Erste Market belépés

Online befektetés belépés

Ha elfelejtetted NetBroker jelszavadat, hívd
ügyfélszolgálatunkat a 06 1 235 5151 telefonszámon.

Még nincsen értékpapírszámlád?
Online számlanyitás
GYIK Panaszkezelés
PIACI HÍREK

Engedélyt adott az FDA

ERSTE REGGELI
ERSTE REGGELI2019. május 29.   09:49

Erste kommentár Az amerikai gyógyszerügyi hatóság tegnap kiadta az engedélyt a cariprazine terápiás kiterjesztésére. Így az év második felében már a bipoláris depresszióban szenvedő betegek is...

Erste kommentár

Az amerikai gyógyszerügyi hatóság tegnap kiadta az engedélyt a cariprazine terápiás kiterjesztésére. Így az év második felében már a bipoláris depresszióban szenvedő betegek is szedhetik a gyógyszert az Egyesült Államokban. A potenciál jelentős, hiszen a jelenlegi 500 millió dolláros éves értékesítés így 3-5 éven belül 1 milliárd dollár fölé növekedhet. A Richter most mérföldkőfizetést kap 10 millió dollár értékben, amely a második negyedéves eredményben fog megjelenni, és a royalty bevételek is növekedhetnek dinamikusan tovább. Mindez különben azt jelenti, hogy néhány év távlatában ez az egy gyógyszer már annyit fog hozni a konyhára, mint a cég mostani eredménye. Így nem meglepő, hogy noha a vártnak megfelelő eredmény született az FDA részéről, a részvény árfolyama mégis 4 százalékot emelkedett. Ugyan a 20 napos mozgóátlagig ment fel az árfolyam, ahol egy picit megpihenhet, de a jelenlegi nyomott árakról alapvetően egy hosszabb emelkedési hullámot várunk.


A mai napon a DAX érdemtelenül esik oly nagyot a kereskedés elején, így napközben egy kis javulást kellene látnunk. A BUX kis csökkenése teljesen belefér a képbe a mai napon.

A fogyasztókat nem zavarja még a kereskedelmi háború

Folytatódott tegnap a korrekció a tengerentúli részvénypiacokon, a technikai kép így továbbra sem mutatja a fordulat jeleit. A Dow 0,9%-kal, az S&P500 0,8%-kal, a Nasdaq 0,4%-kal esett vissza.


A Michigani Egyetem fogyasztói bizalmi indexének 15 éve nem látott csúcsát követően a Conference Board hasonló indexe is pozitív meglepetést okozott. Az index értéke 134,1 pont lett májusban az előző havi 129,2 és a várt 130 ponttal szemben, ami 6 havi csúcsnak felel meg. A felmérés május 16-ikával zárult, amikor Trump már egy hete megemelte az importvámokat 200 milliárd dollárnyi kínai árura. Ebből az látszik, hogy a kereskedelmi feszültségek fokozódása egyelőre nem zavarja túlzottan az amerikai fogyasztókat. Kérdés, hogy miután a kiskereskedelmi láncok kénytelenek lesznek emelni áraikon, továbbra is ki fog-e tartani az optimizmus.


Az Amerikai Pénzügyminisztérium elkészítette szokásos félévi jelentését, amiben a devizapiaci mozgásokkal foglakozik. Ebben továbbra is figyelőlistán tartotta Kínát, mint olyan országot, ahol potenciálisan felmerülhet a devizamanipuláció kérdése. A lényeg azonban az, hogy az USA továbbra sem vádolja direkt módon devizapiaci manipulációval Kínát.


Eközben Kína a kereskedelmi tárgyalások kapcsán azzal fenyeget, hogy ha a helyzet azt kívánja, leállítja bizonyos ritkaföldfémek exportját az USA-ba. Ez érzékeny pont lehet az Egyesült Államoknak, ugyanis az USA-ban felhasznált ritkaföldfémek 80%-a Kínából származik, amiknek többek között az elektronikai ipar az egyik fontos felhasználója.


10%-kal emelkedett tegnap az AMD árfolyama, miután az elemzők kifejezetten pozitívnak ítélték a vállalat hétvégén bemutatott új processzorait, amikkel a PC-k piacán az Intellel is felvehetik a versenyt.

Likviditást növelt a kínai jegybank

Jellemzően csökkentek ma reggel az ázsiai részvényindexek. A Hang Seng 0,1%-ot, a Nikkei 1,2%-ot csökkent, a Shanghai index viszont árral szemben 0,4%-ot emelkedett.


7 napos repo tranzakció keretében a kínai jegybank 250 milliárd jüan, átszámítva 36 milliárd dollárnyi likviditást nyújtott a bankrendszernek, az elmúlt napokban ugyanis emelkedtek a bankközi kamatok, miután pénteken az állam váratlanul lefoglalta a Baoshang Bankot.


Japánban felmerült az előrehozott választás lehetősége. A felsőházban júliusban eleve választásokat tartanak, de az alsóházban legközelebb 2021 októberében kéne választást tartani. Azonban Shinzo Abe miniszterelnök dupla választást írhat ki, ezzel is biztosítva a szükséges politikai erőt a tervezett őszi áfa emeléshez.

Határidős piacok

Negatív hangulat uralkodott az amerikai és az európai határidős piacokon is ma reggel.

Saját részvény vett az OTP

Az OTP május 28-án 113.500 darab (átlagár: 11.995 forint), május 27-én pedig 86.500 darab (átlagár: 12.098 forint) saját részvényt vásárolt.

A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.

Érdeklődik a részletek iránt? Kérjen visszahívást és szakértőnkkel egyeztethet a termékkel kapcsolatban.
VIDEÓ

Szenved a TESLA, egekben az ALPHABET - Negyedéves gyorsjelentés KIBESZÉLŐ

Elemzőinkkel, Péntek Ádámmal és Rábai Ákossal a Tesla, az Alphabet, az IBM, és az amerikai...

AGRÁR SAROK

Mi folyik itt Brüsszelben?

Az Európai Bizottság reformterve a Közös Agrárpolitika (KAP) gyökeres átalakítására irányul. A mögötte meghúzódó célokat nehéz meglátni, de sokkal...

2025. július 21.

Az Erste Befektetési Zrt. (székhelye: 1138 Bp., Népfürdő utca 24-26., 8. emelet; "az Erste") EZEN oldalon található adatkezelési tájékoztató ismeretében, a "Mentés" gomb megnyomásával egyértelműen és kifejezetten hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat kezelje abból a célból, hogy az Erste Befektetési Zrt. részemre az általa nyújtott befektetési szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön, az adatkezelési tájékoztatóban foglalt időtartamig.

A "Mentés" gombra való kattintással továbbá hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste Befektetési Zrt. az Erste Bank Hungary Zrt. (1138 Bp., Népfürdő utca 24-26.; a „Bank”) részére a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat továbbítsa annak érdekében, hogy a Bank részemre az általa nyújtott pénzügyi szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön a Bankoldalon található adatkezelési tájékoztatójában foglaltak szerint az ott meghatározott időtartam alatt.

Erste tájékoztatását elfogadom, miszerint Erste a személyes adataimnak feldolgozásával az Idealap Kft.-t bízta meg adatfeldolgozási szerződés keretében.

Ezen felül tudomásul veszem, hogy jelen hozzájárulásomat akár az info@ersteinvestment.hu címre küldött nyilatkozatommal, akár a 06-1-2355-151 telefonszámon az Erste ügyfélszolgálatán, akár személyesen bármelyik Erste bankfiókban bármikor korlátozás és indokolás nélkül visszavonhatom.

Rendben