A foglalkoztatási adatok is lassításra bírhatják a Fedet Magyar idő szerint este 8-kor jelenti be az amerikai jegybank, hogy mennyivel emeli az irányadó kamatot. A piacok 25 bázispontos emelést várnak, ami 4,5-4,75%-os kamatszintet eredményezne. Tegnap a...
a magyar, az amerikai, az osztrák
és a német piacokon.
Magyar idő szerint este 8-kor jelenti be az amerikai jegybank, hogy mennyivel emeli az irányadó kamatot. A piacok 25 bázispontos emelést várnak, ami 4,5-4,75%-os kamatszintet eredményezne. Tegnap a bérnövekedést mérő foglalkoztatási költségindex 1%-os növekedést mutatott a negyedik negyedévben, ami alacsonyabb az 1,1%-os előzetes becslésnél.
Az Eurózóna elkerülte a GDP visszaesést a negyedik negyedévben. Igaz, csak egészen minimálisan, 0,1%-kal nőtt a GDP negyedév/negyedév alapon, de a várt 0,1%-os visszaeséséhez képest ez is felülteljesítésnek számít. Év/év alapon 1,9% volt a növekedés. Az Európai Unióban év/év összehasonlításban 1,8% volt a növekedés, az előző negyedévhez képest pedig stagnált a GDP. A minimális növekedés ellenére az első negyedév továbbra is nehéznek ígérkezik. Spanyolországban és Franciaországban is mérsékelt növekedés volt látható, míg Németországban és Olaszországban enyhén visszaesett a GDP az előző negyedévhez képest.
Az emelkedő spanyol és francia inflációs adatot követően nagy érdeklődés övezi a ma 11 órakor megjelenő eurózónás adatot. Az elemzői konszenzus szerint az infláció a decemberi 9,2%-ról 8,9%-ra csökkenhetett, és a maginfláció is 5,2%-ról 5,1%-ra mérséklődhetett.
A japán feldolgozóipari beszerzési menedzser index januárban 48,9 volt, ami megegyezett az előzetes várakozásokkal. Ez már a harmadik egymást követő hónap, amikor a gyári aktivitás visszaesést jelez. Az üzleti bizalom tíz hónapja a második legmagasabb volt, amit a globális ellátási láncra vonatkozó pozitív kilátások emeltek.
A Caixin által készített nem hivatalos kínai feldolgozóipari beszerzési menedzser index januárban 49,2-re emelkedett a decemberi három hónapos mélypontról (49,0), de elmaradt a piaci konszenzustól (49,5). Ez volt a hatodik egymást követő hónap, amikor csökkent a gyári aktivitás.
Az amerikai határidős indexek mínuszban, az európaiak pedig pluszban voltak ma reggel.