A Fed jegyzőkönyvből kiderült, hogy Kína miatt halasztottak a kamatemelésen, pedig nagyon felkészültek a lépésre. Habár továbbra is készen áll a Fed a kamatemelésre a piac egyre nagyobb valószínűséget ad a márciusi kamatemelésre (a piaci árazások alapján ez már több mint 60 százalékon áll). Ugyanakkor a BOE esetében 2017 januárjára csúszott az első kamatemelés a piaci...
A várhatóan hosszan kitartó alacsony hozamkörnyezet, pozitív a részvénypiacok számára, amelynek köszönhetően, további emelkedés valószínű. A DAX tegnap ugyan eshetett volna (a csillagok állása szerint), ezzel szemben emelkedni tudott, amely pozitív a folytatás tekintetében. Így a mai napon emelkedést várunk mind a DAX mind a BUX esetében. Az utóbbi esetében annak ellenére, hogy a BUX egy ellenállási szinthez ért tegnap.
- Később jöhet a brit kamatemelés
- 50 dollár felett a WTI, nekilendült az arany is
- A Fed mozgatta a devizapiacokat
- Jó hangulat húzta Ázsiát
- Tegnap publikálták a múlt heti friss munkanélküli segélykérelmek számát, amely 13 ezerrel 263 ezerre süllyedt, ilyen alacsony értéket pedig július közepe óta nem láthattunk. A piaci várakozás 274 ezer volt.
- Főként a tőzsdén kialakult negatív hangulat és a kínai piac miatti aggodalmak játszottak szerepet a Fed döntésében, hogy a szeptemberi ülésen változatlanul nulla közelében hagyták az alapkamatot, ez szerepel többek között a legutóbbi kamatdöntő ülés tegnap megjelent jegyzőkönyvében. A döntéshozók szerint a kamatemelés feltételei már fennálltak szeptemberben, de a Fed további megerősítésre vár, hogy a globális lassulás nem nyomja-e rá a bélyegét a tengerentúli gazdaságra. Több résztvevő azon is aggódott, hogy az erős dollár és az olajárak még lejjebb nyomhatják az inflációt. Ezek alapján pedig a decemberi kamatemelés is nagyon bizonytalan.
- Az Alcoa a vártnál kisebb nyereségről számolt be tegnap piaczárás után megjelenő gyorsjelentésében. Az 5,57 milliárd dolláros bevétel 2%-kal maradt el a várakozásoktól, míg a 13 centes egy részvényre jutó eredményvárakozás 7 cent lett. A cég következő negyedévi teljesítményére negatívan hat, hogy a menedzsment szerint a kínai autóipari termelés növekedése a korábbi 5-8% helyett 1-2% lehet, míg a teherautók esetében a 14-16%-os visszaesés helyett 22-24%- os lesz a mínusz. A társaság árfolyama 5%-ot veszített értékéből.
- A Starbucks legtöbb amerikai boltjaiban már idén lehet az Apple Pay rendszerrel fizetni a tegnapi bejelentés szerint.
- A Gap szeptemberi értékesítései 1%-kal estek az erősebb dollárnak és a gyengébb keresletnek köszönhetően. A cég szerint a harmadik negyedéves bruttó fedezeti szint a második negyedéves környékén alakulhat, ami 37,4% volt, miközben a piac 39,6%-kal kalkulált. -
- Jeroen Dijsselbloem az Euró csoport elnöke arról számolt be, hogy az euro zóna tagjai egyetértenek abban, hogy Görögország számára adósságszolgálati plafont vezessenek be, ami a GDP 15%-ának felelne meg.
- A várakozásoknak megfelelően 8-1 arányban szavaztak a brit jegybankárok a tartás és az emelés mellett. A testület szerint továbbra is nulla közeli inflációval kell számolni az év végéig, ezért a jövő év közepére várt első kamatemelés is későbbre tolódik.
- Az arany is emelkedni tudott 1.146 dollárig. Az arany áremelkedése mögött a megjelent FED jegyzőkönyv áll, amely szerint a FED döntéshozói idén már várhatóan nem emelnek kamatot, mivel biztosabb és újabb jelek szükségesek, hogy a mostani növekedés tartható-e. Erre legkorábban jövő év márciusában kerülhet sor. Az aranyra komoly támasz lehet ez a döntés, így akár további áremelkedés is jöhet a piac szerint.
- A vártnál tovább fennmaradó laza amerikai jegybanki politika kedvező a feltörekvő piaci devizák számára. Ennek megfelelően a forint is erősödéssel reagált ás 311,4-ig esett az EURHUF jegyzése.
- Az ázsiai piacok emelkedését a pozitív globális hangulat váltotta ki, miután a piaci szereplők értelmezése szerint a Fed tegnap megjelent jegyzőkönyve arra utal, hogy csak 2016-ban lehet az első kamatemelés.
- A Goldman a kínai CSI300 indexre vonatkozó korábbi 5000 pontos célárát 4000 pontra csökkentette, ami még így is több mint 20%-os felértékelődési potenciált jelent.
- A Sony felvásárolt egy képalkotási szenzorokat gyártó vállalatot, amivel egyúttal cáfolta azokat a pletykákat, hogy mobiltelefon üzletágának eladását tervezi.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.