Coeure tiszta, érthető kommunikációt szorgalmaz Ír adóreformot is hozhatnak a Brexit tárgyalások Kisebb csökkenést mutattak tegnap az európai piacok. A FTSE100 és a CAC40 is 0,1%-nál kisebb csökkenést szenvedett el,...
Ír adóreformot is hozhatnak a Brexit tárgyalások
Kisebb csökkenést mutattak tegnap az európai piacok. A FTSE100 és a CAC40 is 0,1%-nál kisebb csökkenést szenvedett el, míg a DAX index 0,2%-ot csökkent.
Benoit Coeure szerint az EKB-nak tiszta, érthető kommunikációt kell majd folytatni a jegybanki szigorítással kapcsolatban. Ez azt is jelentheti, hogy nem elégedett a jelenlegi piaci árazásokkal, melyek szerint csak jövő év végén kezdődhet egy nagyon lassú kamatemelés, míg az EKB kommunikációjában az szerepel, hogy jövő nyár végéig nem emelnek kamatot.
Az EU az ír adószabályok megváltoztatását is kérheti a rendezett Brexit érdekében. Valószínűleg ez lenne az ára annak, hogy az EU engedjen a brit-EU határ kérdésében.
A Volkswagen akár még az idei év végéig önállóan tőzsdére vinné kamion gyártó üzletágát. A döntést azzal indokolják, hogy kicsi a szinergiahatás a személyautó és a kamiongyártás között. Nem mellesleg a Volkswagen pénzügyi helyzetét is javítaná a tranzakció. Megítélésünk szerint a hír enyhén pozitív, de lényeges lesz, hogy milyen áron sikerül értékesíteni az egységet.
A Banco Bilbao eladja 25,2%-os részesedését a Testa nevű ingatlancégben, amely az alternatív tőzsdén forog. A Blackstone vételi ajánlatot tett a részvények 100%-ára. A tulajdonrészért cserébe 478 millió eurót fog kapni a bank. Az egész tranzakció értéke 7 cent részvényenként, így árfolyam mozgató hatása sincs.
A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.