Erste Market belépés

Online befektetés belépés

Ha elfelejtetted NetBroker jelszavadat, hívd
ügyfélszolgálatunkat a 06 1 235 5151 telefonszámon.

Még nincsen értékpapírszámlád?
Online számlanyitás
GYIK Panaszkezelés
PIACI HÍREK

Nagy vágta után nagy esés!

ERSTE TÍZÓRAI
ERSTE TÍZÓRAI2023. február 23.   10:29

Erste kommentár Hatalmasat csökkentek tegnap a hozamok itthon, miközben az USA-ban vagy Németországban kismértékű csökkenést láthattunk. Természetesen így a hozamfelárunk is nagyot csökkent a német papír...

Erste kommentár

Hatalmasat csökkentek tegnap a hozamok itthon, miközben az USA-ban vagy Németországban kismértékű csökkenést láthattunk. Természetesen így a hozamfelárunk is nagyot csökkent a német papír fölött. Ugyan megszokhattuk már, hogy mostanában elég nagy a volatilitás a kötvénypiacon, de azért a több mint 30 bázispontos csökkenés a 10 éves kötvény esetében mégiscsak elég meglepő. Ráadásul itt egyedi okokat kell inkább keresnünk, ami abban a spekulációban testesül meg, hogy a jegybank jövő heti ülésén akár valamiféle változtatás is jöhet a monetáris kondíciókban. Ha pedig változás van, akkor azt nem fölfelé, hanem lefelé várhatja a piac. Hát ez az „aggodalom”, na meg a pozícionáltság az, amelynek köszönhetően ilyen nagy esését láthattunk.


Ha pedig hozamesés, akkor Magyar Telekom. Megtört a jég, osztalékot emelt a várakozásoknál jobb eredményt felmutató MTel. Ha nem lett volna a különadó, akkor közel 50 százalékkal emelkedett volna az eredménye. Pedig tavaly alig emelhetett árat. Idén viszont komolyat emelt, azaz valószínűleg lesz miből osztalékot fizetni. Ezek együttesen komoly ösztönzők a részvényárfolyam tekintetében, ami látszik is a ma reggeli kereskedésben, a több mint 7 százalékos emelkedéssel.


Összeségében pozitív a hangulat a nemzetközi piacokon, a kétnapos amerikai csökkenés után. A DAX-ot megfogták a 20-30 napos mozgóátlagok, s most újra vigéckedik. A BUX is emelkedik, habár az MTel kiugró teljesítménye kevésbé látszik benne a részvény kis súlya miatt.

Visszafogott mozgások

A DAX stagnált tegnap, míg az Euro Stoxx50 0,2%-ot, a FTSE100 pedig 0,6%-ot csökkent. A szektorok többsége csökkent, leginkább az energia és a pénzügy. Az emelkedést az alapvető fogyasztási cikkek szektora vezette.


Amerikában sem voltak nagy elmozdulások. A Dow 0,3%-ot, az S&P 0,2%-ot csökkent. A Nasdaq viszont 0,1%-ot emelkedett. A szektorok többsége csökkent, főként az energia és az ingatlan. Kivételt csak a nyersanyagok és az alapvető fogyasztási cikkek jelentettek.


A japán részvénypiac ma zárva tartott. A CSI300 0,1%-ot, a Hang Seng 0,3%-ot csökkent, vagyis itt sem voltak jelentősebb elmozdulások.

Lelkesen fogadta a piac az Nvidia gyorsjelentését

Az Nvidia tegnap a tőzsdezárás után tette közzé negyedéves számait, melyek felülmúlták a piaci konszenzust, de éves összevetésben visszaesést jeleztek. A bevétel 6,05 milliárd dollár lett, szemben a 6,02 milliárd dolláros várakozással, a 88 centes részvényenkénti nyereség pedig 7 centtel múlta felül az előzetes becsléseket. Egy évvel ezelőtt a bevétel 7,64 milliárd dollár, a részvényenkénti nyereség pedig 1,32 dollár volt. Az Nvidia adatközpont üzletága, amely a mesterséges intelligenciához szükséges chipeket is magában foglalja, tovább növekedett, és a piac arra számít, hogy a vállalat hasznot húzhat az olyan mesterséges intelligencia szoftverekből, mint a ChatGPT és a Microsoft Bing AI chatbotja. Az Nvidia grafikus processzorai alkalmasak a gépi tanulási szoftverek betanítására és futtatására. A vezetőség 6,5 milliárd dolláros árbevételt prognosztizált az idei első negyedévre, magasabbat a Wall Street által várt 6,33 milliárd dollárnál, amit pozitívan fogadtak a befektetők, és közel 9%-ot emelkedett az árfolyam a tőzsdezárás utáni órákban.

