Itt jelentkezhet be korábban regisztrált Erste Market hozzáférésével.
Amennyiben korábban csak hírleveleinket kapta, és nem regisztrált, akkor hozzáférését ezen az oldalon tudja aktiválni.

PIACI HÍREK

Felminősített az S&P

ERSTE REGGELI
ERSTE REGGELI2019. február 18.   09:25

Erste kommentár Megtette! Az S&P másfél éves várakozást követően, amely időszak alatt pozitív kilátással látta el a magyar államadósság BBB- besorolását, pénteken végül...

Erste kommentár

Megtette! Az S&P másfél éves várakozást követően, amely időszak alatt pozitív kilátással látta el a magyar államadósság BBB- besorolását, pénteken végül meglépte a felminősítést. Ezzel Magyarország már két fokozattal a befektetői kategória határvonala fölött, BBB kategóriában van, stabil kilátásokkal. Ugyanakkor a hitelminősítő közleménye kihangsúlyozza, hogy szerintük az államadósság 2022-ig nagy valószínűséggel nem fog 60 százalék alá csökkenni, és ilyen szempontból a kormányzati előrejelzés kicsit optimista. Az Erste metodológia szerint az S&P hitelminősítés változásával a magyar részvény kockázati prémium is változik. Így „ceteris paribus” a részvények fair értéke néhány százalékkal emelkedik. Ráadásul a JP Morgan 14.500-ról 15.000 forintra emelte meg az OTP célárfolyamát. Így a mai napion a BUX indexben emelkedésre számítunk, amit a rövidtávú technikai kép is támogat. Mindezt annak ellenére, hogy amúgy a piacok a mai napon árván maradnak az amerikai elnökök napja miatt, hiszen ilyenkor zárva vannak a tőzsdék. A DAX index esetében oldalazásra számítunk.

Ünnepnapján sem pihenhet Trump

Egy utolsó nagyobb emelkedéssel zárták az előző hetet a tengerentúli részvényindexek. A Dow 1,7%-kal, az S&P500 1,1%-kal, a Nasdaq 0,6%-kal emelkedett. Az elnökök napját ünneplik ma az USA-ban George Washington szülinapján, így mind a részvény-, mind a kötvénypiacok zárva tartanak. Holnaptól ismét minden visszatér a régi kerékvágásba.


A kereskedelmi tárgyalások eddig egyelőre a vártnak megfelelően folynak: érdemi bejelentések nem érkeztek, ennek ellenére mindenki nagyon pozitívan nyilatkozik. A héten az USA-ban folytatják a felek, áttörés továbbra sem valószínű, inkább a március 1-jei határidő meghosszabbítása, amit Trump már többször belengetett.


A kereskedelmi tárgyalások mellett más dolga is akad az elnöknek, ugyanis tegnap kézhez kapta a Kereskedelmi Minisztérium tanulmányát az USA-ba importált gépjárművek esetleges nemzetbiztonsági fenyegetésével kapcsolatban. Erre hivatkozva tudna az USA-ba importált autókra büntető vámot kiszabni, amit főként az EU elleni intézkedésként fontolgatott eddig. Mostantól számítva 90 napja van döntést hozni, így még izgulhatnak egy darabig a nagy európai autógyártók.


Vegyesen nyilatkoztak a Fed kormányzók az idei kamatemelésekkel kapcsolatban. Ezúttal a San Franciscói Fed elnöke, Mary Daly nyilatkozta, hogy 2%-os gazdasági növekedést és 1,9%-os inflációt vár 2019-re, és ha ez valóban így lesz, akkor nem látja okát további kamatemelésnek. Eközben az atlantai Fed elnöke, Raphael Bostic egy kamatemelést tervezne 2019-re, majd még egyet 2020-ra, miután idén szerinte az USA gazdasága még trend felett növekedhet.


A várt feletti visszapattanást mutatott pénteken a Michigan Egyetem fogyasztói bizalmi indexe februárra, miután 95,5 pont lett a várt 93,7 és az előző havi 91,2 pontot követően. Ez arra enged következtetni, hogy a részleges kormányzati leállás feloldása, valamint a részvénypiacok nagyobb visszapattanása a decemberi mélyrepülés után ismét optimizmussal töltötte el az embereket. Ennek fényében érdekes lesz figyelni, hogy szintén visszapattanást láthatunk-e majd a nagyon gyenge decemberi kiskereskedelmi értékesítési adatokat követően.

Több havi csúcsot értek a pozitív nyilatkozatok

Október óta nem látott szintekre ugrottak ma az ázsiai piacok. A Shanghai index 3,1%-ot, a Nikkei 1,8%-ot, a Hang Seng pedig 1,7%-ot emelkedett ma reggel.


A jó hangulat elsődleges forrása az amerikai-kínai kereskedelmi tárgyalások, melyről mindkét elnök nagyon pozitívan nyilatkozott, azt sejtetve, hogy sikerült közelebb jutni a megállapodáshoz. A tárgyalások a héten is folytatódnak, ezúttal az amerikai fél lesz a házigazda. Trump megismételte, hogy hajlandó a március 1-jei határidőt meghosszabbítani, amivel fellélegezhetnek a kínai exportőrök. Korábban 60 napos hosszabbításról volt szó, így májusig lenne idő lezárni a kereskedelmi tárgyalásokat.


Januárban 4%-kal csökkentek az új autó értékesítések Kínában, így „csak” 2,18 millió új személygépkocsi talált gazdára.

Határidős piacok

Mind az amerikai, mind az európai határidős piacokon pozitív hangulat uralkodott ma reggel.

A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.

Érdeklődik a részletek iránt? Kérjen visszahívást és szakértőnkkel egyeztethet a termékkel kapcsolatban.
PIACI HÍREK

Várt feletti eredmény a Richtertől

Az Erste szektorelemzője ma reggel tette közzé a Richter első negyedéves...

AGRÁR SAROK

Tovább zsugorodik az agrár géppiac

Miután egy április végi rendezvényen az illetékes államtitkár bejelentette, hogy a digitalizációs pályázat halasztásra kerül - méghozzá...

2025. május 12.

Az Erste Befektetési Zrt. (székhelye: 1138 Bp., Népfürdő utca 24-26., 8. emelet; "az Erste") EZEN oldalon található adatkezelési tájékoztató ismeretében, a "Mentés" gomb megnyomásával egyértelműen és kifejezetten hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat kezelje abból a célból, hogy az Erste Befektetési Zrt. részemre az általa nyújtott befektetési szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön, az adatkezelési tájékoztatóban foglalt időtartamig.

A "Mentés" gombra való kattintással továbbá hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste Befektetési Zrt. az Erste Bank Hungary Zrt. (1138 Bp., Népfürdő utca 24-26.; a „Bank”) részére a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat továbbítsa annak érdekében, hogy a Bank részemre az általa nyújtott pénzügyi szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön a Bankoldalon található adatkezelési tájékoztatójában foglaltak szerint az ott meghatározott időtartam alatt.

Erste tájékoztatását elfogadom, miszerint Erste a személyes adataimnak feldolgozásával az Idealap Kft.-t bízta meg adatfeldolgozási szerződés keretében.

Ezen felül tudomásul veszem, hogy jelen hozzájárulásomat akár az info@ersteinvestment.hu címre küldött nyilatkozatommal, akár a 06-1-2355-151 telefonszámon az Erste ügyfélszolgálatán, akár személyesen bármelyik Erste bankfiókban bármikor korlátozás és indokolás nélkül visszavonhatom.

Rendben