Tovább bővül a foglalkoztatottság az USA-ban, ráadásul a várakozásoknál nagyobb mértékben. A piac véleménye szerint az egészséges bővülést a 200 ezer fölötti szám jelenti. Így a 241 ezer fő igazán optimizmusra adhat okot. Ugyanakkor a Fed kormányzói egyben biztosak, hogy kissé össze vannak zavarodva a kamatemeléseket illetően. Ez pedig inkább galamb lelkületet sugall,...
Ezek után talán nem meglepő, hogy a mai napon ismét emelkedést várunk mind a DAX, mind a BUX index esetében. Ugyanakkor óvatosak is lennénk. A DAX ma áttörheti a 9 600 pontos szintet, de 9 700 pontnál újabb szint van, amelynek a leküzdése kérdéses lehet.
- Egyre nagyobb a nyomás nehezedik az EKB-ra
- Lejtőn az arany, korrigál az olaj
- A 320-as szint megfogta az EUR/HUF keresztet
- Zuhant a Samsung profitja
- Emelkedésre számítunk ma a Budapesti Értéktőzsdén
- A Fed tegnap publikálta legutóbbi, decemberi ülésének jegyzőkönyvét. Ebben az szerepel, hogy annak ellenére is elkezdődhet a kamatemelés, ha az infláció nem fog emelkedni a jelenlegi szintekről, és nem éri el a 2%-os kitűzött célt. Az FOMC tagjai egyetértenek abban, hogy az infláció alacsony maradhat a közeljövőben, a dollár erősödése és az energiaárak esése miatt. A jegyzőkönyv azt is kiemelte, hogy a Fed legalább az április végi ülésig kivár a kamatemeléssel.
- A Dow Jones index komponensei közül a legjobban a Home Depot (3,4%) teljesített, a néhány mínuszos papír közül a Verizon (-1,7%) volt a nap vesztese.
- Az ADP által publikált amerikai munkaerő-piaci adat szerint a foglalkoztatottság 241 ezer fős növekedést mutatott decemberben, amely lényegesen jobb a novemberi 227 ezernél és a várt 225 ezernél.
- A szokásos heti friss segélykérelmeket publikálják a mai kereskedésben.
- Angela Merkel szóvivője szerint Németország nem tervezi a görögök kitessékelését az euró zónából, amit megerősít az a tény is, hogy a kancellária más forgatókönyvvel jelenleg nem is számol.
- A vártnál kedvezőtlenebb euró zónás inflációs adat (várt -0,1% helyett -0,2% lett) és a tovább csökkenő olajár miatt a Capital Economics elemzői elképzelhetőnek tartják, hogy 2015 első hónapjaiban -1,0%-ra süllyed a mutató értéke. A gazdasági növekedésre ez pozitívan hathat, ugyanakkor az adósságkonszolidáció folyamatát hátráltatná, így egyre nagyobb nyomás helyeződik az EKB-ra. Ugyanakkor azt látni kell, hogy a maginflációs mutató értéke 0,7%-ról 0,8%-ra emelkedett, azaz egyértelműen az energiaárak esése okolható a mínuszos inflációért, mintsem a fogyasztás visszaesése.
- A Raiffeisen vesztesége a korábbi várakozásban szereplő 500 millió eurónál is több lehet, ha az orosz leánybank újabb leírásra kényszerül, erre pedig elég nagy esély mutatkozik. A bank akár több külföldi piacról is kivonulhat. A Reuters információi szerint a veszteségeket a lengyel leánybank 30- 40%-os részesedésének eladásából fedeznék, amit tőzsdei bevezetés keretében (IPO) értékesítenének.
- A Tesco csak az időközi osztalékot fizetheti ki a tavalyi év után, ami nagyságrendileg 1,3 penny körül alakulhat, míg a 10 penny körüli szokásos osztalék nem kerül kifizetésre. Ezen felül a menedzsment 1 milliárd fonttal visszavágja a 2015-2016-os üzleti évre vonatkozó beruházási keretösszeget, valamint évi 250 millió fontos költségcsökkentést tervez, aminek egyszeri költsége 300 millió font lehet.
- A német ipari megrendelések 0,7%-os csökkenés helyett 2,4%-kal estek vissza. A nap folyamán euró zónás kiskereskedelmi értékesítési adat és termelői árindex érkezik, valamint a Bank of England tart kamatdöntő ülést.
- Az arany lefordult 1.223 dollárról és korrigált tegnap 1.211 dollárig. Ha a fordulatot további esés követi, akkor az 1.170 dolláros támaszig zuhanhat vissza a nemesfém kurzusa.
- A forint a 320-as szintekről két forintot tudott erősödni az euró ellenében, így egyelőre nem kell megbarátkoznunk a 2012 januárjában látott 324,10-es csúccsal.
- A Samsung előzetes negyedik negyedévi számai szerint az operatív eredmény 5 és 5,4 ezermilliárd wonra csökkenhetett (4,9 milliárd dollár), meghaladva a 4,8 ezermilliárdos várakozást. Ugyanakkor az árbevétel 52 ezermilliárd wonnyi értéke elmaradt a várt 52,2 ezermilliárdtól. A várt fölötti operatív eredményhez nagymértékben hozzájárult a Galaxy Note 4 készülékek jó értékesítési adata. Szintén ebben a negyedévben kezdődött a középkategóriás Galaxy A sorozat értékesítése Kínában.
- Kínában megszigorították a kötvényjegyzésre vonatkozó szabályokat, így a kisbefektetők már nem jegyezhetnek a KKV szektor kötvénykibocsátásai során, ha azok zártkörű kibocsátás keretében valósulnak meg.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.