Ugrás az oldal tartalmára
GYIK Panaszkezelés
PIACI HÍREK

A Daimler publikálta negyedéves számait - Európa Best Of

ERSTE TÍZÓRAI
ERSTE TÍZÓRAI2013. február 7.   10:07

A Siemens eladja a napelem gyártó részlegét. A múlt negyedévben az egység 150 millió euró veszteséget termelt. Vagyis az eladás akár 10 százalékkal is növelheti a cég jelenlegi 5-6 milliárd eurós éves eredményét.


A Siemens eladja a napelem gyártó részlegét. A múlt negyedévben az egység 150 millió euró veszteséget termelt. Vagyis az eladás akár 10 százalékkal is növelheti a cég jelenlegi 5-6 milliárd eurós éves eredményét.
A Daimler éves eredménye alapján az EBIT eredménye 8,1 milliárd euró lett, szemben a tavalyi 9 milliárddal. A tavalyi évben összesen 2,2 millió gépkocsit értékesítettek, ami új rekordnak számít. Az adózott eredmény 6,5 milliárd euróra növekedett a tavalyi 6 milliárd euróról. Az osztalék nagysága változatlanul 2,2 euró maradt. Az árbevétel 114,3 milliárd euróra növekedett, a tavalyi 106,5 milliárdról.
A negyedik negyedévi EBIT eredmény 2,32 milliárd euró lett, szemben az elemzőktől várt 2,35 milliárd euróval.
A Daimler vezérigazgatója a gépjárműpiac 2-4% közötti növekedését várja, ami elsősorban Kínából és Amerikából jöhet. Nem várnak javulást a nyugat-európai piacoktól, illetve tisztában vannak vele, hogy a japán értékesítésekben visszaesés következhet be. A 2013-as és a 2014-es évben együtt 10,8 milliárd eurót szándékoznak kutatás és fejlesztésre fordítani. A vállalat 2020-ig 13 új modellel tervezi növelni jelenlegi választékát. A jövő évben főként a második félévben várnak növekedést az iparágtól.
Az ArcelorMittal célárát 6%-kal 14,5 euróra csökkentette az EXANE befektetési bank, semleges ajánlást megfogalmazva.
A Deutsche Bank bejelentette, hogy 5 traderét felfüggesztette a bankközi kamatok manipulációja miatt. A visszaélésekre a bank belső vizsgálata világított rá.

A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.

Mérsékelt forgalom novemberben

Mérsékelt forgalom novemberben

SZTORI

A KSH ma reggel tette közzé a kiskereskedelmi forgalom novemberi adatait....

Újabb erős év várhat az európai bankokra, érdemes még beszállni?

Újabb erős év várhat az európai bankokra, érdemes még beszállni?

ELEMZÉS

Van még mit bepótolni. Az európai bankok szektorindexe még mindig jelentősen, mintegy...

Az Erste Befektetési Zrt. (székhelye: 1138 Bp., Népfürdő utca 24-26., 8. emelet; "az Erste") EZEN oldalon található adatkezelési tájékoztató ismeretében, a "Mentés" gomb megnyomásával egyértelműen és kifejezetten hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat kezelje abból a célból, hogy az Erste Befektetési Zrt. részemre az általa nyújtott befektetési szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön, az adatkezelési tájékoztatóban foglalt időtartamig.

A "Mentés" gombra való kattintással továbbá hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste Befektetési Zrt. az Erste Bank Hungary Zrt. (1138 Bp., Népfürdő utca 24-26.; a „Bank”) részére a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat továbbítsa annak érdekében, hogy a Bank részemre az általa nyújtott pénzügyi szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön a Bankoldalon található adatkezelési tájékoztatójában foglaltak szerint az ott meghatározott időtartam alatt.

Erste tájékoztatását elfogadom, miszerint Erste a személyes adataimnak feldolgozásával az Idealap Kft.-t bízta meg adatfeldolgozási szerződés keretében.

Ezen felül tudomásul veszem, hogy jelen hozzájárulásomat akár az info@ersteinvestment.hu címre küldött nyilatkozatommal, akár a 06-1-2355-151 telefonszámon az Erste ügyfélszolgálatán, akár személyesen bármelyik Erste bankfiókban bármikor korlátozás és indokolás nélkül visszavonhatom.

Rendben