Nincs kőbe vésve az 50 bázispontos emelés Erősen kezdődött az idei év az Egyesült Államokban a Fed Beige Book felmérése alapján. A kutatás során kiderült, hogy a fogyasztás még mindig nagyon erős, és termelői oldalon...
Erősen kezdődött az idei év az Egyesült Államokban a Fed Beige Book felmérése alapján. A kutatás során kiderült, hogy a fogyasztás még mindig nagyon erős, és termelői oldalon is inkább a stabilizálodás jellemezte a gazdaságot. „Összességében elmondható, hogy a gazdasági aktivitás nőtt 2023 elején” – szól a Fed tanulmányában – melyet az erős munkaerőpiac és a fogyasztók költekezése hajtott. Ezzel szemben a kilátások már nem voltak ennyire fényesek. A Fed 12 tagbankja által összegyűjtött ismeretek alapján a régiók felénél még mindig javulást várnak az elkövetkező néhány hónap aktivitását illetően, de a többi régióban már inkább megtorpanásra számítanak.
A keddinél némileg enyhébb hangot ütött meg tegnap Jerome Powell a kongresszusi meghallgatásának második napján. Ismét elmondta ugyan, hogy jelenleg magasabbnak látja a kamatcsúcsot, mint ahogyan azt a piac gondolja, de kiemelte, hogy a két hét múlva esedékes kamatdöntés mértéke még nincs eldöntve. Ezt sokan pozitívan értékelték az után, hogy biztosnak gondolták az 50 bázispontos szigorítást. A Fed-elnök újfent elmondta, hogy a jegybankárok a beérkező adatok függvényében fognak döntést hozni. Powell szavai után tehát még nagyobb figyelem irányul a holnapi munkaerőpiaci illetve a keddi inflációs adatokra.
A brit kereskedelmi kamara friss előrejelzése szerint a brit gazdaság idén elkerülheti a recessziót. A növekedés azonban idén, sőt jövőre is nagyon visszafogott maradhat, és 2024 végéig is eltarthat, mire ismét elérik a Covid járvány előtti GDP szintet.
A tegnap megjelent végleges negyedik negyedéves eurózónás GDP 1,8%-os bővülést mutatott, ami minimálisan kisebb, mint az előzetes 1,9%-os becslés. Az eltérést nyugodtan tekinthetjük hibahatáron belüli változásnak.
Kínában az infláció éves összevetésben 1%-ra csökkent februárban az előző havi 2,1%-ról, ami elmarad az 1,9%-os piaci előrejelzéstől. A fogyasztás továbbra is visszafogott a zéró-covid politika megszüntetése ellenére. Havi szinten a fogyasztói árak váratlanul 0,5%-kal csökkentek, szemben a várt 0,2%-os emelkedéssel.
A kínai termelői árak februárban 1,4%-kal csökkentek év/év alapon az előző havi 0,8%-os csökkenés után, főként a nyersanyagárak mérséklődése miatt.
Japánban a negyedik negyedévben mindössze 0,1% volt a GDP-bővülés évesítve, így elmaradt az előző időszak 0,6%-os növekedésétől és a várt 0,8%-os értéktől.
Az OTP holnap hajnalban teszi közzé 2022. negyedik negyedéves eredményét.
Negatív hangulat uralkodott ma reggel a fő amerikai és európai határidős piacokon.
a magyar, az amerikai, az osztrák
és a német piacokon.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.