztráltak.

Erste NetBroker
Kereskedjen közvetlenül
a magyar, az amerikai, az osztrák
és a német piacokon.
Részletek
Erste Netbroker Kereskedjen közvetlenül a magyar, az osztrák, a német és az amerikai piacon Részletek

A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.

A fogyasztói infláció alakulása az USA-ban

SZTORI

A mostani hét legfontosabb adata az amerikai infláció lesz. Kedden magyar idő szerint délután fél...

Az Erste Befektetési Zrt. (székhelye: 1138 Bp., Népfürdő utca 24-26., 8. emelet; "az Erste") EZEN oldalon található adatkezelési tájékoztató ismeretében, a "Mentés" gomb megnyomásával egyértelműen és kifejezetten hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat kezelje abból a célból, hogy az Erste Befektetési Zrt. részemre az általa nyújtott befektetési szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön, az adatkezelési tájékoztatóban foglalt időtartamig.

A "Mentés" gombra való kattintással továbbá hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste Befektetési Zrt. az Erste Bank Hungary Zrt. (1138 Bp., Népfürdő utca 24-26.; a „Bank”) részére a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat továbbítsa annak érdekében, hogy a Bank részemre az általa nyújtott pénzügyi szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön a Bankoldalon található adatkezelési tájékoztatójában foglaltak szerint az ott meghatározott időtartam alatt.

Erste tájékoztatását elfogadom, miszerint Erste a személyes adataimnak feldolgozásával az Idealap Kft.-t bízta meg adatfeldolgozási szerződés keretében.

Ezen felül tudomásul veszem, hogy jelen hozzájárulásomat akár az info@ersteinvestment.hu címre küldött nyilatkozatommal, akár a 06-1-2355-151 telefonszámon az Erste ügyfélszolgálatán, akár személyesen bármelyik Erste bankfiókban bármikor korlátozás és indokolás nélkül visszavonhatom.

Rendben