Ugrás az oldal tartalmára
GYIK Panaszkezelés
CHART

Lefordult a mozgóátlagokról az EUR/USD

ÖTLETGYÁR CHART
ÖTLETGYÁR CHART2014. január 13.   15:15

S&P500: Közel a történelmi csúcsához az index A tengerentúlon publikált foglalkoztatottsági adatok tartották lázban a befektetőket múlt hét pénteken. Az adat a várakozásoknál lényegesen rosszabb lett: a piac arra számított,...

S&P500: Közel a történelmi csúcsához az index
A tengerentúlon publikált foglalkoztatottsági adatok tartották lázban a befektetőket múlt hét pénteken. Az adat a várakozásoknál lényegesen rosszabb lett: a piac arra számított, hogy 197 ezer fővel bővült decemberben a mezőgazdaságon kívül foglalkoztatottak száma az USA-ban, a tényadat viszont csak 74 ezer fő volt. A novemberi értéket 203 ezerről 241 ezerre módosították. A munkanélküliségi ráta viszont pozitív meglepetést okozott: 7%-ról 6,7%-ra csökkent decemberben. Ez 2008 októbere óta nem látott érték, árnyalja viszont a képet, hogy ezt a jó adatot csupán a munkaerőpiac szűkülése okozhatta. A gyenge adat pedig elbizonytalaníthatja a piacokat, hogy a Fed milyen ütemben vezeti ki (esetleg jobban elnyújtja) az eszközvásárlási programját.
A pénteki kereskedés első felében lefelé indultak a piacok, de az ijedség nem tartott sokáig, zárásra nagyrészt ledolgozták a mínuszokat. Az S&P500 index közel van az 1.850 pontos lokális csúcsához, az emelkedő trend ennek a szintnek áttörésével nyerne megerősítést.
 
Támasz és ellenállás szintek
1. támasz1. ellenállás
1.813 1.850
S&P500: Ismét erősödik a dollár
A pénteki gyenge munkapiaci adatokat követően a dollár gyengülni kezdett az euróval szemben, a 20 és 30 napos mozgóátlag állította meg a tengerentúli fizetőeszközt. Az ellenállásról lepattant az árfolyam, és mérsékelt dollárgyengülés látható a mai kereskedésben. Ha nem fog hirtelen irányt váltani az árfolyam, akkor folytatódhat az elmúlt hetekben tapasztalt dollárerősödés, támaszt 1,353-nál találunk.
 
Támasz és ellenállás szintek
1. támasz1. ellenállás2. ellenállás
 1,3531,368 1,382
Olaj: Hamarosan újabb mélyponton az árfolyam
Nagyot zuhant az elmúlt hetekben az olaj árfolyama. December végén a 100 dolláros szint elérését követően lefordult az ellenállásról a kurzus és a mai kereskedésben már a 92,5 dolláros támasz is elesett. A következő megálló 90 dollárnál található, és egyelőre fordulós jelzés nem látható a grafikonon, ezért nagy a valószínűsége a további csökkenésnek.
 
Támasz és ellenállás szintek
1. támasz2. támasz1. ellenállás
 9092,5  100

A jelen dokumentumban foglalt információk az Erste Befektetési Zrt. (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26.; tev. eng. szám: E-III/324/2008 és III/75.005-19/2002; tőzsdetagság: BÉT Zrt.; a továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A jelen dokumentumban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. Felhívjuk szíves figyelmét arra, hogy a múltbeli teljesítmények, illetve jövőbeli becslések nem nyújtanak garanciát a jövőbeli teljesítményre nézve. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A jelen dokumentumban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A jelen dokumentumban foglaltak kiadásuk időpontjában érvényesek. További részletek:Erste Market Dokumentumok – Erste Market oldalon, illetve a Társaság ügyletek előtti tájékoztatásról szóló hirdetményében.

Mérsékelt forgalom novemberben

Mérsékelt forgalom novemberben

SZTORI

A KSH ma reggel tette közzé a kiskereskedelmi forgalom novemberi adatait....

Újabb erős év várhat az európai bankokra, érdemes még beszállni?

Újabb erős év várhat az európai bankokra, érdemes még beszállni?

ELEMZÉS

Van még mit bepótolni. Az európai bankok szektorindexe még mindig jelentősen, mintegy...

Az Erste Befektetési Zrt. (székhelye: 1138 Bp., Népfürdő utca 24-26., 8. emelet; "az Erste") EZEN oldalon található adatkezelési tájékoztató ismeretében, a "Mentés" gomb megnyomásával egyértelműen és kifejezetten hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat kezelje abból a célból, hogy az Erste Befektetési Zrt. részemre az általa nyújtott befektetési szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön, az adatkezelési tájékoztatóban foglalt időtartamig.

A "Mentés" gombra való kattintással továbbá hozzájárulok ahhoz, hogy az Erste Befektetési Zrt. az Erste Bank Hungary Zrt. (1138 Bp., Népfürdő utca 24-26.; a „Bank”) részére a jelen regisztráció során megadott valamennyi személyes adatomat továbbítsa annak érdekében, hogy a Bank részemre az általa nyújtott pénzügyi szolgáltatásokkal kapcsolatos gazdasági reklámot közvetlen üzletszerzés módszerével küldjön a Bankoldalon található adatkezelési tájékoztatójában foglaltak szerint az ott meghatározott időtartam alatt.

Erste tájékoztatását elfogadom, miszerint Erste a személyes adataimnak feldolgozásával az Idealap Kft.-t bízta meg adatfeldolgozási szerződés keretében.

Ezen felül tudomásul veszem, hogy jelen hozzájárulásomat akár az info@ersteinvestment.hu címre küldött nyilatkozatommal, akár a 06-1-2355-151 telefonszámon az Erste ügyfélszolgálatán, akár személyesen bármelyik Erste bankfiókban bármikor korlátozás és indokolás nélkül visszavonhatom.

Rendben