Erste kommentár Nem oly rég kezdődött az amerikai gyorsjelentési szezon, de a cégek 15 százaléka már jelentett is. Ez alapján a profitok egyelőre 3 százalékkal csökkentek a jelentő 74 vállalat esetében, de mintegy 4...
Nem oly rég kezdődött az amerikai gyorsjelentési szezon, de a cégek 15 százaléka már jelentett is. Ez alapján a profitok egyelőre 3 százalékkal csökkentek a jelentő 74 vállalat esetében, de mintegy 4 százalékponttal felülmúlták a várakozásokat. Az érdekes az, hogy alapvetően pozitív árfolyamreakciókat láthatunk a gyorsjelentésekre, ami alól a technológiai szektor (amelynek az eredménye a pozitív meglepetés ellenére is nagyot csökkent) és a fogyasztói szolgáltatások a kivétel. Mindenesetre a technológia nagy ütést kapott, hiszen a jelentős profitcsökkenést mintegy 6 százalékos részvényárfolyam csökkenéssel „ünnepelte” a szektor. Mindeközben a kínaiak pozitívak az amerikai tárgyalásokkal kapcsolatban és a Brexit is mintha megtörténni látszana, kiesés nélkül. Így a hangulat pozitív Németországban és itthon is, ami az árfolyamok enyhe emelkedésében nyilvánul meg.
Csökkenéssel fejezték be az amerikai részvényindexek a pénteki kereskedést, miután a ciklikus szektorok gyengébb teljesítményt nyújtottak. A Dow 1%-kal, a Nasdaq 0,8%-kal, az S&P500 0,4%-kal esett vissza.
A vártnál enyhén nagyobb, 9,5 milliárd dolláros árbevételen 0,56 dolláros tisztított EPS-t ért el a Coca-Cola a harmadik negyedévben. Az organikus bevétel-növekedés 5%-ot tett ki, ami részben a magasabb áraknak, illetve annak volt köszönhető, hogy a fogyasztók drágább termékeket preferáltak. Ez továbbra is kedvező növekedésnek számít. Az egészségesebb irányvonal továbbra is kedvez a cégnek, a cukormentes kólából 15%-kal több fogyott, mint egy évvel korábban. Az erősödő dollárral továbbra is küzd a cég, jövőre az árbevétel növekedéséből 1-2 százalékpontot, míg az üzemi eredmény növekedéséből 2-3 százalékpontot vethet vissza. A pénteki napot közel 2%-os emelkedéssel zárták a részvények.
Sajnálatosnak nevezte a Boeing, hogy nem jutott el szélesebb körökhöz az a 2016-os beszélgetés az alkalmazottak között, amiben egy tesztpilóta a később halálos balesetet okozó szoftverrel kapcsolatban fejezte ki aggodalmát kollégájának. Az ügy újabb aggályokat keltett a Boeing szervezeti kultúrájával kapcsolatban, de vasárnap kiadott közleményükben igyekeztek ismét a Légiközlekedési Felügyeletre is felelősséget helyezni. Megismételték, hogy többször értesítették őket, hogy megváltozott az érintett gépeknél a repülést szabályozó szoftver hatásköre.
Christine Lagarde, aki november 1-től az EKB elnöke, diplomatikusan igyekezett odaszólni Donald Trumpnak a CBS TV-műsorában, hogy hagyjon fel a kereskedelmi háborúval, ez ugyanis komoly negatív hatást gyakorol a globális növekedésre.
Törékeny periódusban van az amerikai gazdaság a dallasi Fed elnöke, Robert Kaplan szerint. Úgy véli, hogy az idei 2%-os GDP-növekedés után 2020-ra 1,75%-ra eshet vissza a gazdaság növekedési üteme.
Kisebb emelkedéssel kezdték a hetet az ázsiai részvényindexek. A Hang Seng 0,2%-ot, a Nikkei 0,3%-ot emelkedett, míg a Shanghai index 0,3%-ot csökkent.
Szeptemberben a japán export a várt 3,7%-nál nagyobb mértékben, 5,2%-kal csökkent, így már sorozatban 10. hónapja volt tapasztalható visszaesés, ez 2016 óta a leghosszabb sorozat. Az import viszont csak 1,5%-kal esett vissza a várt 2,8%-kal szemben. Japán a várt 54 milliárd jennyi többlettel szemben összességében 123 milliárd jenes külkereskedelmi hiánnyal zárta a hónapot.
A dél-koreai export is jelentős visszaesést mutatott októberben az előzetes, első 20 napot feldolgozó adatok alapján. 20%-os volt az export visszaesése, így itt már 11 hónapja tart a csökkenő tendencia.
A kínai tárgyasláok vezetőjének nyilatkozata szerint jelentős előrelépések történtek egy részleges megállapodás felé, és mindkét fél azon dolgozik, hogy sikerüljön egyezségre jutniuk.
A japán jegybank elnöke sikeresnek értékeli a monetáris politikát, mivel a gazdaság növekszik és 15 év után sikerült a hátuk mögött hagyniuk a deflációt is. Ezért továbbra is fenntartják a laza monetáris politikai kondíciókat.
Hiába tiltották be a hatóságok, 350 ezer ember mégis részt vett a hétvégi hongkongi tüntetéseken.
Mind az amerikai, mind az európai határidős piacok a pozitív tartományban voltak ma reggel.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.