Ugrás az oldal tartalmára
GYIK Panaszkezelés
PIACI HÍREK

Jól vette az akadályokat a Ryanair

ERSTE TÍZÓRAI
ERSTE TÍZÓRAI2019. július 29.   10:11

A rossz és a még rosszabb közül választhatnak a britek Emelkedtek pénteken az európai részvénypiacok. A DAX 0,5%-ot, a CAC40 0,6%-ot, a FTSE100 pedig 0,8%-ot emelkedett. A ComRes hétvégi felmérése szerint Johnson még mindig a...

A rossz és a még rosszabb közül választhatnak a britek

Emelkedtek pénteken az európai részvénypiacok. A DAX 0,5%-ot, a CAC40 0,6%-ot, a FTSE100 pedig 0,8%-ot emelkedett.


A ComRes hétvégi felmérése szerint Johnson még mindig a kisebbik rossz. A megkérdezettek 55%-a szerint Boris Johnson szörnyű miniszterelnök lesz, de a megkérdezettek 64%-a szerint még így is jobb, mint ha a munkáspárt vezetője, Jeremy Corbyn lenne a miniszterelnök.


Michael Gove brit miniszter szerint az új brit kormány, amely ma ül össze először, megállapodás nélküli Brexittel számol, mert úgy érzik, hogy az EU nem hajlandó velük újratárgyalni a megállapodás részleteit.

A Ryanair nem változtatott eredményvárakozásán

Bár a Ryanair profitja az első pénzügyi negyedévben 21%-kal 243 millió euróra csökkent, azonban a kép még így is jobb, mint a 232 millió eurós piaci konszenzus. A vártnál kicsit alacsonyabbak az üzemanyag költségek és magasabb a kiegészítő szolgáltatások növekedése. Bár a német túlkapacitások és Brexit kockázatok miatt nehéz nyári hónapokra számít a Ryanair, nem változtattak az idei, 750-950 millió euró közötti eredményvárakozásukon, melynek középértéke meghaladhatja a piaci 832 millió eurós előrejelzést. 2020 nyarára a Ryanair 58 Boeing 737 Max-ot rendelt, melyből várhatóan csak 30-at fognak tudni leszállítani.

A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.

Mérsékelt forgalom novemberben

Mérsékelt forgalom novemberben

SZTORI

A KSH ma reggel tette közzé a kiskereskedelmi forgalom novemberi adatait....

Újabb erős év várhat az európai bankokra, érdemes még beszállni?

Újabb erős év várhat az európai bankokra, érdemes még beszállni?

ELEMZÉS

Van még mit bepótolni. Az európai bankok szektorindexe még mindig jelentősen, mintegy...

Az Erste Befektetési Zrt. (székhelye: 1138 Bp., Népfürdő utca 24-26., 8. emelet; "az Erste") EZEN oldalon található adatkezelési tájékoztató ismeretében, a "Mentés" gomb megnyomásával egyértelműen és kifejezetten hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat kezelje abból a célból, hogy az Erste Befektetési Zrt. részemre az általa nyújtott befektetési szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön, az adatkezelési tájékoztatóban foglalt időtartamig.

A "Mentés" gombra való kattintással továbbá hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste Befektetési Zrt. az Erste Bank Hungary Zrt. (1138 Bp., Népfürdő utca 24-26.; a „Bank”) részére a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat továbbítsa annak érdekében, hogy a Bank részemre az általa nyújtott pénzügyi szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön a Bankoldalon található adatkezelési tájékoztatójában foglaltak szerint az ott meghatározott időtartam alatt.

Erste tájékoztatását elfogadom, miszerint Erste a személyes adataimnak feldolgozásával az Idealap Kft.-t bízta meg adatfeldolgozási szerződés keretében.

Ezen felül tudomásul veszem, hogy jelen hozzájárulásomat akár az info@ersteinvestment.hu címre küldött nyilatkozatommal, akár a 06-1-2355-151 telefonszámon az Erste ügyfélszolgálatán, akár személyesen bármelyik Erste bankfiókban bármikor korlátozás és indokolás nélkül visszavonhatom.

Rendben