A vártnál kisebbet csökkentett a török jegybank A ma reggel megjelent végleges adatok szerint a német GDP munkanaphatással korrigálva csak 0,9%-kal bővült a negyedik negyedévben az előző évhez képest. Az előzetes becslés még 1,1%-os...
A ma reggel megjelent végleges adatok szerint a német GDP munkanaphatással korrigálva csak 0,9%-kal bővült a negyedik negyedévben az előző évhez képest. Az előzetes becslés még 1,1%-os növekedést mutatott.
A török jegybank tegnap 9,0%-ról hároméves mélypontra, 8,5%-ra csökkentette az alapkamatot. A piac azonban nagyobb mértékű, 100 bázispontos kamatcsökkentésre számított. A közlemény szövege alapján ráadásul rövidtávon nem várható további kamatcsökkentés. A vártnál óvatosabb lépést a földrengés hatásaival indokolta a monetáris tanács, az ugyanis kedvezőtlenül hatott a kínálati oldalra.
Az előzetes 8,5%-kal szemben a végleges adatok szerint 8,6% volt az infláció januárban az Eurózónában. A maginfláció szintén felfelé módosult, 5,2%-ról 5,3%-ra. Az adatok módosításának oka, hogy a német inflációs adat nem állt időben rendelkezésre, így az első becslésnél a német statisztikai hivatal becslése helyett még az európai statisztikai hivatal becslését voltak kénytelenek használni.
Az Európai Uniónak továbbra sem sikerült megállapodnia a tizedik szankciós csomagról, így ma ismét folytatódnak az erről szóló tárgyalások.
Magyar idő szerint ma 14:30-kor teszik közzé a januári PCE inflációs adatokat az Egyesült Államokban. A mutató a várakozások szerint éves összevetésben nem változott decemberhez képest, továbbra is 5%-on áll, a PCE maginfláció pedig 4,4%-ról 4,3%-ra lassulhatott.
Túl van első előzetes meghallgatásán a BoJ áprilistól hivatalba lépő újdonsült elnöke, Kazuo Ueda. A leendő jegybankelnök egyelőre nem változtatna óriásit a központi bank eddigi monetáris politikáján. Szerinte ugyanis az árstabilitás eléréséhez szükség van a jelenlegi laza kondíciókra, és nem kell „mindenféle mágikus és különleges” dologgal előrukkolni, hogy a jegybank politikája elérje a kívánt eredményt. Amennyiben sikerül normalizálni az árak növekedését, valamint releváns bérinflációt elérni a gazdaságban, úgy az első normalizáló lépés a kötvénysapka elengedése lehet a jegybank részéről.
Japánban 4% fölé emelkedett az infláció januárban, amivel új negyvenéves csúcs született a statisztika történelmében. A 4,3%-ra emelkedett árindex megfelelt a Bloomberg elemzői konszenzusának, a decemberi növekedés 4,0% volt.
Az amerikai határidős indexek mínuszban, az európaiak pluszban voltak ma reggel.
Higgy magadban és indíts Erste Future befektetést!

A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.