Macron egy Biden-Putyin találkozót igyekszik összehozni Meghosszabbították az eredetileg vasárnapig tartó orosz hadgyakorlatot Belaruszban. Ez csak tovább növeli a feszültséget az amúgy is puskaporos hangulatban. Közben...
Meghosszabbították az eredetileg vasárnapig tartó orosz hadgyakorlatot Belaruszban. Ez csak tovább növeli a feszültséget az amúgy is puskaporos hangulatban. Közben Kelet-Ukrajnában már csaknem 200 alkalommal szegték meg a tűzszüneti megállapodást. Esetleges pozitív áttörést az amerikai és az orosz elnök találkozója hozhatna, melynek elveiről a felek Emmanuel Macron közvetítésével már megegyeztek.
Az EKB szlovák tagja, Peter Kazimir szerint fel kellene gyorsítani az eszközvásárlási program kivezetését, szerinte akár már nyártól véget érhetne a program. Korábban egy másik EKB-s jegybankár még az októberi kivezetés lehetőségéről nyilatkozott. Az EKB decemberi döntése alapján a harmadik negyedévben még havi 30 milliárd euró, októbertől pedig havi 20 milliárd euró értékben vásárolna.
Boris Johnson várhatóan ma jelenti be a járványügyi korlátozások feloldását és az úgynevezett „élet a Covid-dal tervet”. II. Erzsébet királynőt vasárnap diagnosztizálták Covid fertőzéssel, de az eddigi beszámolók szerint enyhe, influenza-szerű tünetei vannak csak.
Az amerikai törvényhozók összeállítottak egy előzetes szankció csomagot Oroszország ellen, amit akkor vetnek be, ha az oroszok megtámadják Ukrajnát. Az amerikai bankoknak megtiltanák, hogy teljesítsék a nagy orosz bankok tranzakcióit, bizonyos orosz magánszemélyeket és vállalatokat pedig felvennének az ún. SDN listára, ami egyfajta feketelistaként szolgál.
A francia miniszterelnök javaslatára Joe Biden és Vlagyimir Putyin beleegyezett egy diplomáciai csúcstalálkozó megtartásába, ami megnyugvást hozhat a piacoknak a hét első napján. A találkozó csak akkor jöhet össze, ha az oroszok nem támadják meg Ukrajnát. Pontos dátum egyelőre nincs kitűzve.
A J.P. Morgan már kilenc, egyenként 25 bázispontos kamatemelést vár idén a Fed-től, hogy megfékezze az inflációt. A piac jelenleg hat kamatemelést áraz.
A koronavírus omikron variánsának egyre agresszívabb terjedése miatt jelentős mértékben estek a japán beszerzési menedzser-indexek a Jibun Bank felmérése alapján. Ugyan a feldolgozóipari mutató még a derűs hangulat tartományban van, de a januári 55,4 pontról februárban 52,9 pontra csökkent a mutató, ami nagynak esésnek mondható. A szolgáltatóipar hangulatában még kellemetlenebb adatot mértek, ugyanis ott a 47,6 pontról 42,7-re zuhant a mutató, ami 2020 májusa óta nem volt ennyire mélyen. Az összetett PMI 44,6-re csökkent 48,8-ről.
Pluszban voltak ma reggel a fontosabb amerikai és európai határidős indexek.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.