Erste kommentár Hatalmas esés után nagyot emelkedett az olaj árfolyama. Tegnap mintegy 30, ma pedig több mint 10 százalékkal, így a 10 dollárhoz közeli szintről 15 dollár fölé küzdötte fel magát az amerikai...
Hatalmas esés után nagyot emelkedett az olaj árfolyama. Tegnap mintegy 30, ma pedig több mint 10 százalékkal, így a 10 dollárhoz közeli szintről 15 dollár fölé küzdötte fel magát az amerikai könnyűolaj júniusi határidős ára. A Brent árfolyama is visszatért 20 dollár fölé, s ma is majdnem 10 százalékkal emelkedik. Az emelkedésben jelentős szerepet játszott a Hormuzi-szorosnál eszkalálódó geopolitikai feszültség is. Trump két legyet üt egy csapásra azzal, hogy engedélyt adott az iráni hadihajók kilövésére, az elmúlt időszakban ugyanis ezek a hajók sok esetben támadást imitáltak amerikai hadihajók ellen. A feszültség növeléssel illetve a szoros lezárásának kockáztatásával és így jelentős kőolaj kínálat potenciális kiesésével sikerült a fekte arany árát feltornázni.
A mai napon a határidős piacok emelkedést sugallnak, és a rövid technikai indikátorok alapján is emelkedhet a DAX, de a BUX esetében is hasonló mozgásra számítunk.
Emelkedéssel zárták a tegnapi napot a vezető amerikai részvényindexek. A Nasdaq 2,8%-kal, az S&P500 2,3%-kal, a Dow 2%-kal került feljebb.
Donald Trump teljes mértékben elutasítja a georgiai kormányzó lépéseit a gazdasági korlátozások lazításával kapcsolatban. A Fehér Ház iránymutatásai szerint akkor kezdhet el lazítani a kijárási korlátozásokon és boltzárakon egy állam, ha az új koronavírusos megbetegedések száma a megelőző két hétben csökkenő trendet mutat. Georgia-ban ez még nem tapasztalható, ennek ellenére a kormányzó döntése alapján már több üzlet is kinyithat, illetve a napokban újabb lazítások jöhetnek. Egészségügyi szakértők szerint ez a hozzáállás komoly kockázatot rejt magában.
Anthony Fauci, az USA vezető járványügyi szakembere szerint az ősszel mindenképpen érdemes még számítani a koronavírus jelenlétére az USA-ban. Az influenzával együtt akkor ez komoly terhet fog róni az egészségügyi ellátórendszerre, így erre érdemes komolyan felkészülni.
Donald Trump tegnap aláírta azt az elnöki rendeletet, ami 60 napra felfüggeszti a zöldkártyák kiadatását az USA-ban, az amerikai munkahelyek védelmének érdekében. Ez alól egyes esetekben kivételt tehetnek.
A Nikkei 1,4%-ot, a Hang Seng 0,4%-ot, a Shanghai index pedig 0,2%-ot emelkedett ma reggel.
Az első negyedévben a kínai Hupej tartomány GDP-je 39,2%-kal zuhant a tartományt érintő lezárások miatt. Ez messze a legnagyobb tartományi visszaesés a kínai állam 1949-es megalapítása óta. Az összes szektor visszaesett, kivéve a dohánytermékeket. A kiskereskedelmi forgalom 44,9%-kal, a beruházások pedig 82,8%-kal zuhantak év/év alapon.
Az előzetes áprilisi adatok alapján a japán feldolgozóipari beszerzési menedzser index 44,8 pontról 43,7 pontra csökkent, viszont a szolgáltatószektorban beszakadt a beszerzési menedzser index, 33,8 pontról 22,8 pontra esett, ami alacsonyabb, mint a 2008/2009-es válságban vagy a 2011-es cunami után. A szolgáltatóipar gyengesége a kompozit indexet is új mélypontra taszította.
Shanghai-ban önkéntes alapon már bárki elvégeztethet koronavírus tesztet, igaz azt csak saját költségére teheti meg.
Ma reggel pozitív hangulat uralkodott a főbb amerikai és európai határidős piacokon is.
Az OTP április 22-én ismét vett 100.000 darab saját részvényt 8.142 forintos átlagáron.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.