A harmadik negyedévben 0,5 millió eurós nettó eredményt tett közzé a Waberer’s, ami 88%-os csökkenést jelent az előző év azonos időszakához képest. Míg az RCL és a Biztosítási szegmens növelte nyereségességét, addig a Nemzetközi...
A harmadik negyedévben 0,5 millió eurós nettó eredményt tett közzé a Waberer’s, ami 88%-os csökkenést jelent az előző év azonos időszakához képest.
Míg az RCL és a Biztosítási szegmens növelte nyereségességét, addig a Nemzetközi Szállítás üzletág üzemi eredmény szintjén is veszteséges volt.
Az ITS rossz negyedévét az azonnali piac rossz teljesítménye és a növekvő üzemanyagárak okozták. (Az áremelés csak egy hónapos késéssel hárítható át az ügyfelekre.)
Az RCL jó formában maradt, és a szállítóval kötött jogi vitás megállapodáshoz kapcsolódó 1 millió eurós egyszeri tétel is növelte az EBIT-et.
A biztosítási üzletágban is sikerült növelni az üzemi eredményt a magasabb hozamkörnyezetnek köszönhetően, ami növelte a biztosítástechnikai tartalék eredményét.
A hitel/EBITDA arány 2,2-re nőtt a tavaly év végi 1,9-hez képest.
A viszonylag gyenge eredmény ellenére a menedzsment megerősítette 40 millió euró feletti éves EBIT célját.
Higgy magadban és indíts Erste Future befektetést!

A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.