Erste kommentár Az OTP nem először tréfálja meg a befektetőket azzal, hogy a kritikus ellenállás szintnek tekintett 12.800 forint fölött zár, s aztán visszaesik a bázisba. Vagyis eddig egyszer sem erősítette meg a...
Az OTP nem először tréfálja meg a befektetőket azzal, hogy a kritikus ellenállás szintnek tekintett 12.800 forint fölött zár, s aztán visszaesik a bázisba. Vagyis eddig egyszer sem erősítette meg a kitörést, miközben ostromolja a szintet. Már ötször futott neki a faltörésnek, s a mondás szerint „Addig jár a korsó a kútra, míg el nem törik”. Azaz a bankrészvény a nem túl távoli jövőben nagy valószínűséggel tényleg áttöri a szintet. A Richter ennél trükkösebb, hiszen nem csak áttörte az 5.000 forintos szintet, de meg is erősítette ezt az áttörést. Ennek ellenére a 20 napos mozgóátlag mágnesként húzta vissza az árfolyamot. Reméljük, hogy csak ennyiről van szó, és folytatódik az emelkedés, amit szerintünk a második félévtől javuló fundamentumok is támogatnak.
Úgy tűnik, hogy a várakozásoknál jobb kínai beszerzési menedzser index arra elég, hogy a DAX és a BUX is oldalazzon a mai napon, kissé a negatív tartományban.
Csökkenéssel fejezték be a pénteki kereskedést a vezető amerikai részvényindexek. A Dow 0,3%-kal, az S&P500 0,5%-kal, a Nasdaq 1,1%-kal esett.
Kínai vállalatok amerikai tőzsdékről való kivezetését mérlegeli a Trump-adminisztráció. Még júniusban készült el egy törvénytervezet az USA-ban, ami alapján az amerikai tőzsdéken jegyzett kínai vállalatoknak is az amerikai cégekéhez hasonló auditon kéne átesniük. A kínai hatóságok részéről természetesen ez nagy ellenállást váltott ki, így a Trump-adminisztráció most többek között azt mérlegeli, hogy kivezesse ezeket a cégeket az amerikai tőzsdékről. Az érintett nagyjából 160 cég között van például az Alibaba, a JD.com vagy a Baidu, melyek árfolyama a pénteki kereskedésben komoly esést szenvedett. Az Amerikai Pénzügyminisztérium hivatalos válasza szerint jelenleg (!) nincs ilyen terve az USA-nak. Emellett a források szerint olyan terveket is mérlegel az adminisztráció, hogy korlátozni kéne az amerikai állami nyugdíjalapok kínai részvényekbe való befektetését.
93,2 pont lett a Michigan egyetem fogyasztói bizalmi indexe szeptemberben a végleges adatok szerint, ami jobb, mint az előzetes 92-es érték. Ezzel továbbra is az utóbbi 5 évet jellemző értékek alsó részénél tartózkodik az index.
Vegyes teljesítményt mutattak az ázsiai indexek a holnap kezdődő kínai nemzeti ünnepet megelőzően. A Nikkei 1%-ot csökkent, a Hang Seng 0,6%-ot emelkedett, míg a Shanghai index értéke nem változott érdemben.
Szeptemberben a korábbi 49,5 pontról 49,8 pontra emelkedett a kínai feldolgozóipari beszerzési menedzser index, felülmúlva az ennél kisebb mértékű javulást váró piaci konszenzust. Ugyanakkor a szolgáltatóipari beszerzési menedzser index 53,8 pontról 53,7 pontra mérséklődött, így ebben az esetben elmaradt a várt, minimális, 0,1 pontos javulás. A feldolgozóipari index enyhe javulása ellenére várhatóan további gazdaságélénkítő lépésekre lesz szükség Kínában a növekedés fenntartása érdekében.
Vegyes augusztusi makroadatok jelentek meg Japánban. Míg a kiskereskedelmi forgalom a várt 0,7%-nál nagyobb mértékben, 2%-kal növekedett év/év alapon, addig az ipari termelés 1,2%-kal visszaesett.
Az amerikai határidős indexek a pozitív tartományban voltak ma reggel, míg az európaiak vegyes képet mutattak. A DAX pluszban volt.
Az INA 4 milliárd kunás szerződést szeretne kötni a rijekai finomító késleltetett kokszolójának építésére az év végéig a Novi List nevű újság szerint. A horvát napilap Ivan Kresic-re, az INA igazgatósági tagjára hivatkozik. A régóta várt projekt három évig tart és jelentősen javítja a finomító kihozatalát, vagyis megszűnik a fűtőolaj termelés és nő a benzin/dízel kihozatal. Számunkra a kérdés az, hogy a nagyon versenyképes mediterrán térségben szükség van-e a rijekai finomító kapacitására hosszabb távon is. Lehetséges, hogy a nagyobb verseny miatt ez az 590 millió dolláros beruházás soha nem térül meg, Másrészt politikai okokból azt nem lehet eladni a horvát közvéleménynek, hogy ezt az egységet zárja be az ország, amikor Sisak bezárása is csak nagyon nehezen sikerült.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.