További 150 bázispontos emelést áraznak A márciusra biztosra vehető 50 bázispontot követően májusra is egyre inkább az 50 bázispontos kamatemelést árazza az EKB-tól a piac. Jelenleg már 75%-os esélyt adnak ennek....
A márciusra biztosra vehető 50 bázispontot követően májusra is egyre inkább az 50 bázispontos kamatemelést árazza az EKB-tól a piac. Jelenleg már 75%-os esélyt adnak ennek. Továbbá mostanra teljesen beárazódott a jelenlegi kamatszinthez képest további 150 bázispontos kamatemelés.
A vártnál magasabb lett februárban az eurózónás infláció és maginfláció is. A korábban beérkezett spanyol, francia és német adatok fényében valódi meglepetésről azonban nem beszélhetünk. A maginfláció a várt 5,3%-os stagnálás helyett 5,6%-ra emelkedett. Az infláció a januári 8,6%-ról 8,5%-ra mérséklődött ugyan, de ez a csökkenés kisebb mértékű, mint ami a 8,3%-os elemzői konszenzus eléréhez szükséges lett volna.
A Fitch elemzése szerint év végére Olaszország és Németország is recesszióba süllyedhet, de jelentős visszaesésre ők sem számítanak.
Christopher Waller, a Fed Kormányzótanácsának tagja tegnapi nyilatkozatában nem határolódott el a piaci várakozásnál is több kamatemelés lehetőségétől. Szerinte, ha a januári vártnál magasabb inflációs mutató után az árak növekedési üteme ismét stabilan csökkenni kezd, úgy a jelenleg beárazott 5,1-5,4% körüli kamatszint megfelelő lehet a jegybank céljainak eléréséhez. Azonban, ha az infláció ismét „fellángol”, úgy a Fednek további lépésekre lesz szüksége, és a kamatszint még magasabbra kerülhet. Raphael Bostic atlantai Fed-elnök ismét nyilatkozott, és kiemelte, hogy az e havi ülésen a 25 bázispontos emelést fogja támogatni, azonban kezd egyre inkább alátámaszthatóvá válni, hogy a későbbiekben sem álljanak le az emelésekkel, gondolva itt az erős fogyasztásra és a feszes munkaerőpiacra. Bostic hozzátette, hogy a kamatemelési periódusnak valamikor nyáron akár vége is lehet.
Japánban a munkanélküliségi ráta egy tizedponttal 2,4%-ra csökkent januárban, miközben az előrejelzések azzal számoltak, hogy marad a decemberi 2,5%. A friss adat 2020 februárja óta a legalacsonyabb érték.
A japán szolgáltatóipari beszerzési menedzser index (BMI) februári értékét 54,0-ra módosították az előzetes 53,6-os értékről. Januárban 52,3-at mértek, és a mutató már hatodik hónapja jelzi a szolgáltatási szektor növekedését. Mind a belföldi, mind a nemzetközi kereslet fellendült, ennek eredményeképp a foglalkoztatás is visszatért a bővülés útjára. Az üzleti hangulat négyhavi csúcsra erősödött, annak reményében, hogy a kínai járványügyi korlátozások feloldása erősíti a keresletet. A februári kompozit BMI ezzel 51,1-re emelkedett az egy hónappal korábbi 50,7 után.
A Caixin médiavállalat által készített kínai szolgáltatóipari beszerzési menedzser index februárban 55,0-ra emelkedett az előző havi 52,9-ről a gazdaság újranyitásának köszönhetően. A foglalkoztatás növekedése 27 havi csúcsot ért el a szektoron belül. Az üzleti hangulat továbbra is kedvező, bár a januári közel 12 éves csúcsról kissé visszaesett. A kompozit BMI 54,2-re ugrott az egy hónappal korábbi 51,1-ről.
A Moody's ma piaczárás után felülvizsgálja a magyar szuverén adósbesorolást. A jelenlegi minősítés Baa2 stabil kilátással. Valószínű, hogy a hitelminősító negatívra rontja a kilátásokat.
Az amerikai határidős indexek mínuszban, az európaiak pluszban voltak ma reggel.
a magyar, az amerikai, az osztrák
és a német piacokon.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.