Ugrás az oldal tartalmára
GYIK Panaszkezelés
SZTORI

Az éves infláció és maginfláció az eurózónában

A HÉT ÁBRÁJA
A HÉT ÁBRÁJA2026. március 30.   10:55

A március eleje óta az energiaárak alakulása van a fókuszban világszerte az iráni háborúval összefüggésben és az olaj-, illetve gázárak diagramjával el lehetne intézni minden héten az aktuális periódus ábráját. A reflektorfény...

A március eleje óta az energiaárak alakulása van a fókuszban világszerte az iráni háborúval összefüggésben és az olaj-, illetve gázárak diagramjával el lehetne intézni minden héten az aktuális periódus ábráját. A reflektorfény ezúttal sem változik, ugyanakkor megérkezik az inflációs pillanatkép a konfliktus eszkalációja óta.

Kedden közli az Eurostat a harmadik havi inflációs adatokat a valutaövezetre vonatkozóan. A piaci várakozások szerint a februári 1,9 százalékról 2,6 százalékra emelkedhet a headline index. Az ugrás gyakorlatilag egy az egyben az energiaáraknak tudható be: a volatilis tételektől megtisztított maginflációs mutató a konszenzus szerint változatlanul 2,4 százalékon maradhatott márciusban a második hónaphoz képest.

Az éves infláció és maginfláció az eurózónában (év/év, százalék)

Forrás: Bloomberg, Erste Research

Erste NetBroker
Állampapírok
a biztonságos befektetések
kedvelőinek.
Részletek
Erste Netbroker Állampapírok a biztonságos befektetések kedvelőinek. Részletek
Az iráni háború miatt az agrárpiacok is háborús üzemmódba kapcsoltak – maradt a hazai alapkamat

Az iráni háború miatt az agrárpiacok is háborús üzemmódba kapcsoltak – maradt a hazai alapkamat

PODCAST

Az iráni konfliktus eszkalációja súlyosan érinti a magyar mezőgazdaságot, főleg a tavaszi...

AMD: Baj, hogy csak második?

AMD: Baj, hogy csak második?

ELEMZÉS

Az AMD egy évtizeddel ezelőtt még a csőd szélén táncolt,...

Az Erste Befektetési Zrt. (székhelye: 1138 Bp., Népfürdő utca 24-26., 8. emelet; "az Erste") EZEN oldalon található adatkezelési tájékoztató ismeretében, a "Mentés" gomb megnyomásával egyértelműen és kifejezetten hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat kezelje abból a célból, hogy az Erste Befektetési Zrt. részemre az általa nyújtott befektetési szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön, az adatkezelési tájékoztatóban foglalt időtartamig.

A "Mentés" gombra való kattintással továbbá hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste Befektetési Zrt. az Erste Bank Hungary Zrt. (1138 Bp., Népfürdő utca 24-26.; a „Bank”) részére a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat továbbítsa annak érdekében, hogy a Bank részemre az általa nyújtott pénzügyi szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön a Bankoldalon található adatkezelési tájékoztatójában foglaltak szerint az ott meghatározott időtartam alatt.

Erste tájékoztatását elfogadom, miszerint Erste a személyes adataimnak feldolgozásával az Idealap Kft.-t bízta meg adatfeldolgozási szerződés keretében.

Ezen felül tudomásul veszem, hogy jelen hozzájárulásomat akár az info@ersteinvestment.hu címre küldött nyilatkozatommal, akár a 06-1-2355-151 telefonszámon az Erste ügyfélszolgálatán, akár személyesen bármelyik Erste bankfiókban bármikor korlátozás és indokolás nélkül visszavonhatom.

Rendben