Erste kommentár Elértük az ellenállás szinteket, legalábbis ami az S&P500-at, a Nasdaq-ot, a MOL-t és EURHUF-ot illeti. Az első három esetében a 20-30 napos mozgóátlaghoz érkezett az árfolyam, ahol...
Elértük az ellenállás szinteket, legalábbis ami az S&P500-at, a Nasdaq-ot, a MOL-t és EURHUF-ot illeti. Az első három esetében a 20-30 napos mozgóátlaghoz érkezett az árfolyam, ahol ellenállás szintek is vannak. Míg az előbbiekről lefordulást várunk, addig az utolsó esetében inkább a kitörésre készülünk. S hogy fundamentális oldalról is megerősítést nyerjen ez a mozgás – az elmúlt napok emelkedésének korrekciója – most éppen a kínaiak keményítettek be egy picit a tárgyalásokon. Különben a MOL esetében javulnak a fundamentumok, legalábbis olyan értelemben, hogy az Ural és Brent olaj árkülönbözete visszajött nullára. Vagyis e szerint javult a cég jövedelmezősége. Ez pedig azt jelenti, hogy a mai várható csökkenést csakugyan a megindult emelkedés korrekciójának tekinthetjük.
A DAX ugyan tegnap még semleges volt a rövid indikátorok szerint, viszont a tegnapi erőteljes emelkedést követően kicsit túlvetté vált, azaz a mai csökkenést korrekciónak tekinthetjük, de ez valószínűleg egy pár napig eltarthat. A BUX esetében is csökkenésre számítunk.
Ismét emelkedni tudtak tegnap a vezető amerikai részvényindexek, a Dow 0,8%-kal, az S&P500 0,9%-kal, a Nasdaq 1%-kal került feljebb. A határidők mostanra azonban 0,5% körüli mínuszt mutatnak, miután USA és Kína között tovább élesedik a feszültség a kereskedelmi tárgyalások kapcsán.
A vártnak megfelelő 2,2 milliárd dolláros árbevételen (-31% év/év, részben a kriptodevizapiac összezuhanása, részben az adatközpontok és számítógépes játékok piacának átmeneti gyengélkedése miatt) 0,88 dolláros tisztított EPS-t ért el az Nvidia az első negyedévben, felülmúlva a 0,81 dolláros konszenzust. A most kezdődött negyedévre 2,5-2,6 milliárd dollár közötti árbevételt vár a cég, a sáv közepe megegyezik az elemzői várakozásokkal. Pozitív, hogy a vállalat a kínai kereslet felől érkező rosszabb hírek ellenére is tartja magát korábbi negyedéves céljaihoz, negatív viszont, hogy az éves várakozás kicsit pesszimistább, mint amit még pár hónapja gondoltak. Ezt azzal indokolták, hogy az adatközpontokhoz gyártott videokártyáik iránti kereslet a várakozásaikkal ellentétben nem kezdett el érdemben növekedni, és továbbra sem látszik, hogy mikor jöhet el ez a pont. Vannak nagy ügyfelek, akik növelték megrendeléseiket, vannak azonban olyanok is, akik visszavágták, így egyelőre bizonytalan a környezet. A számítógépes játékokhoz gyártott videokártyákban felhalmozódott addicionális készletek a második-harmadik negyedév tájékán leépülhetnek, ami megegyezik a cég korábbi várakozásával. A vegyes hírek ellenére 2%-kal került feljebb a részvény piaczárás után, mivel komolyabb negatív meglepetés nem érkezett és továbbra is körvonalazódni látszik a fordulat.
Csalódást okozott első tőzsdei gyorsjelentésével a Pinterest, 15%-kal esett az árfolyam piaczárás után. Az első negyedéves árbevétel ugyan 202 millió dollár lett (+54% év/év) a várt 200 millió dollárral szemben, azonban a teljes évre 1,06-1,08 milliárd dollár körüli árbevételt vár a cég, ami elmarad az 1,09 milliárd dolláros konszenzustól. Ami ennél fontosabb, hogy a teljes évre 45-70 millió dollár közötti veszteséget vár a cég EBITDA szinten, míg az elemzők 28 millió dollár mínuszt vártak.
Gyengélkednek a kínai piacok a kereskedelmi tárgyalások felől érkező hírek hatására. A Shanghai index 2,3%-kal, a Hang Seng 1,2%-kal esik. A Nikkei ezzel szemben 0,9%-kal emelkedni tudott, amit az is segíthetett, hogy a japán gazdasági miniszter szerint az USA nem tervezi korlátozni a japán autók exportját, amit telefonon meg is erősített neki Robert Lighthizer, az amerikai kereskedelmi tárgyalások egyik vezetője.
Minden bizonnyal nem tetszik Kínának, hogy az importvámok megemelése után a mai naptól az USA már életbe is lépteti a Huawei elleni szankciókat, így még keményebb retorikát alkalmaz az amerikai féllel szemben. Az állami médiában lehozott írás szerint Kína nem látja addig értelmét a kereskedelmi tárgyalások folytatásának, amíg az USA nem mutatja jelét annak, hogy őszintén szeretne egyezségre jutni. A kínai Kereskedelmi Minisztérium szóvivője azt nyilatkozta, hogy nincsenek információik arról, hogy amerikai tárgyalódelegáció érkezne Kínába további tárgyalásokat folytatni. Korábban az USA-ban olyan hírek terjedtek, hogy folytatódnak a tárgyalások.
Az amerikai és az európai határidős piacokon is negatív hangulat uralkodott ma reggel.
Az OTP 220,68 forint osztalékot fizet részvényenként. A kifizetés június 3-án kezdődik, osztalékszelvénnyel május 23-án forog utoljára a papír.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.