Japánban a legfrissebb adatok szerint továbbra is „tombol” a defláció. Áprilisban az árak 0,7 százalékkal csökkentek, de a gazdaságban már valamiféle fellendülés látszik, hiszen az ipari termelés a várt 0,6 százalék helyett 1,7 százalékkal bővült havi összehasonlításban. Ráadásul az is elterjedt, hogy az alapkezelők már ezen az árfolyamon bevásárolnak, s így csakugyan...
- Gyenge olaj, erősebb arany
- Elgyengült a forint
- A japánok pártjára állt az IMF
- Enyhe emelkedésre számítunk ma a tőzsdén
- A Dow Jones index tagjai vegyesen zártak, a legjobban a Bank of America (2,6%) teljesített, a leggyengébben pedig a Walt Disney (-2,5%).
- Nagyot emelkedett a Facebook (5,3%), ami egyrészt a BMO Capital Markets felminősítésének, másrészt az elmúlt napok esése után indult korrekciónak köszönhető.
- A várt 1,5% helyett mindössze 0,3%-kal bővült a függőben lévő lakáseladások száma, a mutató azonban még így is több éves csúcsra emelkedett.
- Az első negyedévben 2,4%-kal bővült a tengerentúli gazdaság a második becslés szerint, vagyis az előző adatot (2,5%) minimálisan lefelé módosították.
- A friss munkanélküli segély kérelmek száma 354 ezer főre emelkedett, ami rosszabb a várt 340 ezernél.
- Délután a Chicago-i beszerzési menedzser index és a Michigani Egyetem fogyasztói bizalmi indexének májusi értékét publikálják a tengerentúlon.
- Ma egy eurózónás inflációs adat fog napvilágot látni 11 órakor.
- Az arany ára 1.416 dollárig emelkedett ma. A tegnapi gyengébb munkaerőpiaci adatok azt sugallják, hogy a Fed folytatja laza monetáris politikáját.
- A tegnapi gyenge amerikai munkaerő piaci adatok hatására az EUR/USD emelkedésnek indult, az árfolyam 1,2941-ről 1,3050-re ugrott fel.
- Az IMF közleményben tudatta, hogy pozitívnak látják a jen gyengítésére és a defláció leküzdésére tett japán intézkedéseket. Ugyanakkor a jegybanki intézkedések inflációt okozó hatásai egyelőre csak nyomokban fellelhetőek, a magindex év/év alapon továbbra is 0,4%-os mínuszban tartózkodik, bár hó/hó alapon enyhe növekedés volt megfigyelhető az árszínvonalban. Áprilisban év/év alapon az infláció a vártnak megfelelően -0,7% lett.
- A várt 0,6%-os bővülés helyett 1,7%-os bővülést tudott felmutatni hó/hó alapon az áprilisi ipari termelési adat.
- A japán munkanélküliség a vártnak megfelelően 4,1% lett.
- Indiában a várakozásoknak megfelelően az első negyedéves GDP értéke 4,8%-kal haladta meg az egy évvel korábbi értéket.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.