Ma délután négy órától beszél a Fed elnöke, Ben Bernanke a kongresszus előtt. A piac arra számít, hogy valamiféle új információt kaphat a beszédből a mennyiségi lazítás programjának kivezetési ütemezéséről. Jelenleg a piac arra számít, hogy a közeljövőben, ősszel, megkezdődhet a havi vásárolt papír mennyiségének csökkentése, amely jövő év közepére elérheti a nulla...
- Csökkenő WTI ár, enyhén emelkedő arany
- Gyengült a forint
- Oldalazás az ázsiai piacokon
- A MOL és a Magyar Telekom stratégiai megállapodást kötött
- A Fitch rontott a MOL hosszútávú adós kilátásán
- Ma is oldalazásra számítunk
- 0,21%, Nasdaq -0,24%, S&P500 -0,39%).
- Ben Bernanke Fed elnök ma 4 órakor fog beszélni az amerikai kongresszus meghallgatásán.
- A Coca Cola második negyedéves tisztított profitja 63 cent volt részvényenként, ami épphogy megfelel a piaci konszenzusnak. Az árbevétel azonban 3%-kal 12,75 milliárd dollárra esett, ami elmaradt a 12,95 milliárd dolláros várakozástól. A gyorsjelentést követően a cég menedzsmentje kifogásokat keresett és a nemzetközi környezetet illetve az időjárást okolta a nem túl fényes eredményért.
- A Goldman Sachs is tegnap jelentett. A vállalat nyeresége 1,93 milliárd dollár volt, ami részvényenként 3,7 dollárt jelent, miközben tavaly 962 millió dollár vagyis részvényenként 1,78 dollár volt a profit. Az árbevétel a tavalyi 6,63 milliárd dollárról 8,61 milliárd dollárra bővült. A piaci várakozás 2,88 dollár volt részvényenként az árbevételre pedig 7,95 milliárd dollár az előrejelzés. Ennek ellenére a papír árfolyama 1,7%-ot veszített értékéből, mert egy elemző leminősítette a vállalatot.
- A Johnson & Johnson részvényenkénti tisztított profitja 1,48 dollárra nőtt túlszárnyalva az 1,39 dolláros várakozást. Az árbevétel közel 9%-kal 17,9 milliárd dollárra emelkedett, meghaladva a 17,7 milliárd dolláros várakozást.
- A Yahoo! tegnap zárás után publikálta negyedéves számait. Az árbevétel 1,07 milliárd dollárra csökkent, miközben az elemzők 1,08 milliárd dollárt vártak. A részvényenkénti profit 35 cent volt, ami 5 centtel haladta meg a piaci konszenzust. A menedzsment 1,06-1,1 milliárd dolláros árbevételre számít az aktuális negyedévre, míg a piac 1,12 milliárd dollárra.
- A General Motors részvényeit felminősítette a Goldman Sachs, a célárfolyam 5 dollár.
- A fogyasztói árak 1,8%-kal emelkedtek éves alapon júniusban, a várt 1,6% volt. A maginfláció szintén 1,6%-ot bővült a vártnak megfelelően.
- Az ipari termelés 0,3%-kal bővült júniusban, ami megfelel a várakozásnak.
- Ma délután ingatlanpiaci adatokat publikálnak, ezen kívül számos gyorsjelentés lát majd napvilágot: Bank of America, Intel, IBM, American Express, eBay).
- A német ZEW gazdasági hangulat index 38,5 pontról 36,3 pontra esett vissza júliusban, a várt adat 40 pont volt.
- Az EUR/USD árfolyam 1,3062-ről 1,3162-re emelkedett és ezzel felfelé elpattant a 200 napos mozgóátlagról. Ma Ben Bernanke kongresszusi meghallgatásán elhangzottak akár majd jelentős mértékben is befolyásolhatják a devizapár alakulását, azonban nem várjuk azt, hogy a múltkori sajtótájékoztatón elhangzottaktól érdemben eltérő megnyilvánulást hallhatnánk ma délután.
- A kínai közvetlen működő tőkebeáramlás (FDI) júniusban 20,1%-kal haladta meg az egy évvel korábbit. Ez lényegesen magasabb növekedés, mint a várt 0,7% vagy az egy hónappal korábban mért 0,3%-os növekedés, ugyanakkor rendkívül nagy volatilitást mutat a FDI nagysága.
- Christopher Mattheisen, a Magyar Telekom vezérigazgatója és Hernádi Zsolt, a MOL elnök- vezérigazgatója írta alá a két vállalatcsoport között létrejött stratégiai megállapodást tegnap. A megállapodás az értékesítés, a kiskereskedelem, az energia-kiskereskedelem és az informatika területét érintő együttműködésekről szól. Konkrét termékértékesítést nem jelentett be a két társaság, ennek a kialakítására a jövőben kerülhet sor. A hír nem hat a két cég részvényárfolyamára. A Fitch rontott a MOL hosszútávú adós kilátásán
- Az eddigi stabilról leminősítés lehetőségére utaló negatívra rontotta a MOL hosszú futamidejű adósságának osztályzati kilátását a Fitch Ratings, azzal a véleményével indokolva a döntést, hogy a magyar olajcégre a működés több területén is növekvő nyomás nehezedik. A nemzetközi hitelminősítő a kilátás negatív felülvizsgálatával egy időben megerősítette a magyar vállalatra érvényben tartott befektetési ajánlású, „BBB mínusz” szintű besorolást. A Mol adósosztályzata a Fitch listáján egy fokozattal jobb a „BB plusz” magyar szuverén besorolásnál, amelyet ugyanakkor a hitelminősítő stabil kilátással tart nyilván.
- Véleményünk: A hír nem befolyásolja a MOL részvényárfolyamát. A Fitch értékelésével egyetértünk, a MOL jelentős kihívások előtt áll mind a feldolgozás-kereskedelem, mind a kutatás-termelés üzletágban.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.