Erste kommentár A ma reggel publikált szektor elemzésben gyógyszerpiaci elemzőnk a korábbi 7.275 forintról 7.650 forintra emelte meg a Richterre vonatkozó célárat. Az idei évre vonatkozó eredmény...
A ma reggel publikált szektor elemzésben gyógyszerpiaci elemzőnk a korábbi 7.275 forintról 7.650 forintra emelte meg a Richterre vonatkozó célárat. Az idei évre vonatkozó eredmény várakozást közel 13 százalékkal megemelte, és egy picit emelt a jövő évi eredmény előrejelzésen is. Ennek elsődleges oka a járvány miatt jelentősen csökkenő marketing költség, aminek persze a bevételre is van hatása, de nyilván a forint gyengesége is kihatással (pozitív) van az árbevételre. Az orosz értékesítés gyengeségét egyébként gyakorlatilag kompenzálja az amerikai értékesítés erőssége. Ez a várakozás nem tekinthető túlságosan optimistának, hiszen az első félévi 60,5 milliárd forintos eredményt követően az évre vonatkozó közel 86 milliárdos eredmény már gyakorlatilag és valószínűleg az összes kockázatot tartalmazza még úgy is, hogy a cég felhívja a figyelmet arra, hogy az első félévet pozitívan érintette számos hatás (mérföldkő bevétel, vírusellenes gyógyszer értékesítésének felfutása …stb.), s így a másodikban az eredmény elmaradhat az első félévitől.
Mindeközben pozitív hírek jöttek az amerikai fiskális csomag kapcsán, ami valahol 1.500 és 2.200 milliárd dollár között lehet. Közeledett a republikánusok és a demokraták álláspontja, olyannyira, hogy akár már a mai napon is felszállhat a füst. Ennek örülnek most a piacok, amelynek köszönhetően a DAX és a BUX is emelkedik. A régiós devizák pedig száguldanak, csökkentve annak esélyét, hogy az MNB a mai hetes betéti tenderen újabb 15 bázisponttal megemelje a betéti rátát, miközben az elemzők felének ez a várakozása.
Emelkedéssel zárták a tegnapi napot a vezető amerikai részvényindexek. A Dow 1,2%-kal, az S&P500 0,8%-kal, a Nasdaq 0,7%-kal került feljebb.
Egy nappal eltolták a demokraták az általuk kidolgozott 2.200 milliárd dolláros fiskális csomag képviselőházi megszavazását, annak érdekében, hogy még egy esélyt adjanak arra, hogy megegyezzenek egymással a pártok egy közös csomagról. Steven Mnuchin pénzügyminiszter szerint sokat közeledtek az álláspontok, a republikánusok szenátusi frakcióvezetője, Mitch McConell szerint még így is nagy a szakadék. Mnuchin szerint elképzelhető, hogy egy 1.500-2.200 milliárd dollár közti csomagban kiegyeznek a felek.
Az idő márpedig sürget, ugyanis több nagy amerikai légitársaság is ma kezdi meg az elbocsátásokat, amit a korábbi állami segítségért cserébe októberig halasztottak. A United és az American Airlines összesen 32 ezer alkalmazottjától válna meg.
A Fed döntésének értelmében év végéig továbbra sem emelhetnek osztalékot a nagy amerikai bankok, illetve nem vásárolhatnak vissza saját részvényeket. Korábban erre már számítani lehetett.
Hardver problémák miatt ma nincs kereskedés a tokiói tőzsde platformjain. A Hang Seng index 0,8%-ot emelkedik, a CSI 300 index pedig 0,1%-ot csökken a kereskedés végéhez közeledve.
A japán feldolgozóipari beszerzési menedzser index szeptemberben 47,7 pont lett, ami meghaladja az index augusztusban mért 47,3-as értékét. Tovább javult a legfontosabb komponens, az új megrendelések index. A megrendelések ugyan továbbra is csökkenést mutatnak, a csökkenés mértéke azonban január óta a legalacsonyabb. Emellett tovább javult a feldolgozóipari hangulat, a megkérdezettek 2018 májusa óta nem voltak ennyire bizakodóak a kilátásokkal kapcsolatban.
Pozitív hangulat uralkodott a határidős piacokon ma reggel.
A Richter licenc megállapodást írt alá a Mochida-val a magyar gyógyszercégnek a reumatoid artritisz kezelésére szolgáló bioszimiláris tocilizumab készítményére vonatkozóan. A megállapodás értelmében a Mochida Japánra kiterjedően megszerzi a fejlesztési, gyártási és értékesítési jogokat és az egyes fejlesztési és törzskönyvezési szakaszok lezárásának függvényében több részletben teljesít mérföldkő kifizetéseket. A Richter a Mycenax biotech cégtől vette a tocilizumabot, és 2025-ben szeretné piacra dobni. A hír alapvetően pozitív a Richter számára.
A Csányi Sándorhoz köthető Sertorius alap tegnap 20,127 darab OTP részvényt vett 9.313 forintos átlagáron.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.