A német pénzügyminiszter bízik a mentőcsomag gyors elfogadásában Negatív hangulat jellemezte tegnap az európai börzéket. A FTSE100 2,1%-ot, a DAX és a CAC40 egyaránt 1,6%-ot csökkent. Az EU kereskedelmi főtárgyalója szerint az...
Negatív hangulat jellemezte tegnap az európai börzéket. A FTSE100 2,1%-ot, a DAX és a CAC40 egyaránt 1,6%-ot csökkent.
Az EU kereskedelmi főtárgyalója szerint az elmúlt hetekben elakadtak a kereskedelmi tárgyalások az EU és az USA között. Ennek oka, hogy az USA már a választásokat megelőző üzemmódba kapcsolt, így szerinte a novemberi elnökválasztásig már nem is sikerül előrelépéseket elérniük. A csaknem két évtizede húzódó vita a repülőgépgyártók tiltott állami támogatására vezethető vissza. A következő lépésként júliustól Európa több milliárd dollárnyi amerikai termékre vethet ki vámot, amire az USA minden bizonnyal az európai autókra kivetett vámmal fog reagálni. A konfliktus szempontjából a fő kérdés az EU türelme lehet, hogy hajlandó-e néhány hónapot várni és az amerikai elnökválasztást követően rendezni az évek óta húzódó vitát, vagy nem törődve a gazdaság amúgy is sebezhető állapotával, megkockáztat egy eldurvuló kereskedelmi vitát Amerikával.
A német pénzügyminiszter továbbra is bízik abban, hogy a 750 milliárd eurós koronavírus mentőcsomagot gyorsan el fogják tudni fogadni az EU tagállamai. Annak ellenére is bízik ebben, hogy korábban több tagország is aggályait fejezte ki a csomag elemeivel kapcsolatban, elsősorban az 500 milliárd eurós vissza nem térítendő támogatás összegét találták túlzónak.
Idén már 1000 milliárd euró értékben bocsátottak ki kötvényeket Európában. Ezzel három hónappal korábban értük el a mérföldkövet, mint a tavalyi évben. Elsősorban a gazdaságélénkítő programok miatt megnövekvő államadósság finanszírozása húzta a kibocsátósokat, de a jegybanki programok hatására lecsökkent spread-ek az utóbbi időszakban már a vállalati kötvénypiacot is aktivizálták.
Az előzetes becslésnél jobb lett az Eurózóna első negyedéves GDP-je. Az első becslésben szereplő 3,8% helyett csak 3,6% volt a gazdasági visszaesés mértéke.
A Reuters információi szerint Németország augusztus végéig meghosszabbíthatja a beutazási tilalmat az EU-n kívüli országok számára.
Folytatódik a gazdaság újraindítása Nagy-Britaniában. Boris Johnson bejelentette, hogy jövő hétfőtől a nem létszükségleti termékeket árusító boltok is újra kinyithatnak.
A Reuters értesülései szerint versenyhatósági aggályokat támaszthat a két autógyártó összeolvadási törekvése. Nem is a személyautók piacán, hanem a kisáruszállító járművek szegmensében jöhetne létre túl erős szereplő Európában. Ezért elképzelhető, hogy ebben a szegmensben eszközértékesítésre lesz szükség a versenyhatósági jóváhagyás érdekében. Az előzetes vélemény jövő héten, június 17-én érkezhet meg.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.