Erste kommentár Hatalmasat esett és viszonylag gyorsan a dollár árfolyama az euróval szemben, már 1,17 fölött áll az EURUSD keresztárfolyam. A technikai szintek alapján komolyabb ellenállás 1,185...
Hatalmasat esett és viszonylag gyorsan a dollár árfolyama az euróval szemben, már 1,17 fölött áll az EURUSD keresztárfolyam. A technikai szintek alapján komolyabb ellenállás 1,185 környékén van, és a forint erősödés is a végét járhatja. Így a 290-295-ös tartományban fordulhat az USDHUF kurzus. Ugyanakkor a nagy dollárgyengülést követően - amely az egekbe repítette az arany árfolyamát, de nem tudta megállítani az olaj árfolyamcsökkenését - jogos a kérdés, hogy hogyan hat ez a részvénypiacokra. Az S&P500 kapcsán - mivel jelentős ezeknek a vállaltoknak a külföldi kitettsége - a feltételezés a pozitív hatás. Ha 1973-tól nézzük a dollárindex és az S&P500 korrelációját -0,2-t kapunk, amely azt mutatja, hogy a dollár gyengülése enyhe pozitív hatással van a részvényárfolyamokra. Ugyankkor, ha 2000-től nézzük, akkor -0,35-ös korrelációt kapunk a ClearBridge Investments stratégája szerint. Ez összhangban van azzal, hogy az elmúlt évtizedben számos amerikai cég globalizáltsága növekedett. Ez pedig azt jelenti, hogy a dollárgyengülés összességében pozitívan hat az árbevételre és a bevételi eredményhányadokra is. Itthon a Richtert figyelik leginkább az árfolyamok miatt, amelynek szinte rendre egyharmad a dollár, az euró és a rubel függése. Így az elmúlt egy-két hét árfolyammozgásai nem kedveztek neki. Ugyankkor, amikor pedig kedvező volt a mozgás, olyan nagyon nem hatott az árfolyamra, így a negatív hatásnak is limitáltnak kellene lennie. Különben az első gyors mozgások végén vagyunk. Így ha ezért esett az árfolyam, akkor lassan akár magához is térhetne.
A mai napon a DAX és a BUX is kis emelkedéssel kezdett, de inkább oldalazás néz ki a mai napra. Pedig a DAX akár emelkedhetne is a technikai kép alapján.
Csökkenéssel zárták a pénteki kereskedést a vezető amerikai részvényindexek. Az S&P500 0,6%-kal, a Dow 0,7%-kal, a Nasdaq 0,9%-kal került lejjebb.
A korábbi 483 millió dollárt követően újabb 472 millió dollárral támogatja az USA kormánya a Moderna-t koronavírus elleni vakcinájának fejlesztésében és gyártásában. A támogatás főként a harmadik fázisú klinikai vizsgálatokat segít finanszírozni, amelyek közel 30 ezer tesztalannyal ma veszik kezdetüket.
Több új közvéleménykutatás látott világon az USA-ban vasárnap, amik azt mutatták, hogy három kulcsfontosságú államban (Michigan, Florida, Arizona) - amit Trump nyert meg a 2016-os választásokon -, Joe Biden, demokrata elnökjelölt átvette a vezetést. Ez egy újabb megerősítése annak, hogy immáron nagyon nagy fordulat kell Trumpnak ahhoz, hogy érdemi eséllyel pályázzon egy esetleges újraválasztásra.
Vegyes képet mutatnak ma reggel a vezető ázsiai részvényindexek. A Nikkei hosszabb szünetről visszatérve 0,2%-kal csökken, a Hang Seng 0,5%-kal, míg a Shanghai index 0,2%-kal emelkedik.
61 új koronavírusos megbetegedést regisztráltak Kínában hétfőn, ami több mint négy hónapja a legmagasabb érték; komoly aggodalomra azért még nem ad okot. Az új megbetegedések többsége Xinjiang tartományhoz köthető, amit sok kritika ért az ujgur kisebbséggel való bánásmód miatt. Az újabb terjedés miatt Kína ismét széleskörű tesztelésbe fogott az érintett helyeken.
Ötödik egymást követő napja 100 felett alakult az új koronavírusos megbetegedések száma Hongkongban, emiatt szerdától betiltja a kormány a benti étkezéseket az éttermekben, illetve bizonyos kivételekkel kötelezővé teszi a maszkviselést nyilvános helyeken.
Azt követően, hogy pénteken amerikai kormányerők távozásra kényszerítették a nemrégiben bezárt houstoni kínai nagykövetség munkatársait, Kína is hasonlóan tett a mai napon a múlt héten bezáratott chengdui konzulátussal.
11,5%-kal nőtt év/év alapon a kínai vállalatok profittömege júniusban, ami gyorsulást jelent a megelőző havi 6%-hoz képest.
A határidős indexek enyhe emelkedést mutatnak ma reggel.
Az OTP további 30.000 saját részvényt vásárolt július 24-én átlagosan 11.004 forintos áron.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.