Tovább csökkenhet az eBay bevétele

Az eBay negyedéves számai kismértékben felülmúlták az előzetes várakozásokat, de a piac mégis negatívan fogadta a vállalat jelentését. A bevétel 2,51 milliárd dollár lett, szemben a 2,47 milliárdos konszenzussal, a nyereség pedig 1,07 dollár volt, ami 1 centtel haladta meg az elemzők becslését. Az idei első negyedévre a vezetőség 2,46-2,5 milliárd dollár bevételre számít. Ez magasabb a piac által várt 2,36 milliárdnál, de visszaesést jelent, ezért a befektetők csalódtak, és a vállalat árfolyama több, mint 5%-ot esett a tőzsdezárás után.

Az Apple új fejlesztése jó hír a cukorbetegeknek

A hírek szerint az Apple áttörést ért el a vércukorszint folyamatos, nem invazív monitorozására irányuló kísérletében. A végső cél az, hogy a technológiát az Apple Watch-ba is beépítsék.

Minimális forinterősödést hozott a szerda

Szerdán összességében enyhén erősödni tudott a forint az euró ellenében. Figyelemre méltó, hogy ez a dollár további felértékelődése mellett történt meg. Csütörtök reggel a 380-382-es sávban mozog az EURHUF jegyzése.

A Fed jegyzőkönyve erősítette a dollárt

A nemzetközi devizapiacon enyhén erősödött a dollár tegnap. Az Ifo összességében inkább pozitív képét elmosta a további szigort felmutatni tudó Fed-jegyzőkönyv. Ma reggel 1,062-nél jár az EURUSD kurzusa. Ma alapvetően a tengerentúl okozhat meglepetést, a felülvizsgált GDP-adatok mellett a szokásos segélykérelmekre lesz érdemes figyelni.

Csökkent a kőolaj ára a Fed jegyzőkönyv után

A WTI 74,3, a Brent 80,9 dolláron forgott hordónként ma reggel, míg az Ural azonnali árjegyzése 53,2 dollár volt. A Fed jegyzőkönyv megerősítette, hogy az amerikai döntéshozók magasabb szintre is hajlandók emelni a kamatokat, bár továbbra is az óvatosabb, 25 bázispontos lépésekkel. Az olajpiacon továbbra is megy a találgatás, hogy mennyivel nőhet Kína olajkereslete, ugyanakkor a nagy elemzőházak jóval elővigyázatosabbá váltak, kisebb emelkedést és olajárat becsülnek előre, mint korábban. A JP Morgan 90-100 dolláros olajárra számít a második félévben, a Goldman Sachs pedig 100 dollárra vitte le éves célkitűzését a korábbi magasabb szintekről.

Az arany nyomás alatt, a Fed tovább emeli a kamatait

Az arany 1.828 dollár volt ma reggel a nemzetközi piacokon. A Fed várhatóan tovább emeli kamatait, a monetáris tanács tagjai szerint továbbra is komoly probléma az infláció alakulása. Ez további nyomást gyakorol a nemesfém kurzusára. A piac 5% körüli tetőzést várt korábban az amerikai rövidlejáratú kamatok esetében, de elképzelhető, hogy a Fed ennél komolyabb mértékben emeli irányadó kamatait. A 10 éves állampapír hozam 3,97%.

Higgy magadban és indíts Erste Future befektetést!

A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.

PODCAST

A hitelpiacot visszahúzó amerikai jelzálogkamatok – jól teljesítő amerikai bankok

A 30 éves jelzálogkamatok a Goldman Sachs, a Moody’s nemzetközi hitelminősítő és amerikai hitelpiaci szervezetek szerint is igen magasak. 2022...

AGRÁR SAROK

Ki korán kel, annak kávé kell

A téma aktualitását a nyári pihenés, a világpiaci trendforduló és a kávéfogyasztási szokások átalakulása egyaránt adja. Akkor igazán stílusos, ha...

2025. július 14.

Az Erste Befektetési Zrt. (székhelye: 1138 Bp., Népfürdő utca 24-26., 8. emelet; "az Erste") EZEN oldalon található adatkezelési tájékoztató ismeretében, a "Mentés" gomb megnyomásával egyértelműen és kifejezetten hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat kezelje abból a célból, hogy az Erste Befektetési Zrt. részemre az általa nyújtott befektetési szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön, az adatkezelési tájékoztatóban foglalt időtartamig.

A "Mentés" gombra való kattintással továbbá hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste Befektetési Zrt. az Erste Bank Hungary Zrt. (1138 Bp., Népfürdő utca 24-26.; a „Bank”) részére a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat továbbítsa annak érdekében, hogy a Bank részemre az általa nyújtott pénzügyi szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön a Bankoldalon található adatkezelési tájékoztatójában foglaltak szerint az ott meghatározott időtartam alatt.

Erste tájékoztatását elfogadom, miszerint Erste a személyes adataimnak feldolgozásával az Idealap Kft.-t bízta meg adatfeldolgozási szerződés keretében.

Ezen felül tudomásul veszem, hogy jelen hozzájárulásomat akár az info@ersteinvestment.hu címre küldött nyilatkozatommal, akár a 06-1-2355-151 telefonszámon az Erste ügyfélszolgálatán, akár személyesen bármelyik Erste bankfiókban bármikor korlátozás és indokolás nélkül visszavonhatom.

Rendben