Ugrás az oldal tartalmára
GYIK Panaszkezelés
VÁLLALATELEMZÉS

Jelentős növekedés a Glosternél

VÁLLALATELEMZÉS
VÁLLALATELEMZÉS2021. szeptember 22.   11:31
Gloster technológia

Célár (a felaprózott, 10 forint névértékű részvényre):

413,5 Ajánlás: Vétel
Elemző: Nagy András

Tegnap piaczárást követően tette közzé első féléves jelentését a Gloster. A társaság dinamikus növekedésről számolt be, amit az organikus növekedésen túl a Kingsol Zrt. akvizíciója is támogatott. Az árbevétel 60,7%-kal 1,76 milliárd...

Tegnap piaczárást követően tette közzé első féléves jelentését a Gloster. A társaság dinamikus növekedésről számolt be, amit az organikus növekedésen túl a Kingsol Zrt. akvizíciója is támogatott.

Az árbevétel 60,7%-kal 1,76 milliárd forintra emelkedett az előző évben látott 1,09 milliárdról. Az EBITDA ennél is nagyobb mértékben, 154%-kal 154 millió forintra bővült. Az EBITDA marzs 8,8%-ra javult a tavaly első félévi 5,6%-ról. Ebben jelentős szerepe volt, hogy az árbevételi szerkezeten belül főként a nagyobb hozzáadott értéket képviselő szolgáltatások felé terelődött el a hangsúly. Szintén ezt támasztja alá, hogy az egyszeri értékesítési bevételek aránya 36%-ra esett a tavalyi 60%-ról, ezzel párhuzamosan teret nyert a megújuló, visszatérő árbevétel aránya. A korrigált adózott eredmény 28 millió forintos értékkel nyereségbe fordult.

Jelentősen, csaknem ötszörösére bővült a nyitott rendelésállomány, a tavalyi első félév végi 120 millió forintról 594 millió forintra emelkedett. Ez azokat a már megkötött szerződéseket tartalmazza, melyek a menedzsment várakozása szerint biztosan teljesülnek, így bevétellé konvertálódnak az év végéig.

A jelentős növekedést felmutató első féléves eredményt követően a menedzsment ugyan határozottan pozitív az év második felét illetően, de a globális chiphiány miatti bizonytalan helyzetre tekintettel a 2021. április 7-én közzétett eredményvárakozásait változatlanul hagyja. Közepes Covid hatással számolva 3-4,5 milliárd forint közöti árbevételt és 460-530 millió közötti EBITDA eredményt várnak. Az IT cégeknél jelentős szezonalitás figyelhető meg, jellemzően az év vége a legerősebb. Az első féléves jelentés tükrében a menedzsment egész éves várakozását reálisnak és teljesíthetőnek tartjuk.

Nem mellesleg a mai naptól már a felaprózott, 10 forint névértékű részvényekkel zajlik a kereskedés, amitől a likviditás növekedése várható.

A jelen összefoglalót (a továbbiakban: Dokumentum) az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) készítette. A Társaság felügyeleti szerve a Magyar Nemzeti Bank (1054 Budapest, Szabadság tér 9., Tel.: +36 (1) 428 2600, E-mail: info@mnb.hu, Levélcím: Magyar Nemzeti Bank, 1850 Budapest, honlap: www.mnb.hu) A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. Jelen Dokumentum alapjául szolgáló befektetési elemzés elkészítéséért a Társaság a kibocsátó Vállalattól díjazásban részesült. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek: Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.

Az Erste Befektetési Zrt. év végi időszakra vonatkozó fontosabb határidői és tudnivalói

Az Erste Befektetési Zrt. év végi időszakra vonatkozó fontosabb határidői és tudnivalói

SZTORI

Tájékoztatásul közöljük az Erste Befektetési Zrt. 2025. év végi időszakra vonatkozó fontosabb...

Gazdasági naptár 2026-ra

Gazdasági naptár 2026-ra

SZTORI

A 2026-os évre készülve összegyűjtöttük a legfontosabb gazdasági és politikai eseményeket,...

Az Erste Befektetési Zrt. (székhelye: 1138 Bp., Népfürdő utca 24-26., 8. emelet; "az Erste") EZEN oldalon található adatkezelési tájékoztató ismeretében, a "Mentés" gomb megnyomásával egyértelműen és kifejezetten hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat kezelje abból a célból, hogy az Erste Befektetési Zrt. részemre az általa nyújtott befektetési szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön, az adatkezelési tájékoztatóban foglalt időtartamig.

A "Mentés" gombra való kattintással továbbá hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste Befektetési Zrt. az Erste Bank Hungary Zrt. (1138 Bp., Népfürdő utca 24-26.; a „Bank”) részére a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat továbbítsa annak érdekében, hogy a Bank részemre az általa nyújtott pénzügyi szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön a Bankoldalon található adatkezelési tájékoztatójában foglaltak szerint az ott meghatározott időtartam alatt.

Erste tájékoztatását elfogadom, miszerint Erste a személyes adataimnak feldolgozásával az Idealap Kft.-t bízta meg adatfeldolgozási szerződés keretében.

Ezen felül tudomásul veszem, hogy jelen hozzájárulásomat akár az info@ersteinvestment.hu címre küldött nyilatkozatommal, akár a 06-1-2355-151 telefonszámon az Erste ügyfélszolgálatán, akár személyesen bármelyik Erste bankfiókban bármikor korlátozás és indokolás nélkül visszavonhatom.

Rendben