Úgy tűnik, hogy megszületett a vezető a magyar piacon. Pénteken a Richter kitört a bázisból, amely ráadásul – jóindulattal, s nem túl szigorúan véve – egy váll-fej alakzatnak tekinthető. Ráadásul az MACD is éppen most adott vételi jelzést. Így...
Úgy tűnik, hogy megszületett a vezető a magyar piacon. Pénteken a Richter kitört a bázisból, amely ráadásul – jóindulattal, s nem túl szigorúan véve – egy váll-fej alakzatnak tekinthető. Ráadásul az MACD is éppen most adott vételi jelzést. Így meglepetésre ősz elején, amely nem a legkedvezőbb időszak szokott lenni a részvénypiac szempontjából, megtörtént a régóta várt kitörés. Különben a Vraylar kiskereskedelmi értékesítése a május-júliusi 220 millió darabos stagnálás után augusztusban újra nagyot, majdnem 10 százalékot ugrott, s 240 milliót ért el. A rubel árfolyama is inkább stagnál mostanában, s kb. 15-20 fillérrel van alacsonyabban, mint a negyedéves fordulónál volt. Ez talán 3-4 milliárd forint, relatíve kis veszteséget hozhat a cégnek a negyedév során. S kérdés, hogy tudja-e emelni az árakat tovább, ami esetleg segíthet eliminálni ezt a negatív hatást. Szóval a technikai kép alapján akár 12.000 forint fölé is emelkedhet az árfolyam, nagyjából két éven belül. Mindeközben a piac alapvetően optimista a részvény kapcsán, hiszen az ajánlások nagy többsége továbbra is vétel, s az átlagos egyéves célárfolyam picivel meghaladja a 10.400 forintot. Közülük az Erste elemzője pesszimistának számít, a legalacsonabb 9.260 forintos célárral, míg a legmagasabb célárfolyam 12.600 forint.
Forrás Bloomberg, Erste
Különben annak ellenére, hogy a technikai kép nagyon attraktív és fundamentálisan is rendben van a cég, kicsit pesszimisták vagyunk a jelen piaci környezetben. Ugyanakkor a korábbi csúcs 9.320 forintnál nyilván egy természetes támasz egy esetleges vétel estén. Vagyis ez alá nem kellene a részvénynek visszaesnie, ha igazi a múlt heti kitörés. Ez pedig nem tűnik túl nagy kockázatnak.
S ha igazi a kitörés, akkor megvan a magyar piacvezető részvénye, ami további emelkedéseket hozhat, nem csak a Richterben, hanem a BUX indexben is. S hozzá kell tennünk, hogy a magyar piac sem drága, ahogy a régiós indexek sem, hiszen mint korábban is mutattuk, jóval a historikus PE értékeltségek alatt forognak.
a magyar, az amerikai, az osztrák
és a német piacokon.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek: Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében. A jelen dokumentumban foglaltak kizárólag a szerző személyes véleményét tükrözik és nem tekinthetőek az Erste Befektetési Zrt. hivatalos szakmai álláspontjának