Ugrás az oldal tartalmára
GYIK Panaszkezelés
PIACI HÍREK

Új forgatókönyvek a Brexitről

ERSTE TÍZÓRAI
ERSTE TÍZÓRAI2019. április 5.   10:00

Újabb népszavazás jöhet? Bizonytalan, vegyes mozgás jellemezte tegnap az európai részvénypiacokat. A DAX 0,3%-ot emelkedett, míg a CAC40 0,1%-ot, a FTSE100 pedig 0,2%-ot csökkent. A kiszivárgott hírek alapján a Theresa May...

Újabb népszavazás jöhet?

Bizonytalan, vegyes mozgás jellemezte tegnap az európai részvénypiacokat. A DAX 0,3%-ot emelkedett, míg a CAC40 0,1%-ot, a FTSE100 pedig 0,2%-ot csökkent.


A kiszivárgott hírek alapján a Theresa May és Jeremy Corbyn munkáspárt vezető közti egyeztetéseken komolyan felmerült az újabb népszavazás lehetősége, ami elutasíthatná vagy támogathatná az EU-val kötendő megállapodást. Ettől a lehetőségtől Theresa May korábban többször is elzárkózott, azonban az alternatívák közül rendre ezt támogatták legtöbben a parlamenti szavazások alkalmával. Egy népszavazás kiírása valószínűleg az EU számára is elfogadható lenne, valószínűleg kellő indoknak tartanák a határidő hosszabbításához és a döntés felelősségét is kivenné a parlamenti képviselők kezéből.


A BBC információi szerint az Európai Tanács elnöke, Donald Tusk 12 hónapos, flexibilis hosszabbítást javasol a Brexit határidő meghosszabbítására. Amennyiben hamarabb sikerül megállapodásra jutni, akkor a britek a határidő lejárta előtt is kiléphetnek az EU-ból.


Nagyot javult a német ipari termelés. Februárban a munkanaphatással igazított termelés csak 0,4%-kal maradt el a tavalyi értéktől, szemben a várt 1,4%-os csökkenéssel. A januári adatot felfelé módosították, a korábbi 3,3%-os visszaesés helyett már csak 2,7%-os visszaesést becsülnek.


A korábbi 1%-ról 0,1%-ra csökkentheti az olasz pénzügyminisztérium a növekedési előrejelzést. Ez összhangban lenne a piaci várakozásokkal. Ezzel párhuzamosan a költségvetési hiány a GDP 2,3-2,4%-ára emelkedne, meghaladva az Európai Bizottsággal kötött megállapodásban szereplő 2,04%-os értéket.

Méretgazdaságossággal érvel a Commerzbank vezérigazgatója is

A Commerzbank vezérigazgatója a dolgozóknak küldött levelében a Deutsche Bankkal kötendő házasság előnyei mellett érvelt. Fő érv a nagyobb mérethatékonyság elérése, amit organikus növekedéssel csak hosszabb idő alatt érhetne el a bank. A Commerzbank és a Deutsche Bank felső vezetése előtt mozgalmas hétvége áll, várhatóan jövő hét elejére döntenek arról, hogy elmélyítik-e az összeolvadásról szóló tárgyalásokat.

Tőkeemelést kérhet az EKB a Deutsche Banktól

A Reuters információi szerint az EKB tőkeemelést írna elő a Deutsche Banknak mielőtt akvirálná a Commerzbankot. Az értesülést egyik fél sem erősítette meg.

A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.

Mérsékelt forgalom novemberben

Mérsékelt forgalom novemberben

SZTORI

A KSH ma reggel tette közzé a kiskereskedelmi forgalom novemberi adatait....

Újabb erős év várhat az európai bankokra, érdemes még beszállni?

Újabb erős év várhat az európai bankokra, érdemes még beszállni?

ELEMZÉS

Van még mit bepótolni. Az európai bankok szektorindexe még mindig jelentősen, mintegy...

Az Erste Befektetési Zrt. (székhelye: 1138 Bp., Népfürdő utca 24-26., 8. emelet; "az Erste") EZEN oldalon található adatkezelési tájékoztató ismeretében, a "Mentés" gomb megnyomásával egyértelműen és kifejezetten hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat kezelje abból a célból, hogy az Erste Befektetési Zrt. részemre az általa nyújtott befektetési szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön, az adatkezelési tájékoztatóban foglalt időtartamig.

A "Mentés" gombra való kattintással továbbá hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste Befektetési Zrt. az Erste Bank Hungary Zrt. (1138 Bp., Népfürdő utca 24-26.; a „Bank”) részére a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat továbbítsa annak érdekében, hogy a Bank részemre az általa nyújtott pénzügyi szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön a Bankoldalon található adatkezelési tájékoztatójában foglaltak szerint az ott meghatározott időtartam alatt.

Erste tájékoztatását elfogadom, miszerint Erste a személyes adataimnak feldolgozásával az Idealap Kft.-t bízta meg adatfeldolgozási szerződés keretében.

Ezen felül tudomásul veszem, hogy jelen hozzájárulásomat akár az info@ersteinvestment.hu címre küldött nyilatkozatommal, akár a 06-1-2355-151 telefonszámon az Erste ügyfélszolgálatán, akár személyesen bármelyik Erste bankfiókban bármikor korlátozás és indokolás nélkül visszavonhatom.

Rendben