Folytatódik a korrekció a tengerentúli piacokon, a határidők 0,9-1,1% körüli mínuszban tartózkodnak piacnyitás előtt. A várt 180 ezerrel szemben csupán 20 fővel bővült a nem-mezőgazdasági foglalkoztatottak száma az USA-ban februárban, ami jóval elmarad az...
Folytatódik a korrekció a tengerentúli piacokon, a határidők 0,9-1,1% körüli mínuszban tartózkodnak piacnyitás előtt.
A várt 180 ezerrel szemben csupán 20 fővel bővült a nem-mezőgazdasági foglalkoztatottak száma az USA-ban februárban, ami jóval elmarad az egészséges munkaerőpiacra jellemző 200 ezer körüli értéktől. Ezt leszámítva azonban jó képet fest a munkaerőpiacról a szokásos pénteki adatok többi része: a munkanélküliségi ráta 3,8%-ra csökkent a korábbi 4, illetve a várt 3,9%-kal szemben, míg az átlagos órabérek 3,4%-os növekedést mutattak év/év alapon (előző hó: 3,1%, konszenzus 3,3%), ami a mostani ciklus csúcsát jelenti. A váratlanul alacsony növekedés a nem-mezőgazdasági foglalkoztatottak számában nem teljesen szokatlan, 2016-ban és 2017-ben is volt egyszer-egyszer egy hasonló adat. Az előző havi 311 ezres bővüléssel együtt nézve, pedig nem is olyan rossz a két érték átlaga. Ezzel messzemenő következtetést még korai lenne levonni a mostani adatból, már csak a gyakori nagyobb revíziók miatt is. A piac ennek ellenére kicsit megijedt, a határidős indexek még nagyobb mínuszba fordultak és a dollár is kicsit gyengült az euróval szemben.
A munkaerőpiaci adattal szemben a lakáspiaci adatok ezúttal kifejezetten jók lettek. Januárban évesített alapon 1,23 millió lakás építését kezdték meg az USA-ban, ami 18,6%-os növekedés hó/hó alapon a várt 11%-kal szemben. A kiadott építési engedélyek száma 1,345 millió lett évesítve 1,4%-os növekedést mutatva hó/hó alapon a várt 3%-os visszaeséssel szemben.
Theresa May ismét nyomást próbált helyezni a brit képviselőkre. Mai parlamenti vitában már azzal fenyegette a képviselőket, hogy amennyiben nem szavazzák meg a megállapodás tervezetét, akkor akár el is maradhat a Brexit.