Szintet lép a mobilos kereskedés:
A NetBroker GO appot 2026.06.11-én lekapcsoljuk – válts az új Erste Market GO appra!

Ugrás az oldal tartalmára
GYIK Panaszkezelés
SZTORI

Hitelminősítések

A HÉT ÁBRÁJA
A HÉT ÁBRÁJA2026. május 18.   10:31

A héten indul a tavaszi-nyári felülvizsgálati időszak a három vezető hitelminősítő részéről. Pénteken elsőnek a Moody’s teszi közzé a véleményét. Nem várunk változást sem a besorolásban, sem a kilátásban. Bár az új kormány...

A héten indul a tavaszi-nyári felülvizsgálati időszak a három vezető hitelminősítő részéről. Pénteken elsőnek a Moody’s teszi közzé a véleményét.

Nem várunk változást sem a besorolásban, sem a kilátásban. Bár az új kormány hivatalba lépése után nőtt az optimizmus annak kapcsán, hogy Magyarország lehívja a zárolt uniós forrásokat, és rálép az euróövezeti csatlakozás felé vezető hiteles pályára, a hitelminősítők tavasszal valószínűleg még kivárnak. A költségvetési helyzet konszolidációjával kapcsolatos kihívások ugyanis jelentősek, az új kormány a nyár végére ígérte, hogy áttekinti a helyzetet.

Magyarország esetében egyébként a besorolás az S&P, a Moody’s és a Fitch esetében rendre BBB mínusz negatív kilátással, Baa2 negatív kilátással és BBB negatív kilátással. Ezek rendre 1, 2 és 2 lépésre vannak a befektetésre nem ajánlott kategória fölött. Lengyelország esetében viszont az aktuális besorolások rendre 4, 5 és 4 fokozattal vannak a befektetésre nem ajánlott kategória fölött a fenti három hitelminősítőnél.

Ennek fényében különösen érdekes, hogy a múlt héten a magyar 10 éves kötvényhozamfelár a lengyel 10 éves hozamfelár szintje alá került. A piac tehát kicsit előreszaladt a pozitív értékítéletében, amit a hitelminősítők rövid távon várhatóan nem követnek le.

Hitelminősítések

Forrás: hitelminősítők, Erste Group Research

Higgy magadban és indíts Erste Future befektetést!

Lefelé korrigált az ipar teljesítménye áprilisban

Lefelé korrigált az ipar teljesítménye áprilisban

SZTORI

Az áprilisi ipari termelési adatokat tette ma reggel közzé a KSH....

Lengyel súlynövekedés a régiós indexben

Lengyel súlynövekedés a régiós indexben

ELEMZÉS

A régiós CECE index összetétele nem változik a június...

Az Erste Befektetési Zrt. (székhelye: 1138 Bp., Népfürdő utca 24-26., 8. emelet; "az Erste") EZEN oldalon található adatkezelési tájékoztató ismeretében, a "Mentés" gomb megnyomásával egyértelműen és kifejezetten hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat kezelje abból a célból, hogy az Erste Befektetési Zrt. részemre az általa nyújtott befektetési szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön, az adatkezelési tájékoztatóban foglalt időtartamig.

A "Mentés" gombra való kattintással továbbá hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste Befektetési Zrt. az Erste Bank Hungary Zrt. (1138 Bp., Népfürdő utca 24-26.; a „Bank”) részére a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat továbbítsa annak érdekében, hogy a Bank részemre az általa nyújtott pénzügyi szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön a Bankoldalon található adatkezelési tájékoztatójában foglaltak szerint az ott meghatározott időtartam alatt.

Erste tájékoztatását elfogadom, miszerint Erste a személyes adataimnak feldolgozásával az Idealap Kft.-t bízta meg adatfeldolgozási szerződés keretében.

Ezen felül tudomásul veszem, hogy jelen hozzájárulásomat akár az info@ersteinvestment.hu címre küldött nyilatkozatommal, akár a 06-1-2355-151 telefonszámon az Erste ügyfélszolgálatán, akár személyesen bármelyik Erste bankfiókban bármikor korlátozás és indokolás nélkül visszavonhatom.

Rendben