Egy nagyszerű Richter eredménnyel lettünk ma reggel gazdagabbak. Ha a tisztított üzemi eredményt nézzük, azaz kivesszük az Allergantól kapott mérföldkő fizetés pozitív és a Palatin szerződés megszakítása miatt jelentkező 12 millió eurós költséget, az üzemi eredmény akkor is több mint 100 százalékkal nőtt (15.4 milliárd forintra), ami mind a piaci konszenzust, mind a...
Tegnap itthon megjött az „NHP2”, amelynek szerintünk nincs árfolyam hatása a bankokra, ugyanakkor az látszik, és a nyilatkozatokból is kiderül, hogy további lazításra törekszik a jegybank, igaz nem konvencionális eszközökkel kívánja ezt megvalósítani, és nem az alapkamat csökkentésével. Ez pedig a forint gyengülésének irányába hat még akkor is, ha Draghi közben azt mondta, hogy felkészültek arra, hogy beavatkozzanak a piaci folyamatokba, ha szükséges, decemberben.
A nemzetközi jó hangulatnak köszönhetően mind a DAX-ban, mind a BUX indexben emelkedésre számítunk a mai napon.
- Menekültügyi EU-s csúcs lesz jövő héten
- Emelkedik a WTI a készletadat előtt, süllyed az arany ára
- Ismét erősödik a dollár
- Félreértés is okozhatta a kínai piac száguldását
- Ma zárás után jelent a Magyar Telekom
- Vártnál jóval jobb eredmény a Richtertől
- Új programot indít az MNB
- Emelkedésre számítunk ma a BÉT-en
- Októberi autóértékesítési adatok érkeztek a tengerentúlról. A várt 17,7 millió helyett 18,1 millió darabra emelkedtek az USA teljes autóeladásai.
- Az ISM New York index kiemelkedően jó lett, októberben 65,8 pontra emelkedett az index, miközben a várakozás 45,7 pont volt.
- A Tesla 7%-os pluszba lendült a gyorsjelentés utáni előrejelzésekre. A bevételek a várakozásoknak megfelelően 1,24 milliárd dollárt tettek ki. Az egy részvényre jutó eredmény -58 centes értéke a FactSet -60 centes értéke alatt, ugyanakkor a Bloomberg -57 centes értéke felett van. A leszállított harmadik negyedéves eladások végül 11.603 darabot tettek ki (előzetesen 11.580 darabot jeleztek előre). Ahhoz, hogy az éves 50-52.000 darabos érték teljesüljön, még 16.820-18.820 darabot kellene eladnia a cégnek a negyedik negyedévben. A kínai piac magára találása ebben nagy segítségére lehet a cégnek. Az erős dollár negatív hatása miatt a Model S 70 és 70D ára is csökkent, ami miatt a bruttó marzs 25,1% lett, ami messze van a cég által hangoztatott fenntartható 30%-os értéktől. A Model 3 bemutatása 2016 első negyedévében esedékes, ami olcsósága miatt tovább masszírozhatja az előbbi értéket. A részvény emelkedése annak szólt, hogy jól haladnak a gigafactory fejlesztések, tarthatónak véli Elon Musk a heti 1.600-1.800 darabos gyártási számot.
- A Zynga bevételei a harmadik negyedévben 11%-kal 195,7 millió dollárra emelkedtek, és még profitot is termelt a cég. A tavalyi 57,1 millió dolláros veszteség után 3,05 milliós nyereséget ért el a cég. A problémát a piac a gyorsjelentésben ezúttal abban látta, hogy havi aktív felhasználók száma 27%-kal 75 millió főre esett, illetve a menedzsment szerint a folyó negyedévben a várt 191,8 millió dolláros árbevétel helyett csupán 165-180 millió dolláros értéket produkálhat a cég. Ennek ellenére a nagy csapkodás vége 1,2%-os plusz lett a zárás utáni kereskedésben.
- Donald Tusk, az Európai Tanács elnöke november 12-re informális menekültügyi csúcstalálkozott hívott össze az EU-s tagállamok vezetővel. A csúcs során a migránsok elosztásáról, a regisztrációs gyűjtőpontokról és a határvédelemről egyeztetnek majd.
- Mario Draghi újra megerősítette, hogy készek az alacsony infláció ellen felvenni a harcot bármilyen rendelkezésükre álló eszköz bevetésével, akár már decemberben.
- Európából rengeteg szolgáltatói beszerzési menedzser index érkezik a déllelőtt folyamán.
- Az arany 1.120 dollárig süllyedt. A piac Janet Yellen szavaira figyel, aki a legutóbbi Fed ülés óta először beszél az amerikai gazdaságról és a kamatok alakításáról. A piac továbbra is a pénteki munkanélküliségi adatokra figyel leginkább: a konszenzus 182 ezer új munkahely októberben. Egy ilyen mértékű, vagy erősebb adat az amerikai gazdaság erejét mutatja, és a kamatemelés felé mutat.
- Az erős dollárnak köszönhetően az USD/HUF devizapár tovább rallyzik felfelé. Tegnap 287-ig emelkedett az árfolyam, amely újabb lokális csúcsot jelent, de zárásra kicsit visszaesett a kurzus. A reggeli órákban azonban folytatódik az emelkedés, a devizapár rövidtávon elérheti a 291-es ellenállást.
- Ismét irányt váltott az EUR/USD, az árfolyam az 1,10-es szint alá esett, és a reggeli kereskedésben már 1,093-nál jár az árfolyam. Rövidtávon erősödhet tovább a dollár, a következő támasz 1,081-nél húzódik.
- A Japan Post sikeres tőzsdei debütálása pozitív hangulatot idézett elő a teljes japán piacon. A mostani IPO a legnagyobb volt az Alibaba 2014 szeptemberi debütálása óta.
- A kínai részvénypiacon elsősorban a technológiai cégek és a pénzügyi szektor teljesített jól. A részvénypiac száguldása részben az új 5 éves kínai gazdasági terv publikálásának a hatására következett be, részben pedig egy félreértésre is visszavezethető. A kínai jegybank ugyanis a honlapján ma ismét publikált egy májusi beszédet, ami a shanghai és a hongkongi részvénypiac összekapcsolásának szükségszerűségéről szólt. A két piacot részben már összekapcsolták, de a teljes kapcsolat megvalósításának lehetőségét egyrészt még továbbra is vizsgálják, másrészt a szabályozói hátteret is elemzik.
- A Caixian PMI felmérése szerint a kínai szolgáltató szektorban a beszerzési menedzser index értéke 52,0 pontra emelkedett a múlt havi 50,5 pontról.
- A Richter ma hajnalban tette közzé III. negyedéves eredményét. Részletek kiadványunk első oldalán,
- 2016-tól új programokat indít az MNB: Növekedéstámogató Program (NTP) és Piaci Hitelprogram (PHP). Az MNB célja, hogy a bankok saját forrásból hitelezzék a vállalati szektort.
- Elkezdődik az NHP kivezetése. Jövőre 300-300 milliárd forint áll rendelkezésre az eddigi kondíciók mellett. Ebből 300 milliárd devizahitelezési lehetőséget jelent. A devizahitelezés élénkítése minimálisan hatással lehet a forintra is.
- A bankok a hitelezésért cserébe kapnak legfeljebb 1000 milliárd forint swap-ot, vagyis az MNB átvállalja a kamatkockázatot. Ebből az következik, hogy a jegybanknak még ennyire sem lesz érdeke kamatot emelni, mert akkor az MNB veszít a megkötött swap ügyelteken. Következmény: Évekig alacsony maradhat az alapkamat.
- Lesz legfeljebb 500 milliárd forint preferenciális betét. Ide a KKV hitelezést támogató bankok helyezhetnek el alapkamaton többlet likviditást. Ez a bankoknak szintén pozitív. Bankrendszer szinten azonban kb. 5 milliárd forintos hatásról beszélünk, ami nem sok.
- A jó bankoknak, vagyis akik KKV szektort hitelezik csökkenhet a tőkekövetelménye. Részletek még kidolgozás alatt. Az OTP nagyon erős tőkemegfelelése miatt a részvény szempontjából ez lényegtelen.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.